Skocz do zawartości

Cztery Kąty / MG Projekt


bambino

Recommended Posts

Cytat

Witam wszystkich icon_biggrin.gif Mam prośbę czy mógłby ktoś wrzucić zdjęcia z więźby dachowej krokwiowo-jętkowej albo chociaż rzut projektu tejże więźby bo też się zastanawiam nad zmianą.Jaki jest koszt takiego rozwiązania?Mam jeszcze pytanie do tych co robili wiązary tak jak w projekcie czy sami robiliście te wiązary?



czesc,
ja zrobłem sam te wiązary, wraz z pomocnikiem,
zajęło nam to tygodnie....

jesli masz jakies pyt, to pytaj

Cytat

czesc,
ja zrobłem sam te wiązary, wraz z pomocnikiem,
zajęło nam to tygodnie....

jesli masz jakies pyt, to pytaj



trzy tygodnie
Link do komentarza
Cytat

czesc,
ja zrobłem sam te wiązary, wraz z pomocnikiem,
zajęło nam to tygodnie....

jesli masz jakies pyt, to pytaj

trzy tygodnie



Witam.
Oczywiście że mam pytania:)
Czym łączyłeś te wiązary na blachy czy inaczej?Łączyłeś śrubami czy gwoździami?
Mógłbyś podać przybliżony koszt tych wiązarów?
I jak łączyłeś wiązary do wieńca?
Pozdrawiam serdecznie.
Emila.

Cytat

czesc czikita, ja również zmieniam więźbe z wiązarów deskowych na krokwiowo - jetkową , jest duzo tańsza z tego co tutaj czytam i prostsza w wykonaniu. Jestem w trakcie adaptacji projektu. Tak jak pisałem wyżej zmieniam kąt na 30 stopni i układ tarasu nie bedzie z tyłu a z boku [limituje mi to wymiar działki].
pozdrawiam
jarek.



Witaj Jarku.
No właśnie nie wiem czy tak tańszy bo z tego co tu przeczytałam to robiąc więźbę krokwiowo-jętkową trzeba zrobić jakiś strop.Orientowałam się cenowo strop teriva to koszt jest ok. 11 tys. do tego drzewo na więźbę.U nas taras zostaje tak jak w projekcie.
Na jakim etapie jesteście?
Pozdrawiam.
Emila.
Link do komentarza
Cytat

Witam.
Oczywiście że mam pytania:)
Czym łączyłeś te wiązary na blachy czy inaczej?Łączyłeś śrubami czy gwoździami?
Mógłbyś podać przybliżony koszt tych wiązarów?
I jak łączyłeś wiązary do wieńca?
Pozdrawiam serdecznie.
Emila.



czesc
wiazary łączyliśmy na blachy z dziurami, oraz gwożdzie ciesielski (pierścieniowe)
wbijaliśmy co "drugi" otwór w blasze

na materiały do wiązarów wydałem ok 12tys.
poniżej umiesciłem fotke w jaki sposób przymocowalismy wiazary do wienca,
po obu stronach wienca umiescilem katowniki i połączyłem je "na przestrzał" pretem gwintowanym fi10

DSC01446.jpg

Link do komentarza
aa drodzy forumowicze,

od kilku dni testuje piec na eko groszek,
no i musze was przestrzec ze w projekcie jest zjeb..... wysokosc komina w kotłownii,
nasi murarze postawili komin o wysokosci jaka zakladał projekt,
niestety dym "krecił" sie po całej połaci dachu i ciag dymu byl zakłucony,
tzn nie było odpowiedniego cugu,

musiałem dostawic na "szybkiego" 1 metrowa rure z kwasówki,
a na wiosne planuje podwyższyc komin, tak zeby bylo jak nalezy,
teraz juz za zimno na tego typu akrobacje,

niesteety mamy juz dachówkę na dachu i jest strach ze sie ubrudzi lub popeka od łażenia murarzy po dachu,

oj zebym dostał w swoje rece tego barana co projektował ten domek.......
poprosiłbym go o zwrot kosztów przeróbki komina (ok 1tys PLN)

i prosze mi powiedziec jaka odpowiedzialnosc ponosi panstwo polskie w tym temacie,
kupilismy projekt ktory zaprojektowala osoba z uprawnieniami budowlanymi, czyli panstwo reczy za czlowieka, ktory panstwa polskiego zna sie na rzeczy,

nastepnie staramy sie o pozwolenie na budowe,
i poraz kolejny panstwo wydajac zgode tj. reczy ze wszystko jest OK,

a w praniu wychodzi ze to wszystko mozna o kant d... rozbic,

projektanta moge pozwac do sadu i walczyc z nim ze 3 lata,
czyli tak naprawde nic nie mozna zrobic,
a taki glab dalej naciaga kolejnych ludzikow....

oj zebym dostał w swoje rece tego barana co projektował ten domek.......
Link do komentarza
Witam brankniol, zapłacę projektantowi 8.000zł. za :
- adaptacje projektu;
- zmiany w projekcie;
- załatwienie formalności związane z uzyskaniem pozwolenia na budowę;
- nadzór z ramienia inwestora w trakcie budowy- tak się to chyba ładnie nazywa....
Zmieniamy też schody bo te w projekcie są strychowe i większych mebli się nie wniesie,

pozdrowionka
Link do komentarza
A najlepsze jest to czekanie tygodniami na papiery.Bo oni musza sprawdzic czy wszystko jest ok haha.
Ja rozmawiałem z projketantem i on pytał się czy nie chce zostawić stropu drewnianego,ewentualnie powzacniać belkami.....



Cytat

aa drodzy forumowicze,

od kilku dni testuje piec na eko groszek,
no i musze was przestrzec ze w projekcie jest zjeb..... wysokosc komina w kotłownii,
nasi murarze postawili komin o wysokosci jaka zakladał projekt,
niestety dym "krecił" sie po całej połaci dachu i ciag dymu byl zakłucony,
tzn nie było odpowiedniego cugu,

musiałem dostawic na "szybkiego" 1 metrowa rure z kwasówki,
a na wiosne planuje podwyższyc komin, tak zeby bylo jak nalezy,
teraz juz za zimno na tego typu akrobacje,

niesteety mamy juz dachówkę na dachu i jest strach ze sie ubrudzi lub popeka od łażenia murarzy po dachu,

oj zebym dostał w swoje rece tego barana co projektował ten domek.......
poprosiłbym go o zwrot kosztów przeróbki komina (ok 1tys PLN)

i prosze mi powiedziec jaka odpowiedzialnosc ponosi panstwo polskie w tym temacie,
kupilismy projekt ktory zaprojektowala osoba z uprawnieniami budowlanymi, czyli panstwo reczy za czlowieka, ktory panstwa polskiego zna sie na rzeczy,

nastepnie staramy sie o pozwolenie na budowe,
i poraz kolejny panstwo wydajac zgode tj. reczy ze wszystko jest OK,

a w praniu wychodzi ze to wszystko mozna o kant d... rozbic,

projektanta moge pozwac do sadu i walczyc z nim ze 3 lata,
czyli tak naprawde nic nie mozna zrobic,
a taki glab dalej naciaga kolejnych ludzikow....

oj zebym dostał w swoje rece tego barana co projektował ten domek.......


Link do komentarza
Cytat

Temat DACHU w czterech kątach chyba się nie skończy.
Fajnie, że ktoś czyta jeszcze to forum, perypetie rzeczywiście ma prawie każdy, ale jak fajnie jest zamieszkać , po tym wszystkim.
Ja już nie będę pisał o dachu, a przede wszystkim życzę wszystkim udanych decyzji.
Pozdrawiam


Cześć,
Architektowi mam zapłacić 8 tysięcy za:
- adaptację projektu;
- zmianę w projekcie;
- nadzór z ramienia inwestora w trakcie budowy;
- załatwienie formalności z uzyskaniem pozwolenia na budowę w starostwie;
pozdr., KaPi
Link do komentarza
Cytat

Odświeżamy temat.
Projekt wczoraj poszedł w odpowiednie ręce.Projektanci zajma sie narazie w teorii przeróbką góry.
Powiedzcie mi ile można zyskać metrów?
Zaproponowano mi ppszerzyć garaż ,może i tez to zrobie za jednym zamachem?


Witam jeszcze raz,
chcę podnieść poddasze o jedno kolanko, dach do 30 stopni, projektant powiedział, że zyskamy ok. 70 m2 przy wysokości od 1,40m do 1,90, zrobił nam symulację i ręcznie wyrysował nam 3 pokoje , łazienkę, strych a nad garażem jeszcze schowek, to sa koszty w budowie dodatkowe w tym: 100% kosztów za jeden 1m2 za wys. 1.90 i 50% kosztów za m2 za wys od 1.40 d0 1,89 tak mniej więcej. Na naszym rynku (zachodniopomorskie) koszt całego domu to ok.350 tys. Na razie negocjuję z fachowcem stan surowy otwarty bez dachu, mają u nas mało roboty i już widzę, że nie będzie żle. Ten sam fachowiec za dom 180 metrowy stan surowy otwarty bez dachu bierze 100tys. Materiały przywozi swoje bo ma sprawdzone źródła i rabaty. Jest bardzo solidny.
Link do komentarza
Witam wszystkich icon_cool.gif

Jak wszyscy tutaj budujemy "Cztery Kąty". Zaczęliśmy w czerwcu ,obecnie budynek już jest pod dachem. Na ten rok to w zasadzie koniec robót.
Budujemy bez przeróbek wersję z garażem dwustanowiskowym, czyli wersję podstawową. Projekt wybraliśmy z premedytacją, a błędy(wyłaziły kolejno w trakcie budowy) i sprawę wiązarów wzięliśmy, że tak powiem, na klatę icon_biggrin.gif
Od początku interesował nas dom parterowy,choć rozważaliśmy także opcje z poddaszem,parterowy zwyciężył po ''przerobieniu'' iluś tam dziesiątek projektów.
Forum czytam od samego początku przygody z "Czterema Kątami",ostatnio dużo piszecie o przerabianiu konstrukcji dachu,
nie chcę się mieszać w nieswoje sprawy albo wyjść na przemądrzalca, ale przeczytałem dziś,że przerobienie projektu ma kosztować 8000 pln i zdziwiło mnie to ponieważ można kupić(za 2000 pln) projekt pt."Cztery Kąty III" w którym są dokładnie takie rozwiązania tj. poddasze użytkowe, strop teriva,konstrukcja dachu krokwiowo jętkowa.


Pozdrawiam Edytowano przez piental (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
Cytat

Witam wszystkich icon_cool.gif

Jak wszyscy tutaj budujemy "Cztery Kąty". Zaczęliśmy w czerwcu ,obecnie budynek już jest pod dachem. Na ten rok to w zasadzie koniec robót.
Budujemy bez przeróbek wersję z garażem dwustanowiskowym, czyli wersję podstawową. Projekt wybraliśmy z premedytacją, a błędy(wyłaziły kolejno w trakcie budowy) i sprawę wiązarów wzięliśmy, że tak powiem, na klatę icon_biggrin.gif
Od początku interesował nas dom parterowy,choć rozważaliśmy także opcje z poddaszem,parterowy zwyciężył po ''przerobieniu'' iluś tam dziesiątek projektów.
Forum czytam od samego początku przygody z "Czterema Kątami",ostatnio dużo piszecie o przerabianiu konstrukcji dachu,
nie chcę się mieszać w nieswoje sprawy albo wyjść na przemądrzalca, ale przeczytałem dziś,że przerobienie projektu ma kosztować 8000 pln i zdziwiło mnie to ponieważ można kupić(za 2000 pln) projekt pt."Cztery Kąty III" w którym są dokładnie takie rozwiązania tj. poddasze użytkowe, strop Teriwa,konstrukcja dachu krokwiowo jętkowa.


Pozrawiam


Witam, jest w tym sporo racji ale w projekcie z trójką są dwie sypialnie na dole nie trzy,( a musimy mieć trzy bo adaptacja poddasza to odległa sprawa) projekt tez musielibyśmy zmienić bo nie chcemy mieć garażu dwustanowiskowego, zresztą chyba mamy za wąską działkę. Myśleliśmy też o domku parterowym ale ten nasz architekt nas przekonał, że to marnowanie przestrzeni, że poddasze przyda się w przyszłości itp, itd.... Nie znaleźliśmy domku z poddaszem, co do którego nie mielibyśmy żadnych wątpliwości, w związku z tym architekt zrobiłby nam nowy projekt a to u niego kosztuje 12 tys.
pozdrawiam KaPi
Link do komentarza
Witam wszystkich icon_cool.gif

Na dokładkę do poprzedniego postu dodam,dla rozpoczynających budowę lub mających taki zamiar, że warto poczytać o perypetiach np. diodak76 i innych.Nam ta lektura pozwoliła ustrzec się w porę kilku błędów,niestety ich lista jest dość pokaźna, mam na myśli błędy zawarte w projekcie, co potwierdza tezę ,że biuro projektowe odwala to byle jak.Nie wiem jak u innych ale w naszym projekcie zestawienie materiałów to kpina,np. po postawieniu ścian nośnych zostało nam cztery pełne palety gazobetonu,okazało się,że policzono powierzchnię ścian ale bez odliczenia otworów icon_redface.gif itd,itp...
Jak dostrzegłem na zamieszczonych fotkach domków, zauważyłem taki drobiazg, mianowicie chyba większość (wszyscy?) wykonali konstrukcję daszku nad wejściem w ten sposób. że belki opierające się na filarach są oparte na wieńcu drugim końcem.Ciekawi mnie czy zrobiliście to celowo?U nas po zamontowaniu wiązarów okazało się ,że wysokość filarów przed wejściem jest za duża(wysokość zgodna z projektem) co spowodowało podniesienie konstrukcji daszku o jakieś 20cm i zepsuło naszym zdaniem wygląd chałupki,trzeba było przerabiać icon_biggrin.gif Załączam fotki efektu końcowego oraz konstrukcję daszka w rzucie 3D.
,

Cytat

aa drodzy forumowicze,

od kilku dni testuje piec na eko groszek,
no i musze was przestrzec ze w projekcie jest zjeb..... wysokosc komina w kotłownii,
nasi murarze postawili komin o wysokosci jaka zakladał projekt,
niestety dym "krecił" sie po całej połaci dachu i ciag dymu byl zakłucony,
tzn nie było odpowiedniego cugu,

musiałem dostawic na "szybkiego" 1 metrowa rure z kwasówki,
a na wiosne planuje podwyższyc komin, tak zeby bylo jak nalezy,
teraz juz za zimno na tego typu akrobacje,

niesteety mamy juz dachówkę na dachu i jest strach ze sie ubrudzi lub popeka od łażenia murarzy po dachu,

oj zebym dostał w swoje rece tego barana co projektował ten domek.......
poprosiłbym go o zwrot kosztów przeróbki komina (ok 1tys PLN)

i prosze mi powiedziec jaka odpowiedzialnosc ponosi panstwo polskie w tym temacie,
kupilismy projekt ktory zaprojektowala osoba z uprawnieniami budowlanymi, czyli panstwo reczy za czlowieka, ktory panstwa polskiego zna sie na rzeczy,

nastepnie staramy sie o pozwolenie na budowe,
i poraz kolejny panstwo wydajac zgode tj. reczy ze wszystko jest OK,

a w praniu wychodzi ze to wszystko mozna o kant d... rozbic,

projektanta moge pozwac do sadu i walczyc z nim ze 3 lata,
czyli tak naprawde nic nie mozna zrobic,
a taki glab dalej naciaga kolejnych ludzikow....

oj zebym dostał w swoje rece tego barana co projektował ten domek.......




Witam

Kominy w projekcie są rzeczywiście za niskie do kotłów na paliwo stałe,powinny być 6m minimum,ja się o tym dowiedziałem na szczęście przed ich wybudowaniem.
Wasz domek już super wygląda icon_lol.gif
Pozdrawiam

DSC01446.jpg

W109_2__daszek_3D.pdf

DSC01446.jpg

W109_2__daszek_3D.pdf

Edytowano przez piental (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
a propos kominów. nie wiem jak u was, ale u mnie w projekcie jest napisane, że kocioł jest kotłem gazowym i kotłowna przystosowana jest pod ogrzewanie gazem. tak wiec co przez to idzie i komin jest mniejszy niz do paliw stałych. a co do błedów w projekcie... szczerze to nie pamiętam żeby jakieś trudnosci techniczne były. nawet z dachem nie bylo wiekszych problemów.
pozdrawiam
Link do komentarza
My najwięcej problemów mieliśmy z dachem o którym już pisałem.
A jeśli chodzi o ilości materiałów i wysokość komina (też mamy piec eko-groszek) to mieliśmy bardzo dobrą ekipę od stanu surowego, którzy nie sugerowali się tak do końca zestawieniami w projekcie. Materiały kupowaliśmy na dwa rzuty, zostało kilka bloczków, a jeśli chodzi o kominy to majster podjął decyzję jakie (systemowe) i jaka wysokość.
A jeśli chodzi o zabrudzenia na dachu od komina to radzę zmienić eko-groszek.
My palimy w piecu od sierpnia ubr. (przez cały rok) i nawet z komina nie widać dymu. Trzeba pobawić się ustawieniami pieca i dobrać odpowiedni eko-groszek.
Pozdrawiam
Link do komentarza
Cytat

A ja szukam pieca na ekogroszek z podajnikiem tłokowym, raczej stalowym (bo żeliwne to raczej na razie fanaberia), z dodatkowym rusztem (awaryjnym). co możecie polecic???



ja od kilku tygodnii uzywam pieca z podajnikiem tłokowym, który wykonany jest z blachy kotłowej,
jak narazie to sie poznajemy i testujerozne ekogroszki,
tak zeby na zimekupic ten jedyny....

moj pic to DEFRO AKM 15kW:

http://www.defro.pl/index.php?option=com_c...=55&lang=pl



Cytat

ja od kilku tygodnii uzywam pieca z podajnikiem tłokowym, który wykonany jest z blachy kotłowej,
jak narazie to sie poznajemy i testujerozne ekogroszki,
tak zeby na zimekupic ten jedyny....

moj pic to DEFRO AKM 15kW:

http://www.defro.pl/index.php?option=com_c...=55&lang=pl


DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

Link do komentarza
Cytat

A podajnik do tego pieca to gdzie?Myslalem ze z boku ma jakis.Ten sie zasypuje do środka?Ile czasu zapewnia bezobsługową prace?



to jest piec z tego wiem z zasobnikiem z tyłu pieca - niuu dizajn tak jak lazar multikomfort, dobry piec (lazar) ale ten zasobnik... na tej stronie co diodak ma całą miedz ja mam szafki z rozdzialem C.O. i ogrzewania podł. tak wiec tylko zasobnik boczny. słucham propozycji: piec na eko z rusztem awaryjnym, stalowy (ze stali kotłowej), z zasobnikiem z boku, z podajnikiem tłokowym (szufladkowym), od 18 kW do 23kW.
Link do komentarza
  • 2 tygodnie temu...
Cytat

my kupilismy nasz piec w czerwcu i zaplacilismy 5400PLN kupilismy go z 7% vatem



dzis ekipa skonczyla podwyzszac komin o 1mb
dramat material kosztowal ok 1100pln a robocizna 700pln
masakra,
ale fakt jest taki ze teraz piec to dopiero chula, superowo mruczy nasz mruczus,

sufity juz zrobilismy.... cale sa drewniane, przymocowalismy boazerie, fajnei wyszlo,


a jeszcze cos, zapomniale,
zaczynam rozgladac sie za solarami do ceiplej wody uzytkowej,
drogie to to jest,
z viessmana dostalem wycene na ok 14 tys za najtansza wersje,
widzialem tez solary firmy ROTO, ceikawie sie prezentuja,
czy ktos z Towarzystwa posiada i uzywa solary??
czy moglby sie podzielic swoimi doswiadczeniami??
Link do komentarza

sufity juz zrobilismy.... cale sa drewniane, przymocowalismy boazerie, fajnei wyszlo,

Hej,
mozesz opisac dokladnie te swoje sufity?, i moze jakies zdjecia??

mam pytanie jeszcze o tynki. zamierzam kłaść tradycyjne cem-wap urabiane recznie, i zastanawiam sie czy jest sens albo czy warto używać kwarcu, czy sobie odpuscic. nadmieniam ze nie bede dawał gładzi? co mozecie poradzic? jak wy robiliscie tynki??

zamowilem piec lazar multikomfort... co wy na to?
Link do komentarza
Cytat

dzis ekipa skonczyla podwyzszac komin o 1mb
dramat material kosztowal ok 1100pln a robocizna 700pln
masakra,
ale fakt jest taki ze teraz piec to dopiero chula, superowo mruczy nasz mruczus,

sufity juz zrobilismy.... cale sa drewniane, przymocowalismy boazerie, fajnei wyszlo,


a jeszcze cos, zapomniale,
zaczynam rozgladac sie za solarami do ceiplej wody uzytkowej,
drogie to to jest,
z viessmana dostalem wycene na ok 14 tys za najtansza wersje,
widzialem tez solary firmy ROTO, ceikawie sie prezentuja,
czy ktos z Towarzystwa posiada i uzywa solary??
czy moglby sie podzielic swoimi doswiadczeniami??


Solary dobre są i tanieją.Musisz poszukać banku który pomoże w zakupie,oddaje dużą część inwestycji czyli wsumie wychodzi dużo taniej.Nie wiem dokładnie jak to jest,ale trzeba wziąść na kredyt w jednym z banków.Po otrzymaniu kredytu bank spłaca część kwoty.
Link do komentarza
Cytat

Musisz poszukać banku który pomoże w zakupie,oddaje dużą część inwestycji czyli wsumie wychodzi dużo taniej. Nie wiem dokładnie jak to jest,ale trzeba wziąść na kredyt w jednym z banków.Po otrzymaniu kredytu bank spłaca część kwoty.



Wnioskuję, że zanim to napisałeś, to przeprowadziłeś analizę kosztów instalacji solarów z dotacją i bez niej.
Może przytocz swoje wyniki, na podanym przykładzie (koszt bez dotacji 14.000zł)
Link do komentarza
co do sufitu, to zrobilismy stelaż a na nim zamocowana została boazeria,
jak bede miał sposobność to strzele kilka fotek,

jutro ma przyjechac do mnie "przekonywacz" tzn przedstawiciel handlowy i bedzie mnie przekonywal ze solary sa fajne i ze warto je miec,,
jesli chodzi o dotacje na nie to slyszalem gdzies ze do konca roku juz nie dostanie sie zadnej kaski,
no i ze trzeba wziac kredyt itd, i z obiecanych 45% datacji zostaje ok 30%, reszte pozeraja banki, skarbowka, ubez. kredytu itd,
no i zeby dostac ten kredyt to podobno tez nie lekka sprawa,
jednym z warunkow jest to ze trzeba miec zrodlo dochodu, i to dosc dobre zrodlo

Link do komentarza
Witam,

dość dawno tutaj nie zgladałem (będzie prawie rok), - ostatnio jak zadałem pytanie na forum dotyczące możliwości zmainy konstrukcji więźby dachowej, a teraz mam już to za sobą i jestem na etapie wykonywania tynków wewnątrz icon_smile.gif
Oczywiście zdecydowałem się na zmianę wiązarów kratowych, które uważam za nieporozumienie na klasyczną krokwiowo jętkową więźbę. W moim przypadku gdzie koszt wykonania prefabrykowanych wiazarów kratowych wynosił około 26 tys zł, to koszt więżby plus stropu teriva zrównał się z tą ceną.... z tym, że wygospodarowałem w ten sposób dodatkowych około 100m2 - dlatego uważam że było warto. Wykonanie wiązarów kratowych przez cieśle na budowie zdecydowanie zmiejszy koszt 26 tyś. Postaram się wrzucic kilka fotek z budowy, zmian jakie wprowadziłem. Głóne zmiany projektu:
- piwnica pod garażem i pom. gospodarczymi
- podniesienie ścianki kolankowej o dwa bloczki
- więźba krokwiowo jętkowa
- otwarta przestrzeń nad salonem (antresola)
- strop Teriva
- powiększony nieco taras
- dodatkowa prywatna łazienka kosztem jednego pom. gospodarczego
- schody zabiegowe na góre kosztem jednego pokoju

Zdjęcia wrzucę w następnym poście
Link do komentarza
Daniel,fotki super,szkoda ze to nie obok mnie,pojechałbym zobaczyc.Ja zaczalem zmieniac góre,ale strasza mnie kosztami i mówia zebym sobie zmienil lepiej projekt bo wyjdzie taniej......ja juz nie chce zaczynac od poczatku.
Jaki tam jest strop?Peewnie gdzies na gorze to poisales,nie pamietam juz ,poszukam.
Ile sie zyskuje metrow na gorze?Czy teraz potrafisz powiedziec ile wyszlo za przerobke?Tzn strop plus nowy dach bez pokrycia.Za same wiazary mam wycene,chce 27 tys . w tym standardowym projekcie
Link do komentarza
Cytat

Witam,

dość dawno tutaj nie zgladałem (będzie prawie rok), - ostatnio jak zadałem pytanie na forum dotyczące możliwości zmainy konstrukcji więźby dachowej, a teraz mam już to za sobą i jestem na etapie wykonywania tynków wewnątrz icon_smile.gif
Oczywiście zdecydowałem się na zmianę wiązarów kratowych, które uważam za nieporozumienie na klasyczną krokwiowo jętkową więźbę. W moim przypadku gdzie koszt wykonania prefabrykowanych wiazarów kratowych wynosił około 26 tys zł, to koszt więżby plus stropu teriva zrównał się z tą ceną.... z tym, że wygospodarowałem w ten sposób dodatkowych około 100m2 - dlatego uważam że było warto. Wykonanie wiązarów kratowych przez cieśle na budowie zdecydowanie zmiejszy koszt 26 tyś. Postaram się wrzucic kilka fotek z budowy, zmian jakie wprowadziłem. Głóne zmiany projektu:
- piwnica pod garażem i pom. gospodarczymi
- podniesienie ścianki kolankowej o dwa bloczki
- więźba krokwiowo jętkowa
- otwarta przestrzeń nad salonem (antresola)
- strop Teriva
- powiększony nieco taras
- dodatkowa prywatna łazienka kosztem jednego pom. gospodarczego
- schody zabiegowe na góre kosztem jednego pokoju

Zdjęcia wrzucę w następnym poście


Witam!
My z mezem rowniez zdecydowalismy sie na podniesienie sciany kolankowej o dwa bloczki i na wiezbe krokwiowo jetkowa. Mam prosbe czy mozesz mi przeslac na emaila twoje wyliczenie wiezby dachowej ??? moj email: natalka910@wp.pl z gory dziekuje icon_smile.gif Pozdrawiam
Link do komentarza
Cytat

Daniel,fotki super,szkoda ze to nie obok mnie,pojechałbym zobaczyc.Ja zaczalem zmieniac góre,ale strasza mnie kosztami i mówia zebym sobie zmienil lepiej projekt bo wyjdzie taniej......ja juz nie chce zaczynac od poczatku.
Jaki tam jest strop?Peewnie gdzies na gorze to poisales,nie pamietam juz ,poszukam.
Ile sie zyskuje metrow na gorze?Czy teraz potrafisz powiedziec ile wyszlo za przerobke?Tzn strop plus nowy dach bez pokrycia.Za same wiazary mam wycene,chce 27 tys . w tym standardowym projekcie



Witam,

odpowiadając na Twoje pytania. W okolicy mojej miejscowości wyceniono mi podobnie wiązary kratowe na kwotę 26 tys zł, dlatego zdecydowałem się na zmianę konstrukcji więźby. Jak widzisz na zdjęciach, ja dodatkowo podniosłem ściankę kolankową co też dodatkowo podniosło koszty (beton na wieniec, stal itd). Montując prefabrykowane wiązary kratowe w cenie masz od razu ich montaż, dlatego odchodzi Ci dodatkowo robocizna za wykonia stropu i wykonanie więźby. U mnie wyglądało, to tak:
- strop Teriva - około 12 tyś zł materiał (plus robocizna, u mnie 8 tys zł)
- więźba 12 tyś zł - dużo z uwagi na brak podpór, więc przekroje belek były niestandardowe, przy normalnych podporach na poddaszu koszt około 8 tyś zł (plus robocizna, u mnie 8 tyś. zł)
- projekt więźby i stropu - aneks około 2 tys zł - to jest i tak bardzo tanio

Podsumowując: około 42 tyś zł, oczywiście po drodze dochodzą jeszcze inne koszty nieprzewidziane jak , deski szalunkowe, gwoździe itd. Trzeba przyjąć około 45 tyś zł.
Jeżeli chodzi o dodatkowe miejsce na poddaszu, to zależy czy dołożysz kilka pustaków wyżej (ścianka kolankowa). Normalnie powierzchnia parteru całego, to 180 m2 więc góra to samo przyjmując że użytkowe zaczyna się od miejsca gdzie jest 1,9 do góry więc daje to około 120 m2 więcej icon_smile.gif U mnie wyszło mniej z uwagi na antresolę (otwartą przestrzeń nad salonem) - około 30 m2 mniej.

DSC01446.jpg



Czerwona linia na foto oznacza użytkową część poddasza, gdzie wysokość do sufitu wynosi około 1,9m, nie licząc tego wychodzi dużo więcej.
To byłoby tyle, dodatkowo mogę wspomnieć jeszcze o tym, że jak zrobi się poddasze użytkowe, to trzeba pomyśleć o schodach na górę, a to też nie mały koszt, u mnie drewniane schody z balustradą na antresoli to około 17 tyś zł...

Jeżeli mogę się jeszcze przydać odpowiadając na pytania dotyczące zmiany konstrukcji dachu i stropu w "Czterech kątach", to piszcie, chętnie odpowiem icon_smile.gif

Pozdrawiam
Daniel
Link do komentarza
  • 3 tygodnie temu...
HEj! Zamierzam brać sie za izolacje stropu ( projekt bez poddasza, dach na wiązarach kratowych). czy ktos z was juz to robił? bo szczerze nie wiem jak sie za to zabrać? czy robić to samemu czy brac kogoś do tego? jakieś zdjęcia albo film?
Jeszcze jedno: jaką wełną to robiliście? z rolki czy z płyt?
Link do komentarza
Cytat

HEj! Zamierzam brać sie za izolacje stropu ( projekt bez poddasza, dach na wiązarach kratowych). czy ktos z was juz to robił? bo szczerze nie wiem jak sie za to zabrać? czy robić to samemu czy brac kogoś do tego? jakieś zdjęcia albo film?
Jeszcze jedno: jaką wełną to robiliście? z rolki czy z płyt?



czesc,
ja to juz mam za soba,
zrobiłem to w taki sposób:
od dolu przygotowalem stelaż drwniiany do ktorego na koncu zostala przybita boazeria,
ale to na koncu,
wykonalismy stelaz tzn. co 50cm przykrecilem piiionowe klocki wyciete z lat, jak mowil nasz pomocnik "badyle"
badyle mialy dlugosc ok 40cm,
mocowane byly za pomoca wkretow do drewna, a ich wysokosc ustalalismy poziomica wodna, tak aby wyszla plaszczyzna,
nastepnie pomiedzy badylami rozciagnelismy sznurek, cos ala pajeczyne ,
nastepnie do badyli przykrecilismy laty a do lat przybilsmy zszywkami folie paroizolacyjna, a do tego na koniec zostala przybita boazeria,
sam proces ukladania welnny mineralnej byl bardzo prosty aczkolwiek czasochlonny i upierdliwy,
welne wkladalismy ze stychu przed przybiciem boazerii,

zdecydowalismy sie na boazierie dletego iz obawialismy sie pekajacego sufity gdyby byl zrobiony z plyt STG,
wiazary pracuja, a STG nie,

efekt jest "boski"
sorki ale jeszcze nie mam fotek, w ferworze walki jakos aparat gdzies sie zapodzoial


koledzy, kolezanki, w przyszlym tygodniu sie wprowadzamy do naszych "czterech katów"
jest radosc i ogromna satysfakcja,
nasza przygode z budowa zaczelismy 11 kwietnia 2010,


pozdrawiam

DSC01446.jpg

Link do komentarza
Cytat

Solary za gotówke czy z tego słynnego kredytu z dopłatą?Też chce to zamontować.Ma wspomagać piec.Daje teraz cos ciepla?Prosze o fotke



jo, solary za kasiorke, a doplate sobie odpuscilismy, po konsultacji z pania z banku,
pani powiedziala ze realnie z 45% dotacji dostanie sie gora 15%
i do tego trzeba dolaczyc stos papierow,
a jak juz poprostu nie mam sily na kolejna walke,
chce teraz odpoczac, w zaciszu mojego najnoweszego domku,

solary jeszcze nie maja podlaczonej rur, tzn zrobiona jest czesc dachowa, w przyszlym tygodniue bedzie chyba robiona czesc "rurowa"
z tego co mowili mi "przekonywacze" (prz. handlowi) to ciepla woda jest wtedy gdy jest slonce,
jesli jest za chmurami to nie ma,
podobno,
zobaczymy, czas pokaze
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się

×
×
  • Utwórz nowe...