Skocz do zawartości

Cztery Kąty / MG Projekt


bambino

Recommended Posts

Cytat

czesc,
dokladnie o taki stan mi chodzi
my nasz domek odrobine wydluzylismy bo tylko o 1,1m takze na cene to pewnie nie tak bardzo wplynie

sciany chcemy postawic z pustaka komorkowego,
okna PCV w koloze drewna
dachowka cementowa kolor grafitowy
piec na ekogroszek
centralne bedzie bazowac na kaloryferach,
zalezny nam na prostym dykonaniu bez "wodotryskow"

jestes pierwsza osoba ktora sie odezwala i pochwalila sie ze juz mieszka w "czterech kątach"



To mniej więcej tak jak u mnie
dom też mamy wydłużony o 1 m
ściany - suprex, dachówka cementowa brąz Euronit ( tańsze wykończenia niż w Brass), piec na eko-groszek, kaloryfery ( 2 salon, po 1 w wiatrołapie, w pokojach, łazienka i garaż), ogrzewanie podłogowe(kuchnia, łazienka, korytarz), ogrzewanie mamy w plastiku ( doradził nam hydraulik, że niewilEka różnica a w kosztach 100%, okna PCV jednostronnie barwione (na zewnątrz orzech w środku białe).
Staraliśmy się też budować jak najtańszym kosztem, ale bez przesady.
Spróbuję rozszyfrować rozpiski mojej żony, ale trochę mi to zajmie, bo nie wszystko robiliśmy po kolei.
Spróbuję wrzucić kilka zdjęć.
Link do komentarza
Cytat

swietnie,
jestem caly zapalony,
czekam na kwoty
pozdrawiam



Mam nadzieję, że rozszyfrowałem trochę naszą księgowość.
Więc tak: stan surowy zamknięty+hydraulika (wszystko do odpalenia pieca)+elektryka (bez kinkietów, lamp, i żyrandoli)+tynki maszynowe (bez cekolu i farby)+ wylane podłogi (bez płytek i paneli)+podwieszane sufity z ociepleniem (proste bez bajerów)+parapety wewnętrzne+kominek z rozprowadzeniem ciepła na pokoje i łazienkę+zewnętrzne ocieplenie - to przekroczone 210.000 ( o ile dobrze to sprawdziłem). Hydraulika ok 23.000 (robocizna i materiały), elektryka 3.600 sam materiał.
Brak na zewnątrz rynien na ścianach, podbitki i parapetów zewnętrznych.
Nasz projekt domu wg planów, które przedstawiłeś jest troszkę mniejszy CZTERY KĄTY II (części mieszkalnej trochę ponad 103 m2+garaż ok 25 m 2 i pom.gosp. 8,10m2).
Pozdrawiam
Link do komentarza
Cytat

Mam nadzieję, że rozszyfrowałem trochę naszą księgowość.
Więc tak: stan surowy zamknięty+hydraulika (wszystko do odpalenia pieca)+elektryka (bez kinkietów, lamp, i żyrandoli)+tynki maszynowe (bez cekolu i farby)+ wylane podłogi (bez płytek i paneli)+podwieszane sufity z ociepleniem (proste bez bajerów)+parapety wewnętrzne+kominek z rozprowadzeniem ciepła na pokoje i łazienkę+zewnętrzne ocieplenie - to przekroczone 210.000 ( o ile dobrze to sprawdziłem). Hydraulika ok 23.000 (robocizna i materiały), elektryka 3.600 sam materiał.
Brak na zewnątrz rynien na ścianach, podbitki i parapetów zewnętrznych.
Nasz projekt domu wg planów, które przedstawiłeś jest troszkę mniejszy CZTERY KĄTY II (części mieszkalnej trochę ponad 103 m2+garaż ok 25 m 2 i pom.gosp. 8,10m2).
Pozdrawiam



Serdecznie dziekuje,
fajnie ze juz masz domek, i ze mozesz mowic o tych wydatkach w czasie przeszlym,
ja jestem przed tym wszystkim,
pozdrawiam
Link do komentarza
  • 2 tygodnie temu...
Cytat

Domek rzeczywiście wygląda fajnie, brak jeszcze koloru, myślę, że wtedy będzie dopiero efekt. Kolumny są betonowe



kolego, a czy moglbys zapodac wiecej fotek
interesowaloby mnie jak w srodku wyglaad,
jak garaz i inne pomieszczenia wygladaja,
jesli masz moze fotki z samego budowania np z robienia wiezby bylbym wdzieczny
pozdrawiam

moj email:
diodak76@o2.pl
Link do komentarza
  • 1 miesiąc temu...
Cytat

Witam
Gratuluję podjętych decyzji odnośnie domu.
Ja rozpocząłem budowę w październiku ubiegłego roku, w grudniu dach, marzec tynki, kwiecień posadzki, od maja sufity podwieszane i wykończeniówka, a od 2 miesięcy już mieszkamy. Co prawda na zewnątrz jeszcze budowa, właśnie zakończyliśmy ocieplanie ( została nam jeszce podbitka), ale w środku jest już fajnie.
Nie żałuję żadnych z podjętych decyzji, może poza tą, że nie podzieliliśmy pomieszczenia gospodarczego na dwa (brak miejsca na opał- ekogroszek), ale to jeszcze można zmienić.
Dach jest drogi i trudny do zrobienia, ale myślę, że ilość drewna świadczy o jego bardzo dobrej konstrukcji, powiedziano nam, że mogą na nim lądować helikoptery ( chyba nie tak do końca).
Co do wizualizacji które są wklejone, są bardzo fajne, ale jeśli chodzi o kuchnię, to chyba wyspa by się nie zmieściła, albo byłoby wokół bardzo ciasno.
Projekt domu jest bardzo prosty i funkcjonalny nie zamienlibyśmy go na inny. Ale jeśli ktoś lubi chomikować różne rzeczy to może w takim domku mieć problem.
Serdecznie pozdrawiam Kasię i Arka - dzięki za informacje o Waszej budowie jest nam miło, że mogliśmy troszkę pomóc.
Życzę wszystkim powodzenia i wytrwałości.




Witamy wszystkich serdecznie

Prace nad więźbą trwają na naszej budowie.Tak jak Marek napisał więźba jest troszke skomplikowana ale do opanowania.My po wywiązaniu więżby będziemy deskować cały dach i położymy pape.Mamy wysmienitego kierownika budowy który polecił nam właśnie to rozwiazanie.Nie zagłębiałem się w temacie membran dachowych ale oznajmił nam że one z jakimś czasem się utleniają i powstaje niemały kłopot.Przy wyborze blachodachówki będzie cicho gdy będzie padał deszcz icon_smile.gif to jeden z plusów odeskowania dachu a kolejny to energooszczędność.

Etap przykrycia budynku zakończy inwestycje na ten rok.Na wiosnę ruszymy ponownie z kolejnymi pracami

Chcielibysmy pogratulować Markowi i jego małżonce dopięcia swego celu.Wspaniała aranżacja wnetrza i ta kolorystyka o której nam mówiła czekoladowe ściany mniam mniam i beże wspaniale wyglądają no i szafa w szachownice jest super.Dobór glazury i cała kolorystyka rewelacja mamy podobne a rzekłbym nawet te same gusta icon_smile.gif.Gratulacje.

Do tej pory wydalismy na dom jakieś 120.000 tysiecy z czego 42.000 PLN to zakup działki o pow. 1209 metrów kwadratowych w wielkopolsce powiat obornicki.Murarz za postawienie domu od fundamentów 8.000 PLN,Cieśla 4.500 PLN za wywiązanie więźby odeskowanie i położenie papy.Wszystko to w tej kwocie

Pozdrawiamy serdecznie wszystkich a w szczególności Marka z małżonką życząc wytrwałości

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

Link do komentarza
Cytat

Witamy wszystkich serdecznie

Prace nad więźbą trwają na naszej budowie.Tak jak Marek napisał więźba jest troszke skomplikowana ale do opanowania.My po wywiązaniu więżby będziemy deskować cały dach i położymy pape.Mamy wysmienitego kierownika budowy który polecił nam właśnie to rozwiazanie.Nie zagłębiałem się w temacie membran dachowych ale oznajmił nam że one z jakimś czasem się utleniają i powstaje niemały kłopot.Przy wyborze blachodachówki będzie cicho gdy będzie padał deszcz icon_smile.gif to jeden z plusów odeskowania dachu a kolejny to energooszczędność.

Etap przykrycia budynku zakończy inwestycje na ten rok.Na wiosnę ruszymy ponownie z kolejnymi pracami

Chcielibysmy pogratulować Markowi i jego małżonce dopięcia swego celu.Wspaniała aranżacja wnetrza i ta kolorystyka o której nam mówiła czekoladowe ściany mniam mniam i beże wspaniale wyglądają no i szafa w szachownice jest super.Dobór glazury i cała kolorystyka rewelacja mamy podobne a rzekłbym nawet te same gusta icon_smile.gif.Gratulacje.

Do tej pory wydalismy na dom jakieś 120.000 tysiecy z czego 42.000 PLN to zakup działki o pow. 1209 metrów kwadratowych w wielkopolsce powiat obornicki.Murarz za postawienie domu od fundamentów 8.000 PLN,Cieśla 4.500 PLN za wywiązanie więźby odeskowanie i położenie papy.Wszystko to w tej kwocie

Pozdrawiamy serdecznie wszystkich a w szczególności Marka z małżonką życząc wytrwałości




Super, miło widzieć jak rosną Wasze CZTERY KĄTY, a koszty rewelacja. W naszych okolicach niestety robocizna jest zdecydowanie droższa.
My już mamy ocieplenie zakończone, rynny, parapety i podbitkę, a co najważniejsze w końcu położylismy trochę kostki brukowej, może już nie będzie się tak wnosić ziemia do domu. I na ten rok koniec, czas na odpoczynek.
Pozdrawiam
A czy już nikt więcej z budujących nie zagląda na forum?
Link do komentarza
Cytat

Super, miło widzieć jak rosną Wasze CZTERY KĄTY, a koszty rewelacja. W naszych okolicach niestety robocizna jest zdecydowanie droższa.
My już mamy ocieplenie zakończone, rynny, parapety i podbitkę, a co najważniejsze w końcu położylismy trochę kostki brukowej, może już nie będzie się tak wnosić ziemia do domu. I na ten rok koniec, czas na odpoczynek.
Pozdrawiam
A czy już nikt więcej z budujących nie zagląda na forum?



Oto kolejne zdjęcia naszych Czterech Kątów z etapu wykonywania dachu
Pozdrawiamy wszystkich icon_smile.gif

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

Link do komentarza
Cytat

Krokwiowo jętkowy zmieniony kąt podniesione 2 pustaczki, okna dachowe i bardzo duzo miejsca, około 120 m na górze.Strop ackerman. Prosto szybko , optymalne rozwiązanie z możliwością adaptacji poddasza.polecam.



Witam,

Świetny pomysł z konstrukcją dachu krokwiowo jętkową. Też jestem tym zainteresowany. Proszę napisz jak rozwiązałeś sprawę stropu Ackermana? Chodzi mi dokładnie w których miejscach przechodzą ściany nośne, bo jak się orientuję na oryginalnym projekcie nie byłoby możliwości zastosowanie tego rodzaju stropu (może masz np. jakieś rysunki poglądowe).
Druga sprawa, to czy konstrukcje krokwiowo – jętkową zastosowałaś nad całym domem czy tylko nad częścią mieszkalną – czy nie było problemów z rozpiętością ścian nośnych?
Moje „cztery kąty” są podpiwniczone w części gdzie znajduje się garaż oraz pomieszczenia gospodarcze. Na tą chwilę mam zalany strop nad częścią piwniczną. W części mieszkalnej nie mam jeszcze wylanej płyty, dlatego bardzo ważne jest teraz dla mnie gdzie umieścić ściany nośne ewentualnie stopy fundamentowe na których mógłbym podeprzeć strop Ackermana oraz konstrukcję dachu. Bardzo będę wdzięczny za wszelkie informacje i jak najwięcej na temat konstrukcji dachu, ścian nośnych , stropu Ackermana. Czy na zmianę konstrukcji dachu potrzebny jest nowy projekt?
Na wiosnę 2010 zaczynam kolejne wzmagania z budową „Czterech kątów” i już wiem dzięki temu forum, że nie przepuszczę takiej okazji jaką jest możliwość zagospodarowania w przyszłości poddasza.
Jeżeli kogoś interesowałby koszt podpiwniczenia „Czterech kątów” w części pod garażem i pom. gosp., to mnie wyniósł 60 tyś zł w tym materiał 40 tyś i robocizna 20 tyś.
Czekam na wszelkie informacja na zadane wyżej pytania na forum i pod adresem mailowym: daniel@bbk.pl

Pozdrawiam
Daniel
Link do komentarza
  • 2 tygodnie temu...
  • 2 tygodnie temu...
Cytat

Witam,

Świetny pomysł z konstrukcją dachu krokwiowo jętkową. Też jestem tym zainteresowany. Proszę napisz jak rozwiązałeś sprawę stropu Ackermana? Chodzi mi dokładnie w których miejscach przechodzą ściany nośne, bo jak się orientuję na oryginalnym projekcie nie byłoby możliwości zastosowanie tego rodzaju stropu (może masz np. jakieś rysunki poglądowe).
Druga sprawa, to czy konstrukcje krokwiowo – jętkową zastosowałaś nad całym domem czy tylko nad częścią mieszkalną – czy nie było problemów z rozpiętością ścian nośnych?
Moje „cztery kąty” są podpiwniczone w części gdzie znajduje się garaż oraz pomieszczenia gospodarcze. Na tą chwilę mam zalany strop nad częścią piwniczną. W części mieszkalnej nie mam jeszcze wylanej płyty, dlatego bardzo ważne jest teraz dla mnie gdzie umieścić ściany nośne ewentualnie stopy fundamentowe na których mógłbym podeprzeć strop Ackermana oraz konstrukcję dachu. Bardzo będę wdzięczny za wszelkie informacje i jak najwięcej na temat konstrukcji dachu, ścian nośnych , stropu Ackermana. Czy na zmianę konstrukcji dachu potrzebny jest nowy projekt?
Na wiosnę 2010 zaczynam kolejne wzmagania z budową „Czterech kątów” i już wiem dzięki temu forum, że nie przepuszczę takiej okazji jaką jest możliwość zagospodarowania w przyszłości poddasza.
Jeżeli kogoś interesowałby koszt podpiwniczenia „Czterech kątów” w części pod garażem i pom. gosp., to mnie wyniósł 60 tyś zł w tym materiał 40 tyś i robocizna 20 tyś.
Czekam na wszelkie informacja na zadane wyżej pytania na forum i pod adresem mailowym: daniel@bbk.pl

Pozdrawiam
Daniel



na czerwono zmiana fundamentow oraz scian nosnych syst.krokwiowo jetkowy nad calym budynkiem.tak wyglada rzut mojego domu po zmianach
[attachment=3912:projekt.bmp]

projekt.bmp

projekt.bmp

Link do komentarza
Cytat

na czerwono zmiana fundamentow oraz scian nosnych syst.krokwiowo jetkowy nad calym budynkiem.tak wyglada rzut mojego domu po zmianach
[attachment=3912:projekt.bmp]



Witam,

dziekuję za informację. Mam właśnie wielki dylemat związany z konstrukcją dachu, nie jestem pewien czy pozostawić wiazary czy zrobić jak Ty...? Obawiam się, że suma wszystkich wydatków związanych z dachem o konstrukcji krokwiowo jętkowej może być kosztowna. Prosze odpowiedz mi jeszcze na kilka poniższych pytań:
- czy kąt nachylenia dachu z każdej strony jest 30 stopni?
- jeżeli jest z każdej strony 30 stopni, to chyba byłu problemy z kominami, zmieniałeś umiejscowienie kominów?
- potrzebowałeś projektu zamiennego, który składałeś w urzędzie w celu zmiany decyzji pozwolenia na budowę?
- ile metrów szczęsciennych drzewa poszło na więźbe?
- jakie są przekroje krokwi?
- ile wyniósł Cie strop?
- czy wystepowałes o pozwolenie na zmianę konstrukcji dachu i bryły budynku do autora projektu MG PROJEKT?
- ogólnie czy porównywałeś koszty związane z dachem jak w projekcie typopwym a z dachem klasycznym?
- czy istnieje możliwośc żebyś przesłał mi na maila rzyt więźby dachowej?

Mam jeszcze wile pytań o których teraz nie mogę sobie przypomnieć.
Jeżeli możesz, odpowiedz na powyższe pytania, będę bardzo wdzięczny.
Mój mail: daniel@bbk.pl







Link do komentarza
  • 2 tygodnie temu...
no, moi drodzy, jak dobrze pojdzie to w kwietniu zaczynam realizacje swojego wielkiego marzenia,
małzonka wyznaczyla ambitny plan zeby na gwiazdke 2010 wprowadzic sie do naszych wlasnych "czterech kątów"
trzymajcie kciuki,
bede na bierzaco relacjonowal postepy prac,
hm oczywiscie jak starczy czasu i sil,

mam pytanko do tych co juz skonczyli budowanie czterech katow,
czy mozecie poweidziec z wyszczegolnieniem etapow jak dlugo zajela wam budowa
Link do komentarza
  • 3 tygodnie temu...
witam serdecznie. mam prośbę do osób które wzięły lub będą brały kredyt na budowę lub dokończenie budowy. czy można liczyć na pomoc w sprawie kosztorysu? potrzebuje jakiejś kopii lub podkładki, bo zupełnie nie wiem jak to zrobić. pozdrawiam.
mój email: karolgrzyb@gmail.com
Link do komentarza
  • 3 tygodnie temu...
Witam serdecznie
Zakupiłem projekt Cztery Kąty II i będe teraz częściej tu zaglądał.Wszyscy mówią o dachu i aż się boje co to będzie u mnie.Narazie wyszła propozycja ,aby powiększyć góre poprzez dołożenie cegły o dwa rzędy i nie ruszanie kąta nachylenia dachu.
Jeśli już zaczne budowe ,to pewnie w drugiej połowie roku.
Pozdrawiam
Link do komentarza
  • 1 miesiąc temu...
Cytat

Witam serdecznie,
my również budujemy Cztery Katy w woj. kujawsko-pomorskim, w okolicach Torunia.
Na jakim etapie prac jesteście teraz? Mamy takie same założenia, żeby na Gwiazdke 2010 mieszkac już w nowym domku.
Pozdrawiam


a czesc\
zaczelismy 6 kwietnia,
no i idzie swietnie, mam taka nadzieje
dzis byl chudziak a jutro chlopaki zaczynaja murowanie scian,

towar na dach ma tez jutro zajechac wiec zabierzemy sie za skrecanie wiazarow,

hm,
jedyne z czym mamy problem to zbyt krotkie dni mamy....\


pozdrawiam
Link do komentarza
  • 2 tygodnie temu...
Tu są schematy o które prosił mnie Diodak76 może jeszcze komuś będą pomocne.
Są to ilości drewna i schematy wiązarów projektu Cztery Kąty II, w projekcie który kupiliśmy w 2008r. były błędy, te schematy otrzymaliśmy po poprawkach z biura projektowego. Niestety dostaliśmy je już po wykonaniu więźby, więc nie wiem czy są prawidłowe.
Jak ktoś przejdzie więźbę w tym projekcie to już będzie z górki (przynajmniej u nas tak było). icon_lol.gif

Życzę powodzenia i pozdrawiam

Cztery_k___8230_ty_2_WI___8222_ZARY.pdf

cztery_k_ty_II.pdf

Cztery_k___8230_ty_2_WI___8222_ZARY.pdf

cztery_k_ty_II.pdf

Link do komentarza
Witam. mam pytanko do wszystkich którzy dach mają juz za sobą. Jestescie w stanie podac ile kosztował was dach i robocizna? ile za drewno, deski, dachówke, blachodachówke, wykonczenia z blachy. ruszam w czerwcu z dachem i jestem ciekaw ile moze mnie to kosztowac.
Link do komentarza
Cytat

Witam. mam pytanko do wszystkich którzy dach mają juz za sobą. Jestescie w stanie podac ile kosztował was dach i robocizna? ile za drewno, deski, dachówke, blachodachówke, wykonczenia z blachy. ruszam w czerwcu z dachem i jestem ciekaw ile moze mnie to kosztowac.





U mnie cały dach z położeniem dachówki cementowej ok 230m2 wyniósł ok 45.000 zł.
Link do komentarza
ja napisałem do biura projektowego e-maila z prośbą o poprawienie więźby i przesłanie mi prawidłowej ( błędy w specyfikacji, brak wiązara frontowego, brak nakładek i wiele innych). Otrzymałe[attachment=1822:DSC04209.JPG]m zmiany, ale po 2 tyg. więc więźba już była prawie skończona i nie wiem czy zrobili poprawnie, ale mogę przesłać na e-maila jeżeli ktoś jest zainteresowany.


MAR mogłbys przesłac mi te zmiany na maila? karolgrzyb@gmail.com Edytowano przez anarkh (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
Cytat

a powiedz, czy zmieniłeś dach? zostałes przy wiązarach? a moze ktoś z was robił dach według projektu?



Dachu nie zmieniałem. Zostały wiązary, tylko o jeden więcej bo wydłużyliśmy projekt o 1 m.
U nas wg projektu nie dałoby rady, było za dużo błędów, ale może od 2008 roku już to poprawili w specyfikacjach.
Schematy wiązarów już załączałem na tym forum, ale już wysyłam na e-mailal. Edytowano przez mar (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
  • 3 tygodnie temu...
no walczymy w dalszym ciagu z wiezba,
sa bledy ale generalnie daje rade...
kilkakrotnie dzwonilem do projektowni MG, ale zupelnie potraktowali mnei jak chlopca,
pieniadze za projekt skasowali i na tym sie z ich strony skonczyla odpowiedzialnosc za produkt ktory mi sprzedali,
obiecali przyslac poprawione rysunki,
oczywiscie klamali, zero kontaktu,
oszukisci,
wrzucam kilka fotek,
wiazarow, oraz oczyszczalnie sciekow

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

Link do komentarza
mam pytanie do mar'a i diodak76'a: budujecie cztery kąty II? oprócz mniejszego garażu od podstawowej wersji ( ja buduję wersje podstawową) czym się te wersje różnią? jest tam jakiś strych?
pytanie drugie: z którego roku macie projekty? tzn kiedy je kupiliście? bo ja kupiłem rok temu , dokładnie rok temu, i cieśla z kierbudem przeglądali projekt i na razie nie znaleźli błędów w więźbie (wiązarach). czy u was problemy wyszły już w trakcie?
Link do komentarza
Cytat

mam pytanie do mar'a i diodak76'a: budujecie cztery kąty II? oprócz mniejszego garażu od podstawowej wersji ( ja buduję wersje podstawową) czym się te wersje różnią? jest tam jakiś strych?
pytanie drugie: z którego roku macie projekty? tzn kiedy je kupiliście? bo ja kupiłem rok temu , dokładnie rok temu, i cieśla z kierbudem przeglądali projekt i na razie nie znaleźli błędów w więźbie (wiązarach). czy u was problemy wyszły już w trakcie?



czesc,
ja mam projekt "cztery katy",
niestety nie wiem jaka jest roznica miedzy tymi 2 projektami o ktoch mowisz,
moj projekt jest z 2009r.
rysunki sa niechlujne
wystepuja tzw. czeskie bledy
wedlug mnie brak jest dobrego rysunki montazowego,
bo skladajac dach na murach mozna sie zakrecic,
niedokladnie sa zwymiarowane nakladki okapowe,
u mnie wystapily rowniez bledy w zestawieniu drewna,
cale szczescie moj ulubiony tartak z najlepszymi cenami byl bardzo wyrozumialy i dowiozl brakujace elementy wiazarow,

wiazary same w sobie sa spoko, tzn, ciesla sprytny da sobie z nimi rade,
ja jako amator dalem sobei rade wiec ktos na codzien zyjacy z przerabiania desek w dach ogarnie temat
Link do komentarza
Cytat

czesc,
ja mam projekt "cztery katy",
niestety nie wiem jaka jest roznica miedzy tymi 2 projektami o ktoch mowisz,
moj projekt jest z 2009r.
rysunki sa niechlujne
wystepuja tzw. czeskie bledy
wedlug mnie brak jest dobrego rysunki montazowego,
bo skladajac dach na murach mozna sie zakrecic,
niedokladnie sa zwymiarowane nakladki okapowe,
u mnie wystapily rowniez bledy w zestawieniu drewna,
cale szczescie moj ulubiony tartak z najlepszymi cenami byl bardzo wyrozumialy i dowiozl brakujace elementy wiazarow,

wiazary same w sobie sa spoko, tzn, ciesla sprytny da sobie z nimi rade,
ja jako amator dalem sobei rade wiec ktos na codzien zyjacy z przerabiania desek w dach ogarnie temat




to świetnie ze budujemy to samo. a masz może poprawki które wprowadziłeś i które możesz mi wysłać?
z drugiej strony rozumie ze wszystko wyjdzie w praniu. na razie ma wielką fosę dookoła , bo obkopałem fundamenty do izolacji i jak zaczęło padać, tak woda stoi po sam brzeg. ma ktoś male rekiny do sprzedania?
gdzie budujesz?
P.s. wykonuje instalacje elektryczne i medialne. wiec służę pomocą i doradztwem.
Link do komentarza
wczoraj skonczylismy montowac nakladki z wiazarami nad garazem,
porazka na maxa,
szkoda ze nie mialem pod reka tego barana co to projektowal....
w projekcie jest ustalony rozstaw wiazarow, ktory nijak sie ma do nakladek,
trzeba bylo "rzezbic"

projektownia sie wypiela, nie odezwala sie, nie mozna na nich liczyc,

generalnie dach to porazka,
jesli ktos sie zastanawia nad zakupem tego projektu niech ma sie na bacznosci w kwestii wiezby,

MG pracownia to poprostu naciagacze i oszukisci,
kase skasowali i w nosie maja to czy inwestor ogarnie temat,
szkoda slow,

Link do komentarza


Witam! jestem na tym forum pierwszy raz. Chcemy budować z mężem cztery kąty,ale mamy trochę wątpliwości. Chcielibyśmy zapytać się budujacych czy konieczne jest deskowanie całego dachu pod dachówkę, przy kącie nachylenia dachu 24 stopnie, a co myslicie o blachodachówce i ścianie jednowarstwowej z bloczków H+H lub Ytong 36 cm?
Link do komentarza
Cytat

mam pytanie do mar'a i diodak76'a: budujecie cztery kąty II? oprócz mniejszego garażu od podstawowej wersji ( ja buduję wersje podstawową) czym się te wersje różnią? jest tam jakiś strych?
pytanie drugie: z którego roku macie projekty? tzn kiedy je kupiliście? bo ja kupiłem rok temu , dokładnie rok temu, i cieśla z kierbudem przeglądali projekt i na razie nie znaleźli błędów w więźbie (wiązarach). czy u was problemy wyszły już w trakcie?



My wybudowaliśmy "Cztery Kąty II" czyli z garażem jednostanowiskowym i w naszym projekcie jest strych. Przynam się ,że jak dla mnie strych jest ważny (szkoda tylko, że nie może być na całości), można mieć składowisko rzeczy niezbędnych z którymi trudno się rozstać, bo anuż się kiedyś przydadzą. icon_rolleyes.gif
W tym projekcie jest bardzo mało miejsc na schowki. Orócz tego mamy jeszcze dwa blaszaki, jeden na samochód, drugi na opał (ekogroszek) i zamiast dodatkowego WC mamy spiżarnię.
Projekt mamy z lipca 2008r.
Mój cieśla na początku też nie widział błędów we więźbie, natomiast jak przyszło do składania wiązarów , to zaczęły się schody. Dobry cieśla poradzi sobie z tym, ale nie wiem za co pieniądze bierze biouro projektowe, nam przesłali poprawki po ok. 1 miesiącu, jak więźba była już na dachu.

Diodak76 oczyszczalnia rewelacja, u nas tereny podmokłe i konieczność jest szamb betonowych - niestety. icon_sad.gif Edytowano przez mar (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
Cytat

mam pytanie do tych co już wykończyli dom. czy odległość od stropu (sufitu) do okna nie jest za mała? planuje podnieść trochę wieniec o jakieś 20 cm, by pomieszczenia nie były z niskie. co wy na to?



My nie podnosiliśmy, sufity były robione jak najwyżej się dało i wygląda to mniej więcej tak

DSC01446.jpg


DSC01446.jpg


DSC01446.jpg

Link do komentarza
Cytat

wczoraj skonczylismy montowac nakladki z wiazarami nad garazem,
porazka na maxa,
szkoda ze nie mialem pod reka tego barana co to projektowal....
w projekcie jest ustalony rozstaw wiazarow, ktory nijak sie ma do nakladek,
trzeba bylo "rzezbic"

projektownia sie wypiela, nie odezwala sie, nie mozna na nich liczyc,

generalnie dach to porazka,
jesli ktos sie zastanawia nad zakupem tego projektu niech ma sie na bacznosci w kwestii wiezby,

MG pracownia to poprostu naciagacze i oszukisci,
kase skasowali i w nosie maja to czy inwestor ogarnie temat,
szkoda slow,




Niestety u nas było to samo, ale efekt końcowy jest nienajgorszy. Projekt , jeśli chodzi o wnętrze i układ pomieszczeń ,jak dla nas w 100% zadawalający. Edytowano przez mar (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
Cytat

My nie podnosiliśmy, sufity były robione jak najwyżej się dało i wygląda to mniej więcej tak

[attachment=6109:DSC05654.JPG]
[attachment=6110:3sypialnia4.JPG]
[attachment=6111:1wej_cie...z_salonu.JPG]




Witam,

Czy mogłabym prosić o wysłnie kilku zdjęć wnęrza domku na meiala: k_gierak@interia.pl lub wklejenia ich na forum. Fajnie zobaczyć jak wygląda wszystko w rzeczywistości.
Z góy dziękuję
Link do komentarza
Cytat

mar a jak rozwiązałeś problem mocowania wiązara do wieńca? domyślam się ze zatapiałaś śruby (pręty gwintowane). jak je przygotowałeś i jak je montowałeś? jaka długość itp. czy mógłbyś coś podpowiedzieć?



czesc,
przepraszam ze sie wtrace, ale jestem w temacie wiezby na bierzaco,
ja wience przymocowalem do wienca poprzez kotwy do betonu M10 dlugosci 15cm (2,52 PLN/szt)
i dwoma kontownikami z przetłoczeniem z obu stron, oraz szpilka na przechodzaca na wylot przec wiazar i wszystko skrecone jest do kupy,
na poczatku byl pomysl zeby zatopic prety w wiencu, ale nie udaloby sie to nam poniewaz wiazar ma tylko 5cm szerokosci i jesli by wywiercic w nim otwor ok 10mm to po obu stronach od otworu pozostaloby tylko po 2cm scianki drewna,
mysle ze to zdecydowanie za malo,

z co do bledow to wlasnie wychodza kwiaty,
dzis weszli dekarze, no i okapy nad garazem od strony malych okienek, byly za krotkie,
i panowie, musieli "dolozyc" ok 5cm, zeby bylo dobrze,

podczas deskowania wyniknal problem z przejsciem z domu na garaz, tam gdzie jest uskok,
jak zwykle trzeba bylo improwizowac,


nic tylko zal ze taki kiepski projektant sie trawfil do tej wiezby,
bez wyobraznii,
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się

×
×
  • Utwórz nowe...