Skocz do zawartości
Róża Ocean Niebo Wiosna Betoniarka Jajoszczypiorny Bruk Wrota Hadesu Purpurowy obłęd Smok
Zaloguj się, aby obserwować  
SylwekB

Dzierżawa wieczysta i sprawa wykupu

Recommended Posts

Witam serdecznie.
Przeglądam od pewnego czasu to forum, ale w końcu sytuacja zmusiła mnie abym coś napisał... Potrzebuję porady jak załatwić nurtującą mnie sprawę wykupu działki, która aktualnie znajduję się w dzierżawie wieczystej (podobno już "użytkowanie wieczyste"). Nie byłoby w tym pewnie aż tak dużego kłopotu ale niestety. Zaczęło sie od tego, że dziadek otrzymał w dzierżawę wieczystą działkę na której postawił mały dom. Po jego śmierci odbyła się sprawa spadkowa w wyniku której całość została podzielona na 4 równe części (babcia i trójka dzieci - każda z tych osób po 25%). Co dziwniejsze, z tego co mi wiadomo babcia powinna dostać 50% plus 1/4 z pozostałej połowy - dlaczego się tak nie stało, nie wiem. I tutaj zaczynają się schody... Czy jest możliwość wykupu działki przez samą babcię bez zgody pozostałych osób, czy może wykupić tylko "swoją" część? Jakie są wyjścia z danej sytuacji, można to jakoś obejść?
Ostatnio dowiedziałem się, że może to zrobić, ale konieczna jest zgoda pozostałych osób - z tym jest jednak problem, bo takiej zgody raczej nie będzie. icon_sad.gif
Nie wiem czy to jest istotne, ale zameldowana jest tam tylko babcia...

Będę wdzięczny za wszelkie informacje w tej sprawie.
Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Faktycznie, udziały poszczególnych spadkobierców ustalone zostały dość dziwnie - być może o takim postanowieniu sądu zadecydowały inne, nie podane tu czynniki. Natomiast przekształcenie dzierżawy we własność wymaga zgody wszystkich spadkobierców. Ewentualnie można odkupić pozostałe udziały i jako jedyny dzierżawca wystąpić o przekształcenie prawa własności.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×