Skocz do zawartości

Cztery Kąty / MG Projekt


bambino

Recommended Posts

Cytat

Diodak, powiedz nam: ile kosztuje taki szczyt techniki??



solary kosztowały nas razem z montazem i 7% vatem 10000,
w sklad zestawu solarnego wchodza 3 panele,
zbiornik biwalentny 300l, pompa wraz z zegarami oraz glikol,

i raczej nie jest to szczyt techniki, hi hihi

Cytat

solary kosztowały nas razem z montazem i 7% vatem 10000,
w sklad zestawu solarnego wchodza 3 panele,
zbiornik biwalentny 300l, pompa wraz z zegarami oraz glikol,

i raczej nie jest to szczyt techniki, hi hihi



a i zapomnialem,

ksztaltki, zawory itd wszystko do zmontowania kotlownii ma kosztowac ok 2500PLN a robocizna za zmontowanie tego 500pln,
tak wiec inwestycja powinna sie zamknac w kwocie ok 13000PLN
Link do komentarza
Cytat

no dobra,przegrałem piwo :)za te solary

A co do ciesli,to nie wiem,ponoć powinno się wykonać takie wiązary w zakładzie i przywieść gotowe.Nie wiem ile wezmą cieśle,musze popytać



gotowe wiazary, prefabrykowane beda drozsze od takich jak je ciesla na placu budowy pozbija,
ja zrobiileem je sam a ciesla nie jestem, wwwykoonanie ich jest dosc prooste aczkolwiek fajnei jak sie zna troche geometrie wykreslna,
wiazary na dachu to generalnie drogii temat, jesli jeszcze robi to ktos za pieniadze to moze to byc jeszcze drozsze,
jesli jestes jeszcze na etapie projektowanie to dobrze jest pomyslec o zmianie konstrukcji dachu, bedzie taniej i prosciej
Link do komentarza
WESOŁYCH ŚWIĄT (i długich ;>), smacznego karpia i pierogów, przychylności budowlańców w przyszłym roku, spadku cen na składach budowlanych, prądu i wody bez przerwy i pekających płyt KG jak najmniej. A tym co już mieszkają życze spokoju i bezpieczeństwa... i żebyście szybko spłacili kredyty icon_biggrin.gif
Pozdrawiam
Link do komentarza
może i pianka ma, ale ma też i ograniczenia dotyczące grubości warstwy (i tak wykonywane w kilku warstwach o różnych właściwościach)
wiem, że wykonawcy takich izolacji nie osiągają wymaganych dla kurników oporów cieplnych, a przynajmniej Ci, z którymi próbowałem coś załatwić jakiś rok temu
może jest inaczej - dowiedz się

to tylko taki wtręt, aby optymizm nie zalał oczu icon_biggrin.gif

a co do 20cm wełny to sobie poczytaj w innych tematach o izolacjach dachów
obecnie nędza to 30cm
Link do komentarza
rozejrzałem się troche i coraz bardziej sie przekonuje do pianki, jednak tam gdzie stawiam - w Radomiu - nie znalazłem firm zajmujących sie tym. a to co znalazlem rozwala mnie ceną - trzykrotnie większą jak wełna - 62 zł/m2. masakra... a jak u was? ile kosztowała was izolacja stropu?


03.01.2011 dzis nawet dostałem oferte 95 zł/m2.... ja się pytam skąd takie ceny??? przecież ani sprzęt nie jest drogi ani materiały??? Edytowano przez anarkh (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
  • 4 tygodnie temu...
  • 2 tygodnie temu...
Diodak76 ,powiedz mi jak tam solary działają?Czy w zimie mają jakąś zdolnośc absorbowania energii?Z tego co pamiętam podłączone to masz razem z ekogroszkiem?Ja myśle też o takim piecu,chciałbym aby miał on ewentualnie możliwość palenia na drugim ruszczcie drewna,podobno są już takie .Do tego myśle o rekuperatorze .Solary to juz było by coś ekstra.Ale jeśli wspomagają dużo ogrzewanie to czemu nie.Wole np poczekać dłużej z elewacją .

MIRASZYN -pytałem się już kiedyś i nikogo nie znalazłem.Ja buduje (będe) w dolnośląskim-Wrocław/Kiełczów/Śliwice.
I bardzo bym się cieszył jak bysmy podzielili się wiedzą,chociaż myśle ,że masz już i tak większą bo mury stoją.
Ale mam np firme która zrobi wiązary w tartaku za dobrą cene.Proszę więc o kontakt
Link do komentarza
Cytat

Diodak76 ,powiedz mi jak tam solary działają?Czy w zimie mają jakąś zdolnośc absorbowania energii?Z tego co pamiętam podłączone to masz razem z ekogroszkiem?Ja myśle też o takim piecu,chciałbym aby miał on ewentualnie możliwość palenia na drugim ruszczcie drewna,podobno są już takie .Do tego myśle o rekuperatorze .Solary to juz było by coś ekstra.Ale jeśli wspomagają dużo ogrzewanie to czemu nie.Wole np poczekać dłużej z elewacją .

MIRASZYN -pytałem się już kiedyś i nikogo nie znalazłem.Ja buduje (będe) w dolnośląskim-Wrocław/Kiełczów/Śliwice.
I bardzo bym się cieszył jak bysmy podzielili się wiedzą,chociaż myśle ,że masz już i tak większą bo mury stoją.
Ale mam np firme która zrobi wiązary w tartaku za dobrą cene.Proszę więc o kontakt



czesc,
no solary dzialaja fajnie,
bylem zaskoczony gdy na zewnatrz bylo -3, ale slonce swiecilo i na solarach temp rosla w oczach i urosla do 45 stopni,
podgrzalo to wode do 41 stopni,
co zauwazylem, to ze slonce musi swiecic ok 3-4 godzin zeby solar nagrzal zbiornik 300l,
teraz w lutym to slonce bardzo krotko swieci i moje solary nie moga sie "wykazac"
mam nadzieje ze jak przyjdzie wiosna to bedzie najs.
Link do komentarza
Cytat

czesc,
no solary dzialaja fajnie,
bylem zaskoczony gdy na zewnatrz bylo -3, ale slonce swiecilo i na solarach temp rosla w oczach i urosla do 45 stopni,
podgrzalo to wode do 41 stopni,
co zauwazylem, to ze slonce musi swiecic ok 3-4 godzin zeby solar nagrzal zbiornik 300l,
teraz w lutym to slonce bardzo krotko swieci i moje solary nie moga sie "wykazac"
mam nadzieje ze jak przyjdzie wiosna to bedzie najs.


A czy jest widoczna różnica w paleniu w piecu?Wiem ,że za dużo nie miałeś okazji palic bez solarów ,no ale może cos powiesz na ten temat.Bo rozumiem ,że to chodzi tak:solary są wpięte w układ ,kiedy dają ciepło ,piec musi mniej dogrzewać wode do kaloryferów i wody bieżącej
Link do komentarza
Cytat

A czy jest widoczna różnica w paleniu w piecu?Wiem ,że za dużo nie miałeś okazji palic bez solarów ,no ale może cos powiesz na ten temat.Bo rozumiem ,że to chodzi tak:solary są wpięte w układ ,kiedy dają ciepło ,piec musi mniej dogrzewać wode do kaloryferów i wody bieżącej




u mnie jest tak podlaczone, ze mozna korzystac z solarow i z pieca, tzn piec moze grzac wode w wymienniku solarow oraz w bojlerze,
kazdy z tych ukladow dziala niezaleznie,
mozemy w lecie wylaczyc piec i caly osprzet a solary beda sobie produkowac ciepla wode,
nie korzystamy z podgrzania wody w kaloryferach,
hm, a czy spalanie sie zmniejszylo, mysle ze troche jo,
poniewaz rzadziej piec sie zalaczal, tzn pracowal w innym trybie pracy (grzanie domu) i nie grzal CWU
generalnie oplacalnosc tej inwestycjio jest znikoma, tzn grzanie CWU weglem lub ekogroszkiem jest tanie,
ale dla nas istotne bylo to zeby wiosna, laten nie smrodzic i nie latac co z weglem, popiolem itd.
Link do komentarza
Cytat

Próbuje dojśc do ładu z materiałem.Tzn.musze firmom powiedzieć co potrzebuje ,aby mi wycenili.Możesz mi powiedzieć jak bardzo różni się zestawienie w projekcie do faktycznej listy zakupów?Niektóre rzeczy na liście są wyssane z palce według mnie.



ja po zamowieniu drewna na podstawie zestawienia z projektu podziekowalem IM za ich spisy materiałów i sam liczyłe,
zestawienie drewna na wiezbe ma bledy wiec co tu mowic o rzetelnym przygotowani spisu materiałów,
najlepiej wez projekt pod pach i idz do sklepu i CI przelicza ile potrzebujesz pustakow,
cementu bedziesz potrzebowal tyle ze nawet nie wiesz, najlepiej pogadac w tej kwestii z murarzem,
na temat wiezby to najlepiej z ciesla, niech przeliczy i zrobi swoja liste co trzeba zamowic,
poprostu duzo rzeczy bedziesz kupowal na bierzaco, jak beda majstry o nie wolac

moja rada:
podchodz z duza rezerwa do tego co stoi w projekcie, poniewaz wedlug mnie jakis pjany zajac to projektowal, bo w ogole sie nie przylozyl do tematu
Link do komentarza
Cytat

Diodak76 ,powiedz mi jak tam solary działają?Czy w zimie mają jakąś zdolnośc absorbowania energii?Z tego co pamiętam podłączone to masz razem z ekogroszkiem?Ja myśle też o takim piecu,chciałbym aby miał on ewentualnie możliwość palenia na drugim ruszczcie drewna,podobno są już takie .Do tego myśle o rekuperatorze .Solary to juz było by coś ekstra.Ale jeśli wspomagają dużo ogrzewanie to czemu nie.Wole np poczekać dłużej z elewacją .

MIRASZYN -pytałem się już kiedyś i nikogo nie znalazłem.Ja buduje (będe) w dolnośląskim-Wrocław/Kiełczów/Śliwice.
I bardzo bym się cieszył jak bysmy podzielili się wiedzą,chociaż myśle ,że masz już i tak większą bo mury stoją.
Ale mam np firme która zrobi wiązary w tartaku za dobrą cene.Proszę więc o kontakt


Cześć brankiniol :smile: icon_smile.gif . My budujemy koło Polkowic. Fajnie, że chcesz polecić firmę od więżby, ale mamy już super fachowca, który zrobi więżbę, pokryje dach dachówką z obóbkami blacharskimi. W porównaniu do ceny gotowych wiązarów ( robiła wycenę firma z Odolanowa) wychodzi 4000 zł mniej przy zużyciu 10 m3 drewna. Co mnie zaskoczyło na zamieszczonych na forum zdjęciach u nikogo nie widziałem wiązarów osadzonych na murłacie. Nasz ciśla nam tak doradził, bo po pierwsze nie ma większego znaczenia w jakich odstępach są w wieńcu szpilki, a po drugie dajemy podwójną warstwę wełny na stropie i w ten sposób zyskamy na to miejsce. Pozdrawiamy
Link do komentarza
No to jak będe kiedys przejeżdżał przez Polkowice to pozwole sobie podjechać.
ja znalazłem firme ,która to wykona i przywiezie gotowe na budowe.Też wczoraj podczas rozmów zaproponowano mi murłaty bo będzie szybciej.mam dzisiaj dostac info ile ma to kosztowac.Do pokrycia dachu wynalazłem firme ,z dalekiego wschodu-tzn polski wschodniej.
Link do komentarza
  • 2 tygodnie temu...
Witajcie ,śledzę temat od jakiegoś czasu .Wraz z moją ukochaną chcemy wziąść kredyt około 300 tys .Mam kilka pytań
Na co nam te 300 pozwolą ? Na działkę planujemy około 70 tys gdzieś pod Łodzią ..
Jak postawić ten dom tanio a dobrze ?
Co z tym dachem ?
Ile może wziąśc ekipa za postawienie takiego domku ,stan surowy zamkniety ?
Czy gdzieś w okolicach Łodzi jest ktoś kto by się za to zabrał ,oczywiście w sensownych kosztach icon_biggrin.gif ?
Planujemy cztery kąty z podwójnym garażem .
Czy ktoś mógłby opisać problemy krok po kroku ,tak by je uniknąć ? chodzi o etap budowy ... ( z góry piękne dzięki )

Jaki jest koszt utrzymania ( ogrzania w zimę )
I jeszcze jedna sprawa - jak to w lato wygląda przy 40 stopniach ? macie klimę ? czy chłodek jest w domku ?
jeśli ktoś z okolic Łodzi posiada ten domek proszę o kontakt tsz_79@tlen.pl chętnie obejrzymy go w rzeczywistości ...
pozdrowienia
Link do komentarza
Cytat

Witajcie ,śledzę temat od jakiegoś czasu .Wraz z moją ukochaną chcemy wziąść kredyt około 300 tys .Mam kilka pytań
Na co nam te 300 pozwolą ? Na działkę planujemy około 70 tys gdzieś pod Łodzią ..
Jak postawić ten dom tanio a dobrze ?
Co z tym dachem ?
Ile może wziąśc ekipa za postawienie takiego domku ,stan surowy zamkniety ?
Czy gdzieś w okolicach Łodzi jest ktoś kto by się za to zabrał ,oczywiście w sensownych kosztach icon_biggrin.gif ?
Planujemy cztery kąty z podwójnym garażem .
Czy ktoś mógłby opisać problemy krok po kroku ,tak by je uniknąć ? chodzi o etap budowy ... ( z góry piękne dzięki )

Jaki jest koszt utrzymania ( ogrzania w zimę )
I jeszcze jedna sprawa - jak to w lato wygląda przy 40 stopniach ? macie klimę ? czy chłodek jest w domku ?
jeśli ktoś z okolic Łodzi posiada ten domek proszę o kontakt tsz_79@tlen.pl chętnie obejrzymy go w rzeczywistości ...
pozdrowienia



chceaz wiedziec ile wydalismy na cztery katy to zajrzyj w moje notatki:
https://spreadsheets.google.com/ccc?key=0An...uthkey=CKilpcYO

za 230 tys odliczajac koszty zakupu dzialki, tohm nie duzo na budowe tego dimu,
drogi jest a raczej bardzo drogi jest dach,
ale inne rzeczy tez nie za tanie,
a do tego nie wiesz ile wydasz jeszcze na uzbrojenie dzialki, na papiery itd,
ja planowalem zmiescic sie w 200 tys za sama budowe domu z mediami, a wyszlo ponad 380 tys.
jakby doliczyc zakup dzialki i kominek ktory lada moment bedzie to wydalismy ok 500tys cash
230 tys, hm, duuuuzo bedziesz musial sam zrobic zeby sie zmiescic w budzecie
powodzenia
Link do komentarza
Cytat

chceaz wiedziec ile wydalismy na cztery katy to zajrzyj w moje notatki:
https://spreadsheets.google.com/ccc?key=0An...uthkey=CKilpcYO

za 230 tys odliczajac koszty zakupu dzialki, tohm nie duzo na budowe tego dimu,
drogi jest a raczej bardzo drogi jest dach,
ale inne rzeczy tez nie za tanie,
a do tego nie wiesz ile wydasz jeszcze na uzbrojenie dzialki, na papiery itd,
ja planowalem zmiescic sie w 200 tys za sama budowe domu z mediami, a wyszlo ponad 380 tys.
jakby doliczyc zakup dzialki i kominek ktory lada moment bedzie to wydalismy ok 500tys cash
230 tys, hm, duuuuzo bedziesz musial sam zrobic zeby sie zmiescic w budzecie
powodzenia




dzięki za odp .

ja śledzę właśnie Twoje wydatki i mnie nie o to loto icon_smile.gif
ja chcę postawić sam domek surowy ,postawić tylko kibelek w środku ,jakieś ogrzewanie i wsio .Z biegiem lat mam zamiar go meblować ,wykańczać itd .Z tego co widzę to liczyłeś nawet 32 zł na flaszkę dla murarzy hehe . U ciebie ponad połowę tych kosztów bym odrzucił ,pokupowałeś wszystko co możliwe na gotowo ,nawet jakiegoś starego citroena icon_smile.gif
Ty ten dom sam stawiałeś ?
pytam ,bo z samych narzędzi się uzbiera z kilkanaście jak nie kilkadziesiąt tys. ekipy nie miały ?
Może ktoś poradzi jakich użyć tanich a dobrych materiałów .... (ściany ,dach) itd
Link do komentarza
Cytat

dzięki za odp .

ja śledzę właśnie Twoje wydatki i mnie nie o to loto icon_smile.gif
ja chcę postawić sam domek surowy ,postawić tylko kibelek w środku ,jakieś ogrzewanie i wsio .Z biegiem lat mam zamiar go meblować ,wykańczać itd .Z tego co widzę to liczyłeś nawet 32 zł na flaszkę dla murarzy hehe . U ciebie ponad połowę tych kosztów bym odrzucił ,pokupowałeś wszystko co możliwe na gotowo ,nawet jakiegoś starego citroena icon_smile.gif
Ty ten dom sam stawiałeś ?
pytam ,bo z samych narzędzi się uzbiera z kilkanaście jak nie kilkadziesiąt tys. ekipy nie miały ?
Może ktoś poradzi jakich użyć tanich a dobrych materiałów .... (ściany ,dach) itd



Witam
Dawno nie czytałam tego wątku i muszę się z Tobą zgodzić, co do wydatków Diodaka. icon_eek.gif Ten dom można rzeczywiście zbudować taniej, ale to zależy jakie kto ma wymagania i co jest mu do życia potrzebne. icon_biggrin.gif
My budowaliśmy na przełomie 2008/2009 ( w szczycie budowlanym) teraz część materiałów jak i robocizny jest tańsza, a niektóre droższe.
CZTERY KĄTY II (części mieszkalnej trochę ponad 103 m2+garaż ok 25 m 2 i pom.gosp. 8,10m2).

O wydatkach pisaliśmy w tym wątku we wrześniu 2009r.
i tak
stan surowy zamknięty(suporex, dachówka Euronit)+hydraulika w plastiku (wszystko do odpalenia pieca)+elektryka (bez kinkietów, lamp, i żyrandoli)+tynki maszynowe (bez cekolu i farby)+ wylane podłogi (bez płytek i paneli)+podwieszane sufity z ociepleniem (proste bez bajerów)+parapety wewnętrzne+kominek z rozprowadzeniem ciepła na pokoje i łazienkę+zewnętrzne ocieplenie - to przekroczone 210.000
w tym hydraulika ok 23.000 (robocizna i materiały), elektryka 3.600 sam materiał, stan surowy otwarty robocizna 25.000, dach robocizna ok. 14.000, kominek 6.000-7000 dokładnie nie pamiętam.
Kwota nie obejmowała wtedy rynien na ścianach, podbitki i parapetów zewnętrznych.

W sierpniu 2009r. zakończyliśmy budowę z wykończonym środkiem, bez bajerów i po moich przeliczeniach zmieściliśmy się ze wszystkim: papierologia, przyłącza, budowa domu, wykończenie łącznie z ogrodzeniem natomiast bez elewacji i wykończenia schodów nasz koszt to ok. 270.000 (łącznie z meblami, dywanami, karniszami itp.) , oczywiście wszystko ze średniej półki, ale nie najniższej. KOSZT TEN JEST BEZ DZIAŁKI
Mieliśmy ekipy od stanu surowego otwartego, dachu, hydraulika, częściowo wykończeniówa, elektryka we własnym zakresie.

Teraz z perspektywy czasu wiem, że pewne rzeczy można było zrobić taniej, ale już mieszkam i mieszka mi się dobrze, brakuje mi tylko ogrodu do pełni szczęścia.
Pozdrawiam i zyczę powodzenia w budowie Edytowano przez mar (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
Cytat

dzięki za odp .

ja śledzę właśnie Twoje wydatki i mnie nie o to loto icon_smile.gif
ja chcę postawić sam domek surowy ,postawić tylko kibelek w środku ,jakieś ogrzewanie i wsio .Z biegiem lat mam zamiar go meblować ,wykańczać itd .Z tego co widzę to liczyłeś nawet 32 zł na flaszkę dla murarzy hehe . U ciebie ponad połowę tych kosztów bym odrzucił ,pokupowałeś wszystko co możliwe na gotowo ,nawet jakiegoś starego citroena icon_smile.gif
Ty ten dom sam stawiałeś ?
pytam ,bo z samych narzędzi się uzbiera z kilkanaście jak nie kilkadziesiąt tys. ekipy nie miały ?
Może ktoś poradzi jakich użyć tanich a dobrych materiałów .... (ściany ,dach) itd



no, hm u mnie tak wyszlo,
wiekszosc pracy wykonywalem sam, a narzedzia pokupowalem zeby wlasnie samemu to porobic,
no u zbieralo sie tego bardzo duzo ale zostalo tez sporo tych klamotow,
u nas mamy poza tarasem wszystko zrobione, lacznie z podjazdem z kostki, podbitką i elewacja, wszystko an gotowo,
drogo nas wyszla "woda" tzn wiercenia, badania nadzowy i stacja uizdatniania wody, niestety inaczej nie szlo tego ogarnac, gmina sie wypiela i nic nie dalo z tym zrobic,
fakt, ze dach mamy z fajna dachowka ktora kosztawala o wiele za duzo, gdybysmy polozyli cementowa lub blache wyszloby duzo taniej,
cala hydraulike mamy w miedzi,
solary tez wrzucilismy na dach wiec, tak jak kolegoa mowi, wiele rzeczy z moich wydatkow moznaby uniknac,
ceny, tu u mnie w terenie takie sa (ok. Bydgoszczy)
fajnie ma kolega "mar" ze udalo mu sie zmiescic w 270 tys.
Link do komentarza
Cytat

no, hm u mnie tak wyszlo,
wiekszosc pracy wykonywalem sam, a narzedzia pokupowalem zeby wlasnie samemu to porobic,
no u zbieralo sie tego bardzo duzo ale zostalo tez sporo tych klamotow,
u nas mamy poza tarasem wszystko zrobione, lacznie z podjazdem z kostki, podbitką i elewacja, wszystko an gotowo,
drogo nas wyszla "woda" tzn wiercenia, badania nadzowy i stacja uizdatniania wody, niestety inaczej nie szlo tego ogarnac, gmina sie wypiela i nic nie dalo z tym zrobic,
fakt, ze dach mamy z fajna dachowka ktora kosztawala o wiele za duzo, gdybysmy polozyli cementowa lub blache wyszloby duzo taniej,
cala hydraulike mamy w miedzi,
solary tez wrzucilismy na dach wiec, tak jak kolegoa mowi, wiele rzeczy z moich wydatkow moznaby uniknac,
ceny, tu u mnie w terenie takie sa (ok. Bydgoszczy)
fajnie ma kolega "mar" ze udalo mu sie zmiescic w 270 tys.



diodak jesteś bardzo pomocny ,będę miał do Ciebie trochę pytań ,napisz do mnie na tsz_79@tlen.pl
pozdrawiam
Link do komentarza
Cytat

no, hm u mnie tak wyszlo,
wiekszosc pracy wykonywalem sam, a narzedzia pokupowalem zeby wlasnie samemu to porobic,
no u zbieralo sie tego bardzo duzo ale zostalo tez sporo tych klamotow,
u nas mamy poza tarasem wszystko zrobione, lacznie z podjazdem z kostki, podbitką i elewacja, wszystko an gotowo,
drogo nas wyszla "woda" tzn wiercenia, badania nadzowy i stacja uizdatniania wody, niestety inaczej nie szlo tego ogarnac, gmina sie wypiela i nic nie dalo z tym zrobic,
fakt, ze dach mamy z fajna dachowka ktora kosztawala o wiele za duzo, gdybysmy polozyli cementowa lub blache wyszloby duzo taniej,
cala hydraulike mamy w miedzi,
solary tez wrzucilismy na dach wiec, tak jak kolegoa mowi, wiele rzeczy z moich wydatkow moznaby uniknac,
ceny, tu u mnie w terenie takie sa (ok. Bydgoszczy)
fajnie ma kolega "mar" ze udalo mu sie zmiescic w 270 tys.



Wszystko zależy jakimi kto funduszami dysponuje to wie na co może sobie pozwolić. Pobudować to nie problem, problem zaczyna się w utrzymaniu i wykańczaniu wszystkiego na cacy, zwłaszcza jak się ma kredyt na karku (tak jak w moim przypadku). Ale warto było, mam nadzieję, że też tak będę mówił za 20 lat.
Pozdrawiam Edytowano przez mar (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
a niech ktoś napisze ,jakie są realne koszty postawienia tego domu ,łącznie z ekipą budowlaną ?
oczywiście chodzi mi o stan surowy zamknięty ,bez żadnych uwydziwnień ...
tak jak pisałem ,zależy nam na taniej budowie ,co nie oznacza ,że z najgorszych materiałów ,by później nie płacić x 2
Mamy o tyle komfortową sytuację ,że kredyt będzie nam spłacać mieszkanie ,które wynajmiemy .Oboje pracujemy ,więc to co zarobimy będziemy wkładać w dom ....
Link do komentarza
Witam

Właśnie zaczynam etap stawiania ścian i zastanawiam się właśnie nad zmianą konstrukcji dachu na krokwiowo-jętkową czy ktoś to zrealizował bez modyfikacji ścian, zmian kątów nachylenia dachu itp. ? zależy mi na strychu a w standardowej wiązarowej konstrukcji praktycznie go niema. Proszę o podpowiedź. Mile widziane zdjęcia z realizacji.

Pozdrawiam
Link do komentarza
Cytat

Witam

Właśnie zaczynam etap stawiania ścian i zastanawiam się właśnie nad zmianą konstrukcji dachu na krokwiowo-jętkową czy ktoś to zrealizował bez modyfikacji ścian, zmian kątów nachylenia dachu itp. ? zależy mi na strychu a w standardowej wiązarowej konstrukcji praktycznie go niema. Proszę o podpowiedź. Mile widziane zdjęcia z realizacji.

Pozdrawiam



Z tymi pytaniami to tylko do konstruktora, na forum nie ma wróżek, nawet najlepszy konstruktor nie udzieli rad nie widząc projektu.
Ale Cię podbuduję, wszystko da się zrobić.
Link do komentarza
  • 3 tygodnie temu...
Cytat

Mam pytanie do aktualnie budujących. Jak jest koszt zrobienia elektryki, chodzi mi o cenę robocizny. Ile cenią sobie fachowcy od punktu?
Pozdrawiam


przy prostej instalacji (tj. kable na scianie bez bruzd, peszli itp.) cena robocizny za punkt 26 -27 zł. powiat radomski wojew. mazowieckie. wykonuje instalacje elektryczne więc jak by co służę radą icon_smile.gif
Link do komentarza
Cytat

przy prostej instalacji (tj. kable na scianie bez bruzd, peszli itp.) cena robocizny za punkt 26 -27 zł. powiat radomski wojew. mazowieckie. wykonuje instalacje elektryczne więc jak by co służę radą icon_smile.gif



Dzięki za odpowiedź, ale jesli mógłbyś to podaj mi jeszcze koszt z bruzdami, peszlami, założeniem gniazd i wyłączników z założeniem skrzynki itd.
Link do komentarza
Cytat

Dzięki za odpowiedź, ale jesli mógłbyś to podaj mi jeszcze koszt z bruzdami, peszlami, założeniem gniazd i wyłączników z założeniem skrzynki itd.


jeśli kłaść przewody w bruzdach i peszlach - co według mnie jest dziś bezsensu- cena wzrasta o 10 zł za punkt, za założenie gniazdek i włączników po 5 zł od sztuki (pod warunkiem że przewody kładłem ja) skrzynkę z bezpiecznikami - zamontowanie z podłączeniem od 250-350 zł. mniej więcej tak.
Link do komentarza
Cytat

dzis odebralalem wyniki badan naszej wody z sanepidu, ktora to mamy z naszej studni,
i okazalo sie ze mamy swierna wode,
mozemy ja pic bezposrednio z kranu,
chociaz my stworzenia z bloków, jakos tak trudno sie przekonujemy do tego ze woda w kranie moze byc naprawde dobra
jestesmy zachwycceni


Cześc didak 76-chciałbym uzyskać od Ciebie jak najwiecej informacji na temat studni. Pozdrawiam
Link do komentarza
Cytat

Cześc didak 76-chciałbym uzyskać od Ciebie jak najwiecej informacji na temat studni. Pozdrawiam


no czesc,
a co chcesz wiedziec??
temat studni to dosc drogi temat, my nie mielismy innej opcji, poniewaz gmina nie chciala pociagnac wodociagu wiec wywiercilismy studnie,pow. 30m glebokosci trzeba robic wszystko z papierami i nadzorem geologicznym, tzn trzeba uzyskac pozwolenia na wiercenie studni, bez kwitow jesli sie wyda to jest to juz sprawa prokuratora itd, czyli powazna sprawa
wyglada to tak:
1. z gminy (u nas tak wymagaja) trzeba dostac zgode na to zeby wiercic mozna bylo studnie,
2. nastepnie znalazlem geologa z kwitami ktory sporzadzil projekt studnii,
3. nastepnie znalazlemn firme do wiercenia,
4. znowu geolog do nadzoru nad wiercona studnia
5. po wywierceniu geolog sporzadza dokumentacje powykonawcza
6. nastepnie jesli chcesz mozesz wode przebadac pod kontem przydatnosci wody do spozycia i ewentualnym zdobyciem informacji czy nie trzeba bedzie tej wody uzdatnic,
a pewnei bedzie trzeeba ja uzdatnic ze wzgledu na zawartosc zelaza, manganu i twardosci to sa rzeczy najpopularniejsze ktore wystepuja w wodzie
7. potem trzeba kupic urzadzenia do uzdatnienia wody, na podstawie badan z sanepidu dobra firma dobierze urzadzenia i zloza filtrujace,
8.potem znowu sanepid zeby sprawdzil jaka jest woda po uzdatnieniu

nie wiem jak w twoim nadzorze budowlanym ale u nas nie wymagali badan wody przy odbiorze budynku,

no wiec tak po krotce tak to wyglada,
no i koszt to ok 25tys, (projekty, nadzor geologa nad odwiertem, wiercenie, dokumentacja powykonawcza, dobra pomopa głębinowa, badanie wody w sanepidzie, urzadzenia do uzdataniania wody, badanie wody)
masakra

no ale teraz pijemy wode za darmo prosto z kranu,
jakby co to moge podac firmy z ktorymi wspolpracowalem,
w zalaczniku nasz system uzdatnianai wody, oraz "akcja" wiercenia studnii


DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

Link do komentarza
Cytat

jeśli kłaść przewody w bruzdach i peszlach - co według mnie jest dziś bezsensu- cena wzrasta o 10 zł za punkt, za założenie gniazdek i włączników po 5 zł od sztuki (pod warunkiem że przewody kładłem ja) skrzynkę z bezpiecznikami - zamontowanie z podłączeniem od 250-350 zł. mniej więcej tak.




Dzięki za informacje.
Link do komentarza
Tak "za darmo" to nie jest, tylko za te 25 000 zł, a twoje szczęcie, że nie potrzebna Ci stacja uzdatniania, bo to dalsze kilka tysięcy + koszt eksploatacji.
Wiadomo, jak nie ma wodociągu, to i tak nic się na to nie poradzi, ale jak ktoś ma taką możliwość choćby i za sumę 10 000 zł, to warto ją rozważyć. Choćby ze względu na ten koszt stacji i uzdatniania. A zwykle się bez tego nie obejdzie.
Na tym, że nie płaci się firmie wodociągowej za zużytą wodę wielkich oszczędności nie będzie.
Spokojnie można założyć zużycie 200 litrów w ciągu doby na człowieka, jak ktoś ma szambo to jeszcze mniej, bo bardziej oszczędza.
Dla 4 osób w rodzinie daje to ok. 800 l (0,8 m3), czyli poniżej 3 zł dziennie. W ciągu roku będzie max. 1000 zł na rodzinę.
Link do komentarza
Witam
Wkońcu u mnie coś ruszyło.Koniec teorii ,teraz praktyka.Mury mam już temat ustawiony,więźba też.Uciekł mi temat z dachem.Powiedzcie ile jest m2 tego dachu?Fachowcy mi dają jakieś dziwnie rozbieżne ceny za 1m2 dachu ,ale całościowo tego nie widze.Może polecicie firme od pokrycia?
Zatem jeśli będzie firma od pokrycia,stan surowy w czerwcu zamknięty.
Dołączyłem fotke z budowy i na drugiej kierownika budowy icon_smile.gif

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

Link do komentarza
Cytat

Witam
Wkońcu u mnie coś ruszyło.Koniec teorii ,teraz praktyka.Mury mam już temat ustawiony,więźba też.Uciekł mi temat z dachem.Powiedzcie ile jest m2 tego dachu?Fachowcy mi dają jakieś dziwnie rozbieżne ceny za 1m2 dachu ,ale całościowo tego nie widze.Może polecicie firme od pokrycia?
Zatem jeśli będzie firma od pokrycia,stan surowy w czerwcu zamknięty.
Dołączyłem fotke z budowy i na drugiej kierownika budowy icon_smile.gif



ja jestem z pod Bydgoszczy i u mnie robili dach swietni dekarze, a skasowali mnie 35 za 1m2 pokrycia,
ja mam cztery katy z podwojnym garazem, i dodatkowo rozciagnelismy dom o 1,1m i nam wyszlo 250m2 dachu,
Link do komentarza
Cytat

ja od kilku tygodnii uzywam pieca z podajnikiem tłokowym, który wykonany jest z blachy kotłowej,
jak narazie to sie poznajemy i testujerozne ekogroszki,
tak zeby na zimekupic ten jedyny....

moj pic to DEFRO AKM 15kW:

http://www.defro.pl/index.php?option=com_c...=55&lang=pl




Witam. Bardzo prosze o informacje jak sprawuje sie piec? Chcialbym zastosowac taki sam. Jaki metraz domu ogrzewacie? Jaki wysoki macie komin, oraz na jakiej wysokosci weszliscie do czopucha? Musze zastosowac identyczne rozwiazanie - rure nad zasobnikiem. Czy polaczenie z kominem jest pod katem? Aktualnie jest murowany komin - musze wybrac wysokosc wkladu (trojnika) ceramicznego. Dzieki i pozdr. Michal
Link do komentarza
Cytat

Witam. Bardzo prosze o informacje jak sprawuje sie piec? Chcialbym zastosowac taki sam. Jaki metraz domu ogrzewacie? Jaki wysoki macie komin, oraz na jakiej wysokosci weszliscie do czopucha? Musze zastosowac identyczne rozwiazanie - rure nad zasobnikiem. Czy polaczenie z kominem jest pod katem? Aktualnie jest murowany komin - musze wybrac wysokosc wkladu (trojnika) ceramicznego. Dzieki i pozdr. Michal


piec sprawuje sie wysmienicie, ogrzewa On 110m2,
hm komin, hm musielismy podwyzszyc bo w projekcie jest blad i zla wysokosc jest,
tak wiec tera nasz komin wystaje powyzej kalenicy jakies 50cm, a moze wicej, nie wiem nie mierzylem,
ale po podwyzszeniu superowo smiga piec,
a ponizej fotka z podlaczeniem pieca

DSC01446.jpg

Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się

×
×
  • Utwórz nowe...