Skocz do zawartości
Róża Ocean Niebo Wiosna Betoniarka Jajoszczypiorny Bruk Wrota Hadesu Purpurowy obłęd Smok
Zaloguj się, aby obserwować  
SylwekB

Dzierżawa wieczysta i sprawa wykupu

Recommended Posts

Witam serdecznie.
Przeglądam od pewnego czasu to forum, ale w końcu sytuacja zmusiła mnie abym coś napisał... Potrzebuję porady jak załatwić nurtującą mnie sprawę wykupu działki, która aktualnie znajduję się w dzierżawie wieczystej (podobno już "użytkowanie wieczyste"). Nie byłoby w tym pewnie aż tak dużego kłopotu ale niestety. Zaczęło sie od tego, że dziadek otrzymał w dzierżawę wieczystą działkę na której postawił mały dom. Po jego śmierci odbyła się sprawa spadkowa w wyniku której całość została podzielona na 4 równe części (babcia i trójka dzieci - każda z tych osób po 25%). Co dziwniejsze, z tego co mi wiadomo babcia powinna dostać 50% plus 1/4 z pozostałej połowy - dlaczego się tak nie stało, nie wiem. I tutaj zaczynają się schody... Czy jest możliwość wykupu działki przez samą babcię bez zgody pozostałych osób, czy może wykupić tylko "swoją" część? Jakie są wyjścia z danej sytuacji, można to jakoś obejść?
Ostatnio dowiedziałem się, że może to zrobić, ale konieczna jest zgoda pozostałych osób - z tym jest jednak problem, bo takiej zgody raczej nie będzie. icon_sad.gif
Nie wiem czy to jest istotne, ale zameldowana jest tam tylko babcia...

Będę wdzięczny za wszelkie informacje w tej sprawie.
Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Faktycznie, udziały poszczególnych spadkobierców ustalone zostały dość dziwnie - być może o takim postanowieniu sądu zadecydowały inne, nie podane tu czynniki. Natomiast przekształcenie dzierżawy we własność wymaga zgody wszystkich spadkobierców. Ewentualnie można odkupić pozostałe udziały i jako jedyny dzierżawca wystąpić o przekształcenie prawa własności.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

 • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

 • Najnowsze posty

  • Gość Urszula Kozub
   Czyste powietrze Jak wiadomo, Unia nakłada na państwa członkowskie obowiązek zwiększenia produkcji energii ze źródeł odnawialnych oraz ograniczenia zużycia węgla. W związku z tym powstał program „Czyste powietrze”, które wspomaga inwestowanie w tzw OZE czyli odnawialne źródła energii. Oprócz innych ulg i dopłat istnieje program dopłat do instalacji pomp ciepła, powietrznych czy tez ziemnych. Warunkiem otrzymania takiej dotacji do pompy, minimum 30% jej wartości, jest likwidacja posiadanego węglowego kotła C.O. I tu bardzo proszę, niech mi ktoś wytłumaczy, po co istnieje taki warunek. Moim głupim zdaniem po to, żeby zniechęcić ludzi do instalacji takich pomp. Bo jakie może być inne wytłumaczenie? Przecież nikt rozsądny nie zlikwiduje sobie pieca, jeśli jest to nowoczesny, ekologiczny piec na ekogroszek. Nie dlatego, że mu go żal, tylko dlatego, żeby zapewnić sobie alternatywne źródło ciepła w razie bardzo ostrej zimy, ewentualnej awarii pompy, czy też innych zdarzeń losowych. Czy twórcy takiego ograniczenia sądzą, że posiadacz sprawnej pompy ciepła będzie sobie kupował węgiel i palił w piecu tylko po to, żeby im zrobić na złość? Podobno ma to być gwarancja, że posiadacz takiego pieca nie będzie palił w nim śmieci. I tu moje zapytanie: Skąd on ma brać te śmieci, jeśli jest zmuszony ekonomicznie do dokonywania segregacji odpadów, wszystko oddaje do recyklingu bądź utylizacji. Czy ma może chodzić po lesie i zbierać porzucone butelki po wódce i piwie, puszki, potargane i pobrudzone ziemią reklamówki i rozkładające się papierki, żeby je spalić w swoim piecu na ekogroszek? Przecież w takim piecu nie ma możliwości nic palić, prócz ekogroszku właśnie! Ponadto bez przerwy latają nad nim drony i sprawdzają, co też wylatuje mu z komina. Pytam więc jeszcze raz: jaki jest cel robić z ludzi idiotów?
  • Nie no myślę że schody nie powinny przeszkadzać. Tylko jakie drzwi by tutaj pasowały? Takie żeby wygluszyc hałas z dolu i było też wejście pod te schody? 
  • Ja tam się cieszę, że na PV jest ostatnio moda  i masz rację, to dobra inwestycja! No i tak jak pisałeś, ludzie się też obawiają wzrostu cen prądu i chętniej inwestują w fotowoltaikę. Myślę też, że ta moda będzie wzrastać. Widać to po Moim Prądzie, po tym ile wniosków wpływa.   Notabene, warto napisać że od wczoraj można też składać e-wnioski. Minął dopiero jeden dzień a tu już 56 wniosków złożonych online.
  • Czy wiecie jak prawidłowo odpowietrzyć grzejnik? Zapraszamy do obejrzenia krótkiego filmu instruktażowego, pokazującego jak to zrobić! https://www.facebook.com/ViessmannPL/videos/2496437663725468/
 • Popularne tematy

×
×
 • Utwórz nowe...