Skocz do zawartości

Ile mam czasu na rozpoczęcie budowy, a ile na samą budowę?


Recommended Posts

Witam serdecznie,

Już od dluższego czasu czytam Wasze forum, ale teraz gdy staje przed faktem zakupu działki pojawiają się pytania na które nie znam odpowiedzi...
Otóż chodzi o następujacą sprawę: Jeśli będe załatwiał po zakupie działki wszelkiego rodzaju formalności związane z rozpoczęciem budowy to czy uzyskanie pozwolenia na budowę oznacza, ze muszę ją rozpoczać w jakimś okreslonym terminie, jeśli tak to w jakim?
Jesli ten termin okazałby sie dla mnie zbyt krótki (najpierw musze spłacić część zobowiązań kredytowych dot. zakupu działki potem mogę dopiero starać się o kolejny kredyt na budowę) to czy wszystkie papiery zachowują ważność i mogę się z nimi udać po pozwolenie w dowolnym czasie?
Kolejnym pytaniem jest czy na samą budowę po uzyskaniu pozwolenia mam jakiś określony czas, czy też może sie budowa ślimaczyć latami, jak to w niektórych wypadkach widać...

Będę wdzięczny za odpowiedź icon_biggrin.gif

rafikgd
Link do komentarza
Cytat

Witam serdecznie,

Już od dluższego czasu czytam Wasze forum, ale teraz gdy staje przed faktem zakupu działki pojawiają się pytania na które nie znam odpowiedzi...
Otóż chodzi o następujacą sprawę: Jeśli będe załatwiał po zakupie działki wszelkiego rodzaju formalności związane z rozpoczęciem budowy to czy uzyskanie pozwolenia na budowę oznacza, ze muszę ją rozpoczać w jakimś okreslonym terminie, jeśli tak to w jakim?
Jesli ten termin okazałby sie dla mnie zbyt krótki (najpierw musze spłacić część zobowiązań kredytowych dot. zakupu działki potem mogę dopiero starać się o kolejny kredyt na budowę) to czy wszystkie papiery zachowują ważność i mogę się z nimi udać po pozwolenie w dowolnym czasie?
Kolejnym pytaniem jest czy na samą budowę po uzyskaniu pozwolenia mam jakiś określony czas, czy też może sie budowa ślimaczyć latami, jak to w niektórych wypadkach widać...

Będę wdzięczny za odpowiedź icon_biggrin.gif rafikgd


Witam takze.
A oto odpowiedz:
1. PO uzyskaniu pozwolenia na budowe trzeba ja rozpoczac w przeciagu dwoch lat od chwili uzyskania tegoz pozwolenia.
2. Na sama budowe nie ma okreslonego czasu--mozna sie budowac "w nieskonczonosc"--kazda budowa jest indywidualna i inwestorzy--budujacy sie maja rozne indywidualne sytuacje--finansowe, osobiste itp. a wiec nie mozna ograniczac czasu budowy.
3. Pozwolenie na budowe wygasa jesli przerwalismy budowe na czas dluzszy niz dwa lata.
Zycze powodzenia.
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...