Skocz do zawartości

Cztery Kąty / MG Projekt


bambino

Recommended Posts

Cytat

A jak często trzeba zasypywać? Ten tłok się nie zacina?Bo też słyszałem takie opowieści.Ile kosztuje takie cacko?



wiesz, jak jest srednio zimno to zasyp starcza na jakies 3-4 dni, jak jest bardzo zimno to czesciej trzeba zasypywac,
no i kwestia jak bardzo lubisz zeby bylo cieplo,
nam na caly sezon zuzylismy 3,5tony ekogroszku.
i byl to nasz 1 sezon,
mysle ze w nastepny s4ezonie zuzyje mniej wegla,
mi sie jeszcze nie zaciak, podobno tłokowce moga nawet kamyki zmiazdzyc, jesli sie takowy trafi w miale,
ale nie wiem tylko slyszalem,
piec kosztowal 5400PLN, kupiłem go z 7% vatem, tuz przed podwyzkami,
szczerze powiem ze jestem z niego bardzo zadowolony,
obecnie jak nie ma slonca i nasze solary nie grzeja wody to przepalam w piecu drewnem i musze przyznac ze ten piec mnie zaskoczyl,
no tak smiga ze szok,
niedawno rozmawioalem z czlowiekiem ktory ma piec z pleszewa, no i czlowiek mowil ze tuz po okresie gwarancji zuzyl sie podajnik slimakowy, dramat, bo zuzyla sie jakas czasc i neistety nie mozna jej kupic osobno tylko trzeba wymienic caly podajnik poniewaz jest to prdukowane w chinach,
moj piec na cale szczescie jest produkowany w PL, i z czesciami, serwisem nie ma najmniejszego problemua jakosc wykonania jest super
Link do komentarza
Pleszew robi juz na sztuke ,jest tam tyle firm,że chcą tylko zejść z ceny.Kupiłem 3 lata temu i po sezonie zrobiła się mikrodziurka gdzie kapała sobie woda....miałem zaspawać ,ale jak zacząłem czyścić to przestało lecieć do teraz.
Będę zastanawiał się nad tym piecem,jak kasa zostanie to i jestem napalony na solary.A propos,czy jeśli zaplanuje solary na dachu (wczoraj byłem u znajomego wymyć mu solary po zimie -mam taki sprzęt)to czy ekipa pokrywająca dach powinna zrobić miejsce na nie ?Czy w tej fazie nie ma co przygotowywac?
Link do komentarza
Cytat

Pleszew robi juz na sztuke ,jest tam tyle firm,że chcą tylko zejść z ceny.Kupiłem 3 lata temu i po sezonie zrobiła się mikrodziurka gdzie kapała sobie woda....miałem zaspawać ,ale jak zacząłem czyścić to przestało lecieć do teraz.
Będę zastanawiał się nad tym piecem,jak kasa zostanie to i jestem napalony na solary.A propos,czy jeśli zaplanuje solary na dachu (wczoraj byłem u znajomego wymyć mu solary po zimie -mam taki sprzęt)to czy ekipa pokrywająca dach powinna zrobić miejsce na nie ?Czy w tej fazie nie ma co przygotowywac?



ja mam solary firmy ROTO, sa montowane jak okna polaciowe, i mozna je montowac jak dach jest skonczony, pod warunkiem ze rury bedzioe mozna "puscic" na strychu, jesli strych bedzie uzykowy to po ukonczeniu dachu i wykonczeniu strychu bedzie problem z przeprowadzeniem rur,
moja rada:
jesli poddasze niwuzytkowe to nie co sie martwic,
jesli uzytkowy to trzeba za wczasu o tym pomyslec
Link do komentarza
witam śledze ten temat od jakiegos czasu,gdyz przymierzam sie w nastepnym roku do budowy czterech kątów z poj.garazem,mam pytanie czy ktoś buduje w okolicach jarosławia lub bynajmniej na podkarpaciu?????chcialbym przed budową podjechac z zoną i obejrzec bynajmniej z zwnątrz,moze ktos poda jakis adresik,na gg????zreszta mam wiele pytan i liczylbym na pomoc-nie koniechcnie na forum,moze byc email,gg??

z góry dzieki za pomoc
Link do komentarza
  • 3 tygodnie temu...
Cytat

No domek ładny!!Czytałem z zaciekawieniem .Niedługo ja tak będe miał icon_smile.gif
Prosiłbym o opinie fachowców co już przeszli etap dachu.
Czy na zdięciu prezentowany wiązar jest dobrze zaimpregnowany?Wygląda mi tak jakby jedna deska była a druga nie.Może się myle?



według mnie ta jasna decha nie jest zaimpregnowana,
wytworca wiazarow ma generalnie duze wanny w ktorych impregnuje dechy, a tu najwyrazniej albo nie starczylo miejsca albo sie "zapomnialo" zaimpregnowac.nie wydaje mi zeby producent jedna deche impregnowal impregnatem w innym kolorze
nie pozostaje Ci nic innego jak kupienie impregnatu i pomalowanie pedzelkiem jasnej dechy,
chociaz gotowe wiazary sa tak drogiw ze powinny byc "idealne"

wez nozyk i odetnik kawalek dechy na narozniku, i wtedy bedziesz widzial czy deska jest zaimpregnowana czy tez nie
Link do komentarza
Za materiał zapłaciłem narazie tylko zaliczke.15 czerwca ekipa od nich ma przyjechać i montować.Jeśli to jest zła impregnacja ,to niech oni impregnują przed montażem.Jest kilka takich desek.Też mi opowiadali ,że mają wanne na impregnacje a to mi nie wygląda na pełną kąpiel.Wysłałem już zapytanie do dyrektora tartaku,najwyżej nie zapłace im dopóki nie dadzą mi materiału zgodnego z umową.

DSC01446.jpg

Link do komentarza
Cytat

Za materiał zapłaciłem narazie tylko zaliczke.15 czerwca ekipa od nich ma przyjechać i montować.Jeśli to jest zła impregnacja ,to niech oni impregnują przed montażem.Jest kilka takich desek.Też mi opowiadali ,że mają wanne na impregnacje a to mi nie wygląda na pełną kąpiel.Wysłałem już zapytanie do dyrektora tartaku,najwyżej nie zapłace im dopóki nie dadzą mi materiału zgodnego z umową.



wiesz z ta impregnacja u producenta to jest generalnie "sciema" pod klienta
klient widzi ze jest zielone lub brazowe to oki, ale tak naprawde dechu sa tylko zanurzane i od razu wycioagane z tych chemikaliow.
gdybys sam to robil to z pewnoscia bys pozostawil takie dech na dzien lub kilka dni zeby impregnat jaknajglebiej przeniknal,
osobiscie spotkalem sie z taka firma ktora pistoletami malowala dechy, ze niby zaimpregnowane a tak naprawde tylko sa pomalowane
hi hihi
najfajniej jest jak drewno jest bardzo suche i jak wtedy sie je impreegnuje, wtedy takie dechy pija impregnat jak gabka,
no ale takich dech to ze swieczka szukac, w czasach gdy czas jest najwazniejszy.

przycisnij producenta zeby sam zaimpregnowal, najlepiej zeby to zrobil 2x,
Link do komentarza
Cytat

No to teraz to chyba by musiała zrobić ekipa montująca pędzlem.
Powiedzieli mi ,że wszystkie elementy są impregnowane pojedynczo i być może te które są białe były robione wcześniej i na słońcu kolor wybielał.



ta, jasne,scieme wala az miło,
oszukiści
dechy ze swojej natury leza, i sloncze nie doszloby do tej strony ktora jest zakryta,
no chyba ze ktos przekrecal dechy tak zeby rowno blakły icon_smile.gif
nie daj sie zrobic,
zarzadaj obnizenia ceny
Link do komentarza
Witam.
Jestem nowym użytkownikiem tego portalu, dlatego proszę o wyrozumiałość.
Chciałbym Państwa zapytać czy ktoś w okolicy Gniezna z obecnych tutaj użytkowników buduje lub już wybudował dom według projektu "Cztery Kąty II". Nadmienię tylko, że podoba się nam ten projekt , oraz spełnia nasze oczekiwania dlatego jesteśmy ciekawi jak realnie wygląda.
Pozdrawiam.
Link do komentarza
Cytat

Buduje dom z 1 garażem ,Nie ma stropu lanego tylko są wiązary.Na środku sa stopy a na nich słupy stalowe,które będą w ścianach działowych schowane.Na nich umiejscowione są 3 teowniki .Razem mam wycenione z montażem na 3900 zł....



To tak jak w naszym projekcie, my zamawialiśmy to jako poszczególne elementy a nie jako konstrukcje i na miejscu na budowie Ci co murowali zespawali w całość. Natomiast na strychu nie mamy już słupów stalowych, tylko są drewnianie ( nie pamiętam jak duże, ale chyba takie jak w projekcie są na tarasie), które podtrzymują dach, tak nam podpowiedzieli fachowcy od dachu. Edytowano przez mar (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
No stalowe słupy zamówiłem,zrobią je do końca przyszłego tygodnia i wtedy dopiero ruszą z osławionym dachem .Jak zrobią wiązary ,zobaczymy wyymiary słupów na górze.Na pokrycie czekają już górale.Dalej okna.A potem nie wiem od czego mam zacząć przy stanie zamkniętym.
Zaczynam zastanawiać się nad pompą ciepła powietrzną.
http://www.pl.pompyciepla.danfoss.com/Cont...872_SIT447.html
Do tego rekuperacja i powinno byc ok.
Link do komentarza
Witam.
Jestem nowym użytkownikiem tego portalu, dlatego proszę o wyrozumiałość.
Chciałbym Państwa zapytać czy ktoś w okolicy Gniezna z obecnych tutaj użytkowników buduje lub już wybudował dom według projektu "Cztery Kąty II". Nadmienię tylko, że podoba się nam ten projekt , oraz spełnia nasze oczekiwania dlatego jesteśmy ciekawi jak realnie wygląda.
Pozdrawiam.


Witam! My budujemy ten domek w Jerzykowie,co cię konkretnie interesuje?
Link do komentarza
Witam,
dołączam do grona budujących Cztery Kąty II, odbicie lustrzane, ze zmianami:
- zmiana konstrukcji dachu na krokwiowo-jętkowy
- strop Teriva
- podniesienie ściany kolankowej o 3 pustaki
- poszerzenie klatki schodowej i dopasowanie schodów (w projekcie są b. strome) kosztem jednej sypialni - pokój po zmianach 9 m2
- uzyskanie pod schodami dodatkowej przestrzeni a'la "graciarnia" ;)
- adaptacja poddasza (początkowo jako strych, w późniejszych planach 2 sypialnie i łazienka)
Aktualnie jesteśmy na etapie akceptowania zmian u planisty, na dniach planista oddaje papiery do starostwa i czekamy na sygnał - biorąc pod uwagę kredyt itp. być może budowa rozpocznie się jeszcze we wrześniu (ostrożnie).

Zmiany kosztowały nas 2,5 tys (+ 2 tys za adaptację projektu i załatwienie pozwolenia), to niewiele w porównaniu z możliwościami, jakie one dają. Poza tym naczytaliśmy się o cenie dachu wiązarowego i różnych problemach, znajomi budowali wg projektu i przeklinają dach - kosztorysy zaprzyjaźnionych budowlańców też nie były za ciekawe i nie było nad czym się zastanawiać.

Jesteśmy z okolic Człuchowa/Chojnic (pomorskie).

Interesuje mnie wielkość i funkcjonalność:
- łazienki
- wiatrołapu
- kibelka nr 2
- korytarza oddzielającego garaż od pomieszczeń
Doradzano nam, żeby poszerzyć łazienkę kosztem pokoju, zlikwidować kibelek/spiżarkę koło kuchni i poszerzyć wiatrołap.
Po wizycie u teściowej, która ma domek o zbliżonych parametrach zrezygnowaliśmy z tych zmian, wiatrołap jest wystarczający (zmieści się szafa), spiżarka jest baaaaaaaardzo przydatna. Korytarzyk do garażu może od biedy służyć jako miejsce dla pralki, chociaż ciężko to sobie wyobrazić bez doświadczenia.
Jak jest u was? Czy te pomieszczenia są wystarczające i nie trzeba dokonywać zmian?

Pozdrawiam icon_smile.gif Edytowano przez budhha (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
Cytat

Interesuje mnie wielkość i funkcjonalność:
- łazienki
- wiatrołapu
- kibelka nr 2
- korytarza oddzielającego garaż od pomieszczeń
Doradzano nam, żeby poszerzyć łazienkę kosztem pokoju, zlikwidować kibelek/spiżarkę koło kuchni i poszerzyć wiatrołap.
Po wizycie u teściowej, która ma domek o zbliżonych parametrach zrezygnowaliśmy z tych zmian, wiatrołap jest wystarczający (zmieści się szafa), spiżarka jest baaaaaaaardzo przydatna. Korytarzyk do garażu może od biedy służyć jako miejsce dla pralki, chociaż ciężko to sobie wyobrazić bez doświadczenia.
Jak jest u was? Czy te pomieszczenia są wystarczające i nie trzeba dokonywać zmian?

Pozdrawiam icon_smile.gif



Fajnie, że coraz więcej osób jest zainteresowanych tym projektem. Ja mieszkam już 2 rok i uważam, że rozkład pomieszczeń jest bardzo praktyczny, ale oczywiście pewnych zmian dokonywaliśmy.
Łazienkę poszerzyliśmy o 30 cm. (ma 220cm) i teraz mogę rozłożyć suszarkę (jak jest taka potrzeba)na pranie na szerokość łazienki(inaczej weszłaby ale bez rozkładania).
Co do wiatrołapu dla nas jest wystarczający.
Kibelek nr 2 adoptowliśmy na spiżarnię. Bardzo, bardzo potrzebne miejsce.
A co do korytarza pomiędzy częścią mieszkalną a garażem, u nas pozostało jako korytarz, przesunęliśmy tylko ściankę kosztem pokoju, żeby w przyszłości zmieściła się tam szafa.
To co jeszcze mógłabym polecić to poszerzenie garażu, żeby swobodnie parkować samochód i otwierać od niego drzwi. My poszerzyliśmy o 70 cm.
Pozdrawiam
Link do komentarza
witam czy ma ktos moze zdjecia z początków budowy,począwszy od wykopów....bardzo bym prosił nawet na maila,oraz interesuje mnie na jakiej gł,posadowione sa ławy fundamentowe,oraz na jakiej wysokośći nad gruntem kończy sie sciana fundamentowa.i tu pytanie czy jest mozliwosc wyciagniecia sciany fundaentowej np.o 2 bloczki zeby wejscie do domu bylo po schodkach,oraz czy na cos takiego potrzebne bedzie zmiany w projekcie u projektanta,czy mozna to zrobic bez wprowadzania zmian??prosze o pomoc!!! icon_biggrin.gif
Link do komentarza
Cytat

witam czy ma ktos moze zdjecia z początków budowy,począwszy od wykopów....bardzo bym prosił nawet na maila,oraz interesuje mnie na jakiej gł,posadowione sa ławy fundamentowe,oraz na jakiej wysokośći nad gruntem kończy sie sciana fundamentowa.i tu pytanie czy jest mozliwosc wyciagniecia sciany fundaentowej np.o 2 bloczki zeby wejscie do domu bylo po schodkach,oraz czy na cos takiego potrzebne bedzie zmiany w projekcie u projektanta,czy mozna to zrobic bez wprowadzania zmian??prosze o pomoc!!! icon_biggrin.gif


Ja kopałem fundamenty na 1,4m, ponad grunt w projekcie było na 3 bloczki a ja dodałem jeszcze 2, w projekcie masz określone które zmiany wymagaja zgody. pytanie: a do czego Ci te zdjęcia?icon_smile.gif co do fundamentów - biorąc pod uwagę głebokość przemarzania gleby w róznych rejonach naszego kraju na co są odpowiednie tabelki, na taką głebokośc trzeba je wykopać by później ominąc problemy.
u mnie ściana fundamentowa kończyła się na ok 70 cm od gruntu, ale podnosiłem teren i teraz kończy sie jakies 30 cm nad gruntem. Edytowano przez anarkh (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
Cytat

Łazienkę poszerzyliśmy o 30 cm. (ma 220cm) i teraz mogę rozłożyć suszarkę (jak jest taka potrzeba)na pranie na szerokość łazienki(inaczej weszłaby ale bez rozkładania).
Co do wiatrołapu dla nas jest wystarczający.
Kibelek nr 2 adoptowliśmy na spiżarnię. Bardzo, bardzo potrzebne miejsce.
A co do korytarza pomiędzy częścią mieszkalną a garażem, u nas pozostało jako korytarz, przesunęliśmy tylko ściankę kosztem pokoju, żeby w przyszłości zmieściła się tam szafa.
To co jeszcze mógłabym polecić to poszerzenie garażu, żeby swobodnie parkować samochód i otwierać od niego drzwi. My poszerzyliśmy o 70 cm.
Pozdrawiam



Mar, dzięki za odpowiedź icon_smile.gif
Łazienkę poszerzaliście kosztem pokoju?
Pytam, ponieważ jeden pokój już mamy zmniejszony (i to dosyć mocno, dużo zajęła nowa klatka schodowa) i resztę chciałabym zachować w oryginale. Z drugiej strony 30 cm to niewiele jeśli chodzi o pokój a sporo w przypadku łazienki.
Jak to w ogóle wygląda, macie łazienkę "kompletną", czyli prysznic + wanna - ja zastanawiam się tylko nad samym prysznicem wbudowanym w podłogę (bez brodzika), moja siostra ma taki i świetnie się sprawuje, zajmuje niewiele więcej miejsca. Wannę w przyszłości ulokujemy w łazience u góry.
Możesz napisać, jak wyglądają pokoje, tzn. czy są "pojemne"?
Co do garażu, dzisiaj mieliśmy spotkanie z projektantem i polecił poszerzyć bramę wjazdową w garażu, niestety jesteśmy z domem na styk jeśli chodzi o szerokość i musimy tak kombinować.
Link do komentarza
Cytat

Witam,

Czytałam artykuł o Twoim domku. Zainteresowały mnie sufity w boazerii pomalowanej na biało. Czy możesz zrobić jakieś fotki dokładniejsze, jak to wygląda. Mi się bardzo podoba... Jak to się sprawuje w użytkowaniu? Jesteś zadowolony? I czy ciężko zamontować taką boazerię na suficie?
Pozdrawiam



czesc,
jak narazie jestesmy bardzo zadowoleni,
nikt nie ma takiego sufitu, wszyscy nasi znajmi maja sufity z plyt gipsowych i ciagle im One pękaja.
jak na razie sprawuja sie dobrze, a co do montazu to jest on bardzo prosty pod warunkiem ze ma sie odpowiednie narzedzia.
trzeba wykonac stelarz drewniany i do tego stelarza przybic boazerie, ot cala praca.
caly dom obilismy boazeria w 3 dni,
dechy mam tez w garazu.
fajnie to wyglada...
Link do komentarza
Powoli moge zacząć się chwalić z mojej budowy bo widać efekty.Przygody są ,jak zawsze ale fajnie zobaczyć jak rośnie.
Narazie na jednej fotce widać podstawowy budynek na budowie-wychodek.Na drugie etap transportowania wiązarów,bo niestety TIR nie zmieścił się w zakręcie .W chwili obecnej są już zamontowane.Pokaże jak tylko żona mi je udostępni

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

Edytowano przez brankiniol (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
  • 3 tygodnie temu...
Cytat

Forumowicze co tak ucichło?Na wczasach?
Jak zrobić najlepiej strop ?Płyta osb?Zapraszam do dyskusji ,bo musze szybko coś wżucić w garażu bo brame muszą zamontować



ja u siebie ocieplenie wrzucilem w strop tzn w dolny pas wiazarow, i podbilem to śnieżnobiała boazeria od spodu a od gory dechami ktore zostaly po budowie,
tym sposobem, sufit nam nie peka, bo boazeria pracuje, a podloge na strychu mamy w "gratisie"
co do puszczenia rur na strychu to mysle ze to swietny pomysl, mysle ze trzeba by zrobic jakis tunel zaizolowany i w nim puscic rury.

ocieplenie stropu ( u mnie jakies 156m2) bedzie tansze niz ocieplenia calych polaci dachowych ( u mnie polacie maja ok 250m2 tzn tyle co dachowek), do tego cieplo z domku nie bedzie uciekac na strych, ktory jesli jest nieuzytkowy nie musi byc ogrzewany
Link do komentarza
No jak zawsze Diodak sytuacje ratuje icon_smile.gif dzięki
Boazerie podbiłeś ,ale nie bezpośrednio do wiązarów?Najpierw chyba jakiś stelaż metalowy?
Po strychu mają iść rury od rekuperacji ,dlatego chciałbym ocieplić połacie .Pomieszczenie na góze też chce wykorzystać użytkowo.U was widze wnęka została zamknięta-nieużywacie góry?

Dach u mnie chyba wyszedł 210 m2 według tych co kładli dachówke,ale po tych deszczach musze po nich dzwonić bo widać zacieki na kominie
Link do komentarza
Cytat

No jak zawsze Diodak sytuacje ratuje icon_smile.gif dzięki
Boazerie podbiłeś ,ale nie bezpośrednio do wiązarów?Najpierw chyba jakiś stelaż metalowy?
Po strychu mają iść rury od rekuperacji ,dlatego chciałbym ocieplić połacie .Pomieszczenie na góze też chce wykorzystać użytkowo.U was widze wnęka została zamknięta-nieużywacie góry?

Dach u mnie chyba wyszedł 210 m2 według tych co kładli dachówke,ale po tych deszczach musze po nich dzwonić bo widać zacieki na kominie



do wiazarow przykracone zostely pionowe klepki na jednakowym poziomi, a nastepnie do tego przykrecone zostaly laty drewniane, a do nich przybita boazeria,
my gore wykorzystujemy tylko do przechowywania tego co nie potrzebne, czyli mamy tam graciarnie,


co do cieknacego komina to prosze poweidziec z jakiej cegly zostal zbudowany komin??
bo jesli jest to co podejrzewam, to czesciowo komin zostal wymurowany z cegly dziurawki a ostatnie 5 lub 4 warstwy z pelnej cegly.
jesli tak to rozqwiazanie problemu jest bardzo proste i kosztuje ok 20PLN.
pozdrawiam
Link do komentarza
Cytat

Komin zbudowany jest z bloczków gotowych ,systemowych a wnich rur ceramicznych.Dziwne ,bo pozakładali kołnierze dookoła kominów.



czyli macie tam komin systemowy, a ponad dachem jak jest obrobiony?? oklejony styropianem i naciagniety klejem??
czy otynkowany ??
najlepiej wstaw fotke,
jesli nie ma tam cegly klinkierowej to pewnie cos jest nie teges z obrobkami blacharskimi,
moze sa pozapychane zaprawowa murarska, hm??
najlepiej wejsc na dach i samemu zobaczyc co sie dzieje
Link do komentarza

Cytat

Komin zbudowany jest z bloczków gotowych ,systemowych a wnich rur ceramicznych.Dziwne ,bo pozakładali kołnierze dookoła kominów.



U nas jest bardzo podobnie, po pierwszej zimie też trochę leciało na 1 kominie. Majster od dachu zmienił taśmę kominową i od 1,5 roku nic się nie dzieje.
Też mamy kominy systemowe z klinkierem ponad dach. U nas dach kończyli w grudniu przy minusowych temperaturach niby podgrzewali taśmę, ale widocznie było za zimno żeby dobrze przylgła do komina i dachu.
Edytowano przez mar (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
  • 2 tygodnie temu...

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się

×
×
  • Utwórz nowe...