Skocz do zawartości

Którą wersję paneli na rąbek Pruszyńskiego wybrać do dachu domu jednorodzinnego?


Recommended Posts

Mam pytanie dotyczące wyboru paneli dachowych na rąbek do mojego dwuspadowego dachu o powierzchni około 200 m2, który posiada lukarnę i 4 okna w połaciach.

Przede wszystkim, jakie czynniki są istotne przy wyborze paneli dachowych na rąbek do tego typu dachu? Nachylenie połaci wynosi 25 stopni, więc to może mieć wpływ na wybór odpowiednich paneli.

Kolejne pytanie dotyczy samego rodzaju paneli - czy lepiej postawić na panele profilowane czy płaskie? Jaki rodzaj powłoki byłby najlepszy do mojego przypadku, czy lepsza jest powłoka połyskująca czy matowa? Chciałbym, żeby dach nie tylko spełniał swoją funkcję, ale również dobrze prezentował się wizualnie.

Link do komentarza

Dzień dobry,
Panele dachowe na rąbek PD-510 charakteryzują się wysoką jakością i estetyką wykonania. Do ich produkcji stosowana jest m.in. powłoka PURMAT - matowa,  poliuretanowa, najbardziej odporna na odbarwianie z upływem czasu pod wpływem promieni UV. Powłoka ta zapewnia ochronę przed korozją i uszkodzeniami mechanicznymi, a także maskuje ewentualne odkształcenia i nierówności panelu. Udzielana jest na nią gwarancja do 50 lat. Panele mają grubość 0,5 mm (w przypadku połysku, można wyknać w gr. 0,70 mm) i są dostępne w różnych kolorach i rodzajach profilowania powierzchni. Najczęściej wybierana jest nanofala, która jest prawie niewidoczna i zapobiega falowaniu panelu. Przy montażu paneli na rąbek PD-510 należy uwzględnić kąt nachylenia połaci dachowej. Jeśli jest on większy niż 20 stopni, zaleca się zastosować ruszt z łatami i kontrłatami oraz membranę dachową.

__________________________________
Panele dachowe na rąbek PD-510 Blachy Pruszyński
https://pruszynski.com.pl/produkt/pokrycia-dachowe/panele-dachowe-blacha-na-rabek-stojacy/
panele-dachowe-na-rabek-ns.thumb.jpg.20e77bc6e1baddbd9b04612443b45619.jpg

Instrukcja montażu paneli dachowych NA RĄBEK - Blachy Pruszyński

 

 

Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...