Skocz do zawartości

Cztery Kąty / MG Projekt


bambino

Recommended Posts

Cytat

czesc,
przepraszam ze sie wtrace, ale jestem w temacie wiezby na bierzaco,
ja wience przymocowalem do wienca poprzez kotwy do betonu M10 dlugosci 15cm (2,52 PLN/szt)
i dwoma kontownikami z przetłoczeniem z obu stron, oraz szpilka na przechodzaca na wylot przec wiazar i wszystko skrecone jest do kupy,
na poczatku byl pomysl zeby zatopic prety w wiencu, ale nie udaloby sie to nam poniewaz wiazar ma tylko 5cm szerokosci i jesli by wywiercic w nim otwor ok 10mm to po obu stronach od otworu pozostaloby tylko po 2cm scianki drewna,
mysle ze to zdecydowanie za malo,



a moglbys podeslac jakies zdjecie badz rysunek jak to wygladalo?
Link do komentarza
  • 2 tygodnie temu...
Cytat

mar a jak rozwiązałeś problem mocowania wiązara do wieńca? domyślam się ze zatapiałaś śruby (pręty gwintowane). jak je przygotowałeś i jak je montowałeś? jaka długość itp. czy mógłbyś coś podpowiedzieć?



Przepraszam, że dopiero teraz odpisuję, ale dopiero teraz udało mi się dotrzeć do zdjęć.
W pierwszej wersji mieliśmy zatopione pręty w wieńcu, ale z uwagi na błędy we więźbie, nie dało się tego wykorzystać icon_sad.gif , więc dekarz postanowił mocować kątownikami z obu stron wiązara.

DSC01446.jpg

Edytowano przez mar (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
Cytat

Przepraszam, że dopiero teraz odpisuję, ale dopiero teraz udało mi się dotrzeć do zdjęć.
W pierwszej wersji mieliśmy zatopione pręty w wieńcu, ale z uwagi na błędy we więźbie, nie dało się tego wykorzystać icon_sad.gif , więc dekarz postanowił mocować kątownikami z obu stron wiązara.



ja mam calkiem podobnie,
z ta roznica ze zastosowalem 3 kotwy do wienca,
i dalem drugi katownik po drugiej stronie wiazara i przeiwercilem wiazar i połączylem oba katowniki spilka M10,
Link do komentarza
Cytat

ja mam calkiem podobnie,
z ta roznica ze zastosowalem 3 kotwy do wienca,
i dalem drugi katownik po drugiej stronie wiazara i przeiwercilem wiazar i połączylem oba katowniki spilka M10,



U nas też są kątowniki z obu stron wiązara, ale nie mocowaliśmy szpilką, ze względu na to, żeby nie pękało z czasem drewno. Tak nam mówił dekarz.
Co fachowiec to pewnie inne wykonanie.
Link do komentarza
niestety juz wieniec zalalem razem ze szpilkami, bo kosztowalo mnie to tle co nic. wrazie czego jak bedzie trzeba tez uzyje kontownikow i kotew. dzieki za odpowiedz.
Mar dzieki za wstawienie zdjec z domu juz gotowego. moja żona w koncu jest zadowolona bo moze sobie wszysko wyobrazic.
zastanawiam sie jeszcze nad tymi slupkami z frontu. myslalem o balach z drewna tak jak z tyły ale ciut wiekszych. w kolorze okiennic stałych i podprzybitki dachu co wy na to?
Link do komentarza
Cytat

a czy mogłby ktos wstawic zdjecia dachu z tym magicznym przejsciem nad garazem?
a czy zabezpieczaliscie jakos drewno na dach ?jakis impregnat? od robaków czy cos podobnego? bo nie wiem... ciesla twierdzi ze nie potrzeba. jak wy zrobiliscie.



Zdjęć z przejścia z części mieszkalnej do garażu niestety nie mam, ale u nas też był z tym problem. Drewno na więźbę mieliśmy suszone i zaimpregnowane ciśnieniowo w tartaku i nic poza tym.
Link do komentarza
  • 2 tygodnie temu...
Witam!! Też budujemy Cztery kąty II jesteśmy na etapie sufitów i zaraz zaczną ocieplać dom z zewnątrz,z mężem wprowadziliśmy kilka zmian w projekcie a mianowicie powiększyliśmy troszkę garaż ,w salonie w części jadalnej zamiast zwykłego okna zrobiliśmy mały wykusz z dużym oknem oraz powiększyliśmy dach na tarasie.A wy wprowadzaliście jakieś zmiany w swoich projektach?
Link do komentarza
Cytat

Witam!! Też budujemy Cztery kąty II jesteśmy na etapie sufitów i zaraz zaczną ocieplać dom z zewnątrz,z mężem wprowadziliśmy kilka zmian w projekcie a mianowicie powiększyliśmy troszkę garaż ,w salonie w części jadalnej zamiast zwykłego okna zrobiliśmy mały wykusz z dużym oknem oraz powiększyliśmy dach na tarasie.A wy wprowadzaliście jakieś zmiany w swoich projektach?


witam. kupiliśmy projekt cztery katy 2 zmienilismy dach na dwuspadowy i kat nachylenia na 37 stopni, takie wymogi;-). prosilabym o orientacyjny koszt budowy
Link do komentarza
  • 2 tygodnie temu...
Cytat

Witam!! Też budujemy Cztery kąty II jesteśmy na etapie sufitów i zaraz zaczną ocieplać dom z zewnątrz,z mężem wprowadziliśmy kilka zmian w projekcie a mianowicie powiększyliśmy troszkę garaż ,w salonie w części jadalnej zamiast zwykłego okna zrobiliśmy mały wykusz z dużym oknem oraz powiększyliśmy dach na tarasie.A wy wprowadzaliście jakieś zmiany w swoich projektach?




Witam,
My również w projekcie dodaliśmy wykusz, a na razie zalaliśmy fundamenty i czekamy jakieś 3 tyg żeby ciągnąć mury.
Dlatego, chciałbym prosić o fotki domku już zbudowanego z wykuszem. Madzioszka, mogłabyś je wrzucić na forum? No i napisz proszę jakie koszty ponieśliście do stanu surowego zamknięego.
pozdrawiam
Link do komentarza
  • 3 tygodnie temu...
Witam wszystkich budowniczych ,
Czytamy z mężem cały czas forum i dyskusje na temat budowy Czterech Kątów. Właśnie kupiliśmy projekt i szukamy wykonawcy. Firma która podejmie się budowy poległa na dachu, twierdzą że jest zbyt skomplikowany chodzi o więźbe. Pan budowlaniec zaproponował nam budowę stan surowy otwarty i położenie pokrycia dachowego za 46000zł. doradził nam abyśmy szukali kogoś kto wykona gotową więź icon_smile.gif bę. Wycenił nam koszt materiałów na dom z kompletnym pokryciem dachu(dachówka ceramiczna, gąsiory i wszystko co potrzebne do pokrycia dachu)na sumę ok 70000zł (bez więźby) . Prosimy o podpowiedż czy to są realne koszty do tego jeszcze ta więżba, czy ktoś mógłby doradzić w sprawie więżby czy gotowa , czy tradycyjna jak lepiej. Wiemy z forum że są duże problemy z więźbą i to nas trochę zniechęca ale patrząc na Wasze zdjęcia domków nie możemy się doczekać kiedy zaczniemy budowę. Planujemy zacząć w przyszłym roku na wiosnę.Teraz załatwiamy całą papierologię stosowaną. Proszę o cenne wskazówki na forum lub pocztę renia_6@wp.pl
Pzdrawiam wszystkich budujących
Link do komentarza
  • 2 tygodnie temu...
Witam wszystkich budujacych i obserwujacych.
Od dłuższego czasu śledze to formu gdyz na dniach zamierzamy dokonac zakupu projektu Cztery Katy, nawet byliśmy ostatnio z żoną u jednej Pani z pod Płocka obejżec domek.
Zmiany jakie chcemy wprowadzić to napewno poszezyc tak jak to zrobił "diodak76" tylko zastanawiam się czy stropu nie podnieść o jedną cegłę gdyż na niewiem czy dach nie będzie zbytnio zasłaniał okien?
Ponieważ niemam jeszcze dostatecznej wiedzy podpowiedzcie jakiego materiału uzyć do budowy jezeli chodzi o sciany.

W ogóle za wszelkie uwagi dot tego projektu będe wdzięczny

marcin_z Edytowano przez marcin_z (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
Cytat

Witam wszystkich budujacych i obserwujacych.
Od dłuższego czasu śledze to formu gdyz na dniach zamierzamy dokonac zakupu projektu Cztery Katy, nawet byliśmy ostatnio z żoną u jednej Pani z pod Płocka obejżec domek.
Zmiany jakie chcemy wprowadzić to napewno poszezyc tak jak to zrobił "diodak76" tylko zastanawiam się czy stropu nie podnieść o jedną cegłę gdyż na niewiem czy dach nie będzie zbytnio zasłaniał okien?
Ponieważ niemam jeszcze dostatecznej wiedzy podpowiedzcie jakiego materiału uzyć do budowy jezeli chodzi o sciany.

W ogóle za wszelkie uwagi dot tego projektu będe wdzięczny

marcin_z




czesc,
my tez zastanawialismy sie nad kwestia ppoodniesienia budynku o 1 pustak, tak zeby strych byl 'wiekszy'
jednak pozostalismy przy wersji prrojektowej,
balismy sie ze zostanie gdzies zagubiona harmonia i odpowiednie proporcje domu,
teraz jak do juz stoi to widzimy ze byla to dobra decyzja,

budowe naszego domku zaczelismy w kwietniu i z tego co widzimy to do listopada bedziemy juz mieszkac...

zapraszam do podgladania naszych wydatków i ewentualne uwagii
https://spreadsheets.google.com/ccc?key=0An...9zMWc&hl=pl

Link do komentarza
oczywiście stronka z poniesionymi wydatkami na domek jest super bo mozna sobie dokładnie wyliczyć koszty materiału, robocizny itp jak będe brał kredyt na budowe do wniosku. oczywiscie +/- 30%

chcemy poszeżyć dom o 1m zeby pokoje były większe podpowiedzcie mi ile powinienem zapłacić projektantowi zeby nie przepłacić.?
Link do komentarza
Cytat

Witam wszystkich budujacych i obserwujacych.
Od dłuższego czasu śledze to formu gdyz na dniach zamierzamy dokonac zakupu projektu Cztery Katy, nawet byliśmy ostatnio z żoną u jednej Pani z pod Płocka obejżec domek.
Zmiany jakie chcemy wprowadzić to napewno poszezyc tak jak to zrobił "diodak76" tylko zastanawiam się czy stropu nie podnieść o jedną cegłę gdyż na niewiem czy dach nie będzie zbytnio zasłaniał okien?
Ponieważ niemam jeszcze dostatecznej wiedzy podpowiedzcie jakiego materiału uzyć do budowy jezeli chodzi o sciany.

W ogóle za wszelkie uwagi dot tego projektu będe wdzięczny

marcin_z


Witam serdecznie.Jest nam z żoną rażniej rozpocząć budowę naszych "Czterech kątów" mając świadomość, że nie z takimi samymi dylematami borykacie się i Wy. W czwartek wchodzi ekipa od fundamentó. Efekty prac będziemy fotografować i oczywiście zamieszczać na forum. Pozdrawiamy icon_biggrin.gif
Link do komentarza
Cytat

oczywiście stronka z poniesionymi wydatkami na domek jest super bo mozna sobie dokładnie wyliczyć koszty materiału, robocizny itp jak będe brał kredyt na budowe do wniosku. oczywiscie +/- 30%

chcemy poszeżyć dom o 1m zeby pokoje były większe podpowiedzcie mi ile powinienem zapłacić projektantowi zeby nie przepłacić.?



Zapłaciłem 1000 więcej, ale w sumie nie wiem, czy wziął dużo, czy mało, bo architekt niemało policzył sobie za adaptację, garaż, wjazd i przyłącze. Poza tym z pewnością kwota zależy od tego, czy trzeba przeliczać konstrukcję, czy jest to tylko "dostawka".

Trzeba mieć też zgodę projektanta gdyż są to istotne zmiany w projekcie. Pamiętam, że wysyłaliśmy pismo z prośbą o zgodę.
Link do komentarza
Cytat

hej. kto robił już elewacje? wersja z dużym garażem . ile płaciliście? ole było metrów? ile kosztowała impreza?



czesc,
zrobiłem sam elewacje,
ocieplilismy scainy 15cm styropianu,
na to klej z siatka i struktura mineralna
zużyliśmy 20 worków (25kg) tynku,
wszystko bralismy firmy Quick Mix,
jedyne odstepstwo to impregnat kleju Cerplast - 3 wiaderka 15kg -210PLN

tynk kosztował 690PLN za te 20 worów,

położylismy ja w 3 osoby,
ja, pomocnik i moj Tato,
nigdy tego nei robiłem,
tynk kladlismy 2 dni, lacznie z obrobka okien
i musze przyznac ze jestem bardzo milo zaskoczony efektem, i latwoscia wykonania takiego tynku,
szok, jakie to proste...

pozdrawiam

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

Link do komentarza
Cytat

a nie ty robiłeś przydomową oczyszczalnie? jak to wyszło? jak to rzeczywiście ma się do życia i pieniędzy?



czesc,
no ja robiłem oczyszczalnie scieków HABA,
wyszła nas 5300PLN z robocizną,
i robiła to firma wspólpracujaca z HABA,

jeszcze nie odpalalismy tej oczyszczalnii, tzn, jeszcze nie mamy kibelkow itd,
tak wiec nei wiem jak to sie ma do zycia i pieniedzy...
Link do komentarza
jo,
jak to mawiaja w mojej okolicy,
zmontowałem stacje uzdatniania wody,
mamy wlasne ujecie wody glebokości 48m,
wode przebadalismy i sie okazalo ze jest troche za duzo zelaza i jej twardosc przekracza norme,
kupilem zbiornik hydroforowy, odżelaziacz i zmiekczacz z warszawskiej firmy OTAGO,
3 dni montowalem i ustawiałem te urzadzenia,
a po 3 dniach z krania pojawił sie nmormalnie "żywiec zdrój"
hi hihih
obecnie pracuje nad kotłownią, piec juz przywieźliśmy firmy DEFRO model AKM,
czesc klamotów mam juz zmontowane, ale sporo przedemna.

w miedzy czasie "robią" sie gładzie, wynajęlismy fajną firme (15pln/m2-robocizna), tzn firma ma fajny sprzet,
pierwsza warstwe gladzi narzucili (dosłownie) 200m2 w 4 godziny,
nastepnego dnia narzucili kolejna warstwe,
po weekendzie przyjechali z szlifierką na ktora pieszczotliwie nazywaja "żyrafa" i w jeden dzien przeszlifowali cale 200m2,
teraz pozostalo im zagruntowac sciany porobic poprawki i gladzie beda gotowe,
czyli w 4 dnii opanowali 200m2 gladzi,
kurcze jak dobrze ze sie nie pokusilem zeby to samemu robic....
a po jutrze jak nic sie nei zmieni, wchodza brukarze z kostka brukowa,
to dopiero bedzie czad, jak w tydzien zmienia oblicze naszego podjazdu....

musze pyknac kilka fotek to wrzuce je abyscie ocenili postepy prac
Link do komentarza
Cytat

jo,
jak to mawiaja w mojej okolicy,
zmontowałem stacje uzdatniania wody,
mamy wlasne ujecie wody glebokości 48m,
wode przebadalismy i sie okazalo ze jest troche za duzo zelaza i jej twardosc przekracza norme,
kupilem zbiornik hydroforowy, odżelaziacz i zmiekczacz z warszawskiej firmy OTAGO,
3 dni montowalem i ustawiałem te urzadzenia,
a po 3 dniach z krania pojawił sie nmormalnie "żywiec zdrój"
hi hihih
obecnie pracuje nad kotłownią, piec juz przywieźliśmy firmy DEFRO model AKM,
czesc klamotów mam juz zmontowane, ale sporo przedemna.

w miedzy czasie "robią" sie gładzie, wynajęlismy fajną firme (15pln/m2-robocizna), tzn firma ma fajny sprzet,
pierwsza warstwe gladzi narzucili (dosłownie) 200m2 w 4 godziny,
nastepnego dnia narzucili kolejna warstwe,
po weekendzie przyjechali z szlifierką na ktora pieszczotliwie nazywaja "żyrafa" i w jeden dzien przeszlifowali cale 200m2,
teraz pozostalo im zagruntowac sciany porobic poprawki i gladzie beda gotowe,
czyli w 4 dnii opanowali 200m2 gladzi,
kurcze jak dobrze ze sie nie pokusilem zeby to samemu robic....
a po jutrze jak nic sie nei zmieni, wchodza brukarze z kostka brukowa,
to dopiero bedzie czad, jak w tydzien zmienia oblicze naszego podjazdu....

musze pyknac kilka fotek to wrzuce je abyscie ocenili postepy prac




a oto kilka fotek

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

Link do komentarza
  • 2 tygodnie temu...
czesc,
dzis sie rozliczyłem z materiału ktory zuzyłem do zrobienia C.O. i C.W.U.
oprocz kawallka podlogowki ktora wykonałem w technologii PEX cala reszta jest miedziana

cala impreza wyszla nas niecale 12tys zl.

nie liczac robocizny, bo wszystko sam zrobiłem

wiec mysle ze nie wyszly nas instalacje sanitarne az tak "drogo"
piec DEFRO (5400pln) nie wchodzi w te koszta
Link do komentarza
Witam
Jestem szczęśliwym posiadaczem (?) projektu CZtery Kąty.Mam już pozwolenie na budowe bez zmian i zastanawiam się czy ruszać z budową czy nie w tym roku.Zapowiadaja srogą zime ,a ja myślałem ,że dobrze by było aby mury postały sobie już w zimie.
Jak się zagłębiłem w temat to stanąłem na dachu.Wynalazłem firme ,która przygotować mi może i zamontować na dom wiązary w cenie 27 tyś zł brutto.Ale co mi po tym jak nie moge dołożyć użytkowego poddasza?
Czytam wasze opinie i myśle o zmianie dachu i stropu jak tu jeden z kolegów.Pytanie mam tylko,jak zmienie ,to projektant musi zrobić projekt nowego dachu ze stropem ,ale też i nowe przyłącza?Projektant musi zaznaczyć nowe miejsca np kaloryferów,wody ,odpływu....Ile to roboty?Duże koszta?Czy to się opłaca czy mija z celem zakupu tego projektu?Bo przecież z garażem dwustanowiskowym widziałem opcje adaptacji poddasza......
Wiązary z montażem 27 tyś
Pokrycie 200m2 podobno 30 zł za 1m2 czyli około 6tyś zł co daje nam 33 tyś za dach wsumie.A jak wygląda koszt adaptacji poddasza?Czy ktoś buduje pod Wrocławiem?
Link do komentarza
Cytat

Witam
Jestem szczęśliwym posiadaczem (?) projektu CZtery Kąty.Mam już pozwolenie na budowe bez zmian i zastanawiam się czy ruszać z budową czy nie w tym roku.Zapowiadaja srogą zime ,a ja myślałem ,że dobrze by było aby mury postały sobie już w zimie.
Jak się zagłębiłem w temat to stanąłem na dachu.Wynalazłem firme ,która przygotować mi może i zamontować na dom wiązary w cenie 27 tyś zł brutto.Ale co mi po tym jak nie moge dołożyć użytkowego poddasza?
Czytam wasze opinie i myśle o zmianie dachu i stropu jak tu jeden z kolegów.Pytanie mam tylko,jak zmienie ,to projektant musi zrobić projekt nowego dachu ze stropem ,ale też i nowe przyłącza?Projektant musi zaznaczyć nowe miejsca np kaloryferów,wody ,odpływu....Ile to roboty?Duże koszta?Czy to się opłaca czy mija z celem zakupu tego projektu?Bo przecież z garażem dwustanowiskowym widziałem opcje adaptacji poddasza......
Wiązary z montażem 27 tyś
Pokrycie 200m2 podobno 30 zł za 1m2 czyli około 6tyś zł co daje nam 33 tyś za dach wsumie.A jak wygląda koszt adaptacji poddasza?Czy ktoś buduje pod Wrocławiem?



czesc,
jesli bedziesz chcial zrobic adaptacje poddasza, to mysle ze musisz sie liczyc z ok -5O PLN za kazdy metr kwadratowy dachu, koszt ocieplenia, stelaza do plyt STG, plyty STG, wkrety gladzie itd.

co do zmian w projekcie to przylacza nie zmieniaja sie, ma tu na mysli przylacze wody do budynku, kanalizacji, pradu gazu itd.

natomiast instalacje CO i wody to pewnie i tak bedziesz robil jak doradzi Ci Twoj instalatowr a nie jak stoi w projekcie,
tzn ja tak zrobilem,
co do kosztow za dach to zapraszam do zajrzenia w moje koszta budowy ktore umiescilem gdzies powyzej,

30 zł za 1m2 za pokrycie dachu to sciema, moze sie uda za tyle pokryc gontem badz papa
jesli zdecydujesz sie na inne pokrycie dachu nie wystarczy dachowka, o ile zdecydujesz sie na dachowke,
dochodza do tego gasiory, ktorych jest cala masa, kominki wentylacyjne,dachowki skrajne itd
obrobki blacharskie, orynnowanie wraz z rurami spustowymi,

nas dach wyszedl ok 75tys PLN na gotowo,
o momentu przywiezienia badyli na wiazary po rynny,
wiazary robilem sam z pomocnikiem, i zajelo nam to trzy tygodnie,
prace dekarskie kosztowaly 10 tys
samo drewno na wiazary kosztowalo ok 8tys, drewno na deskowanie ok 2tys,
a same blachy do wiazarow kosztowaly ok 5tys,

tak wiec, moim zdaniem jak zmiescisz sie z dachem na gotowo w 33 tyś to bedziesz mistrzem swiata.....
Link do komentarza
No nie doliczyłem kosztów zakupu materiału do pokrycia.
Nie wiem ,wy budowaliście a nie ja.Jeden z kolegów wydał 45 tyś ,a ty 75 tys zł.Róźnica duża,skąd się wzieła?A tymbardziej,że z tego co wyczytałem to sam zbijałeś wiązary....
Mam firme co dowiezie gotowe wiązary i je zamontuje
Wygląda to tak:
W skład ceny wchodzą:
1.Wiązary 16500,-zł
2.Murłata z montażem 800,-zł
3.Materiały montażowe 1450,-zł
4.Transport 1150,-zł
5.Montaż 5600,-zł
Suma:25500,-zł. netto
RAZEM 27285,-zł brutto (VAT 7%)

Firma tu na miejscu podała mi ,że na to co postawią może za 30 zł/m2 wykonać tą robote.
Ile kosztuje materiał pozostały ?Może ktoś podać?
Może powinienem bez kombinacji postawić tak jak jest,ten strych ewentualnie sobie przystosować np na biuro.Ma ktoś ten strych użytkowy?Czy tylko sam stryszek?
a powiedzcie mi jak wygląda sprawa tego gospodarczego pom.za garażem?jest tam coś miejsca?Zacząłem myśleć o suszeniu prania w zimie-gdzie?
Link do komentarza
Witam serdeczne wszystkich forumowiczów, będziemy budować cztery kąty II. Klamka zapadła. Czytam forum chyba od roku. Perypetie mara i diodaka 76 znam na pamięć (pozdrawiam!). Nasz projekt wziął już architekt do adaptacji, ma dokonać też zmian w projekcie i załatwić formalności związane z uzyskaniem pozwolenia na budowę. Ruszymy z budową czerwiec- lipiec 2011r, mam nadzieję. Nasze zmiany w projekcie to:
- podniesienie poddasza o jedno kolanko;
- dach krokwiowo- jętkowy;
- użytkowe poddasze i strop żelbetonowy;
projektant odradził nam strop teriva, powiedział, że ten stop za bardzo pracuje i sufity zaczynają pękać(!), widział już to w kilku domach, żelbetonowy mówi - najbezpieczniejszy
- daszek nad tarasem w kształcie takim jak nad gankiem z przodu.
Ale sprawa z dachem mnie zastanowiła, otóż mój architekt chce go wzmocnić belką wzdłuż a po bokach dobudować tzw facjatki z oknami, to takie wysunięte okna ze spadzistymi daszkami. Nie mam nic przeciw "facjatkom" nawet lubię takie okna. Ale dlaczego ten architekt chce to tak zrobić a tylu innych nie uznało takiej potrzeby? Zaznaczam, że jest najlepszy na rynku tutejszym. pozdrawiam.
Link do komentarza
hej! dom z duzym garażem. pokryłem dachoblachówką. całość od wiązarów po rynny kosztowała nas do 44 tyś. (ostatnia aktualizacja kosztów). ja też znalazlem firme co robią gotowe wiązary i montują je ale chcieli za to okolo 28 tyz brutto. ciesla za całosć brał 24 zl. pokrycia dachowego (24 za wiazary + 24 za pokrycia dachowe wiec jakies 48 zl za 240m2 dachu + inne). blachodachówka tyssenkrup (tyssengroup jakos tak) z folia i blachą do obrObek i rynnami i tym wszyskim kosztowala okolo 16 tys, robocizna jakies 12500 (koszty zawsze sie generują), cale drzewo konstukcyjne z łatami itp 6 tys, gwozdzie, sklejka itp jakies 9 tys. ekipy od dachu szukałem 4 miesiace. byla to doppiero 5 ekipa. praktycznie oni zalatwiali materiał, ja tylko jezdzilem i placilem icon_smile.gif
Link do komentarza
witam,
jestem tutaj pierwszy raz od dziś icon_wink.gif , kupiłem projekt CZTERY KĄTY i ...zabieram sie za przeróbki a mianowicie :
- zmiana kąta dachu na 30 st.
- wydłużenie garażu jednostanowiskowego o 1,2 m [ do łacznej długości domu ze zdaje sie 15,84 m na 17,00 m]
- zmiana położenia schodów wewnętrznych na szersze i wygodniejsze icon_wink.gif
- lekkie korekty wymiarów poszczególnych pokoi
- oraz ZMIANA KONSTRUKCJI WIĘŹBY DACHOWEJ na krokwiowo - jętkową

Obserwowałem co tutaj piszecie juz od dłuższego czasu, wiem jak to cieszy - budowac coś własnego , ale z drugiej strony czytając o tej nieszczesnej wieźbie z wiązarów - zdecydowałem sie na zmianę bez wahania ...
Jestem budowlańcem i wraz z kolega przerobiliśmy troszkę ten projekt żeby nadawał sie do użytku icon_wink.gif

Ps. Do przeróbek zainspirowały mnie zdjęci ai opis "jacekm" , który przerobił więźbę o kąt i schemat statyczny.

Pytanie do "diodak76" - czy my nie jesteśmy gdzieś z jednych stron , rozpoznałem na zdjęciach firmę która wierciła Ci studnie ? icon_wink.gif)

pozdrawiam wszystkich i ..duzo wytrwałości zyczę .... [sobie też ]


Link do komentarza
Cytat

witam,
jestem tutaj pierwszy raz od dziś icon_wink.gif , kupiłem projekt CZTERY KĄTY i ...zabieram sie za przeróbki a mianowicie :
- zmiana kąta dachu na 30 st.
- wydłużenie garażu jednostanowiskowego o 1,2 m [ do łacznej długości domu ze zdaje sie 15,84 m na 17,00 m]
- zmiana położenia schodów wewnętrznych na szersze i wygodniejsze icon_wink.gif
- lekkie korekty wymiarów poszczególnych pokoi
- oraz ZMIANA KONSTRUKCJI WIĘŹBY DACHOWEJ na krokwiowo - jętkową

Obserwowałem co tutaj piszecie juz od dłuższego czasu, wiem jak to cieszy - budowac coś własnego , ale z drugiej strony czytając o tej nieszczesnej wieźbie z wiązarów - zdecydowałem sie na zmianę bez wahania ...
Jestem budowlańcem i wraz z kolega przerobiliśmy troszkę ten projekt żeby nadawał sie do użytku icon_wink.gif

Ps. Do przeróbek zainspirowały mnie zdjęci ai opis "jacekm" , który przerobił więźbę o kąt i schemat statyczny.

Pytanie do "diodak76" - czy my nie jesteśmy gdzieś z jednych stron , rozpoznałem na zdjęciach firmę która wierciła Ci studnie ? icon_wink.gif)

pozdrawiam wszystkich i ..duzo wytrwałości zyczę .... [sobie też ]



czesc,
ja jestem z kuj-pom,
a firma wiercaca jest z tego co pamietam z pod konina,
Link do komentarza
Witam wszystkich.
Wraz z żoną rozpoczniemy budowę czterech kątów w przyszłym roku.
Cały temat tego domu sprowadza się właściwie do jego dachu:)
Właśnie dostaliśmy wycenę na wiązary wraz montażem i całym do tego potrzebnym oprzyrządowaniem(bez pokrycia dachu): 25tys brutto, przy czym zmieniliśmy dach na dwuspadowy, a kąt powiększyliśmy do 30 stopni. Dodatkowo będą to wiązary attykowe, czyli całe poddasze możliwe do adaptacji jako użytkowe. Trzeba tylko zmienić ściany kuchnia-salon i korytarz-pokój,łazienka na nośne.
Dom będzie wybudowany w standardzie energooszczędnym, czyli obciążenie cieplne rzędu 5kW, wentylacja mechaniczna z odzyskiem ciepła, ogrzewanie podłogowe zasilane pompą ciepła powietrze-woda, pustaki cokołowe, montaż okien w systemie i3 itp...
Liczę, że stan surowy zamknę w kwocie 100tys. zł z robocizną. Mam ekipę za 25 tys.
Technologia: fundamenty z bloczków betonowych, ściany z betonu komórkowego na kleju, brak jednego komina (ze względu na wentylację mechaniczną), dach kryty blachą, okna według wyceny 11tys zł brutto z montażem i3 (energooszczędne).

Pozdrawiam szczęśliwych budowniczych....icon_smile.gif i chętnie posłucham informacji na temat budowanie tego domu w standardzie energooszczędnym.
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się

  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

  • Najnowsze posty

    • Ja też muszę, ale jak się pomyśli i odpowiednio przygotuje - to nie jest to takie upierdliwe... Właśnie spakowałem trzy worki (plastik, papiery i te niesegregowalne) i wiadereczko na bio... Spacerek na śmietnik i - załatwione... wiadereczko umyte, suszy się i zaraz wróci do szafki, w którym stoją w sumie cztery wiadereczka po 28 litrów pojemności... Zupełnie wystarczają na tydzień... no, bio trochę częściej, w zależności od zawartości wiadereczka...  
    • Konstrukcja tych pomp IBO FP4 powoduje , że nieco dłużej wytrzymają po wystąpieniu suchobiegu, ale też należy je wyłączyć. Lepiej zastosować dodatkowe urządzenie automatycznie wyłączające pompę po wystąpieniu suchobiegu. Jest ich wiele na rynku ,różnych producentów. np,    https://b2b.omnigena.pl/sterowania-i-zabezpieczenia/1878-opc59-sterownik-5907761103184.html (jeśli pompa ma silnik max 1,3kW)   https://aquatik.eu/14-ibopress-10-sterownik-wylacznik-pompy-hydroforu-suchobieg-ibo-press-10-p-697.html (jeśli pompa ma silnik max 2,2kW)   Można też w ogóle zmienić koncepcję i zamiast dużego zbiornika wybrać układ z pompą głębibową, falownikiem i niewielkim zbiornikiem buforowym. Falownik wyłączy pompę po suchobiegu. Koszt takiego zostawu z całkiem porządną pompą IBO odporną na piach to ok. 2 tys. zł.    
    • 🌟 Kim Jesteśmy? 🌟 Letyro to dynamiczna firma specjalizująca się w produkcji i montażu wysokiej jakości osłon okiennych. Nasze produkty są nie tylko funkcjonalne, ale także stylowe, nadając Twojemu domowi wyjątkowy charakter.   🔧 Co oferujemy? 🔧 Rolety Zewnętrzne: Chronią Twoje okna przed słońcem, zapewniając prywatność i kontrolę nad temperaturą w domu. Moskitiery: Zapomnij o niechcianych gościach w postaci owadów! Nasze moskitiery zapewniają swobodę korzystania z otwartych okien, bez ryzyka inwazji komarów czy much. Bramy Garażowe: Bezpieczne, wytrzymałe i łatwe w obsłudze – nasze bramy garażowe chronią Twój samochód i mienie przed niepożądanymi intruzami. Parapety Wewnętrzne: Dodaj stylu i elegancji do swojego wnętrza dzięki naszym parapetom wewnętrznym, dostępnym w różnorodnych wzorach i kolorach.   Nasza strona www: rolety Rzeszów
    • Niezła gromadka. Ja muszę segregować w mieszkaniu. To dopiero przerąbana sprawa -.-
    • Na starym mieszkaniu miałem meble z Ikea i powiem, że z jakości niektórych naprawdę byłem zadowolony. Ale większość niestety nie przetrwała długo w idealnym stanie.
  • Popularne tematy

×
×
  • Utwórz nowe...