Skocz do zawartości

Eternit na dachu - na co wymienić?


Recommended Posts

Mam dom z dachem pokrytym eternitem, który chcę zdemontować i zastąpić nowym pokryciem. Zależy mi na trwałości i estetyce. Myślę o blachodachówce, ale nie wiem, jaka jest najlepsza. Czy ktoś może mi polecić konkretny model blachodachówki? Zależy mi na tym, żeby to była blacha od Pruszyńskiego. 

Link do komentarza

Blachodachówka będzie dobra, bo nie zwiekszy obciążenia dachu. Jeżeli priorytetem ma być trwałość to proszę sprawdzić jaka jest długość gwarancji. Pruszyński, tak jak i wszystkie inne firmy dostarcza blachodachówki z różnymi powłokami. A to właśnie głównie od ich rodzaju zależy trwałość blachy powlekanej. 

Proszę spojrzeć, jakie rodzaje powłok oferują. Gwarancja sięga nawet 40-50 lat.

https://pruszynski.com.pl/produkt/powloki-ochronne/

Link do komentarza

Dzień dobry,

 

Blachodachówka to popularne pokrycie dachowe, które ma wiele zalet. Warto jednak zwrócić uwagę na kilka ważnych kryteriów przed zakupem.

Przede wszystkim, grubość rdzenia powinna wynosić co najmniej 0,5 mm dla blach powlekanych, aby zapewnić odpowiednią wytrzymałość i szczelność pokrycia.

Rodzaj powłoki jest również ważny, ponieważ chroni rdzeń przed korozją i nadaje blachodachówce kolor. Najlepsze są powłoki poliuretanowe np. PURLAK lub PURMAT, które mają wysoką odporność na warunki atmosferyczne, promieniowanie UV i zarysowania.

Format blachodachówek może być modułowy lub cięty na wymiar. Blachy modułowe mają stałą długość i szerokość i są łatwiejsze w montażu, natomiast blachy cięte na wymiar są dopasowane do wymiarów dachu, ale mogą być trudniejsze w ułożeniu.

Oprócz tych kryteriów, warto również zwrócić uwagę na kąt nachylenia dachu, stopień skomplikowania konstrukcji, koszt akcesoriów i robocizny oraz gwarancję producenta.

 

Na stronie firmowej https://pruszynski.com.pl/produkt/powloki-ochronne/ można przeczytać o rodzajach powłok i długości gwarancji. Zachęcamy również do lektury sekcji “Warto wiedzieć” na stronie https://pruszynski.com.pl/warto-wiedziec/wymiana-pokrycia-dachowego-z-eternitu/, gdzie omówiono temat wymiany pokrycia z eternitu.

 

___________________________________

Blachodachówki panelowe - Blachy Pruszyński

blachodachowki_panelowe_ns.thumb.jpg.7ec72d699a411f7d6326ae52582f79c7.jpg

Link do komentarza

W takiej sytuacji blachodachówka w dużych arkuszach będzie bardzo dobra. Blacha trapezowa również. Osobiście ją lubię, szczególnie o nieco wyższym profilu, bo wtedy jest sztywna , a pokrycie ma zapewnioną bardzo dobrą wentylacje. Ale to już kwestia gustu. Powłoki mogą być takie same na blachodachówce i na trapezie. 

Gdyby dach miał skomplikowany kształt, wtedy przewagę miałaby blachodachówka modułowa, bo odpadów jest przy niej mniej. 

Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...