Skocz do zawartości

Budowa domu parterowego 70m2 powierzchni użytkowej oriętacyjne koszty


Recommended Posts

popraw tę orientację, bo oczy bolą od czytania.

 

Archeton szacuje SSZ na 126,5 tyś netto.  Oraz 181,5 tyś netto za stan deweloperski. NETTO.

Takie wyceny robi się na podstawie Katalogu nakładów rzeczowych - jesli masz tanią okolicę, w której średnie ceny materiałów lub usług sa niższe niż w katologu to możesz zaoszczędzić kilka-kilkanascie tysięcy. A jak drogą okolicę lub nie umiesz szukac okazji i  targowac się to wyjdzie kilka tysięcy więcej. 
Jednak ceny usług będą rosły gwałtownie, bo rośnie pensja minimalna ( a co za tym idzie składki ZUS). Wiec ta wycena za rok będzie nieaktualna.

Edytowano przez Elfir (zobacz historię edycji)
Link do komentarza

Mi zostało kilka pierdół do zamontowania i kończę 70m2 ale w  wiele prostszej bryle. To co Ty wysłałeś wcale nie będzie tanie jak na 70m2. Ma być tanio to dach dwuspadowy i domek bardziej prostokątny niż kwadratowy.

Ja zaczynałem na jesień 2019 i z małą instalacją PV, prostymi meblami coś pod 250tys. Teraz pewnie koło 310 jakbym zaczynał od początku.

Musze w końcu usiąść i w miarę dokładnie policzyć ale tych 250 raczej nie przekroczyłem a i kilka tysięcy mogłem zaoszczędzić:)

Link do komentarza
 • 3 miesiące temu...
Dnia 25.07.2023 o 16:57, animus napisał:

A ty jesteś trzeźwy, taka bryła budynku w tej strefie klimatycznej. 

Już dawno minęły czasy, w których bryła budynku była problemem, może co najwyżej być wyzwaniem dla architektów. Ja na działce chcę postawić dom do 70 m2 z płaskim dachem - https://www.pro-arte.pl/projekty-domow/1799/lens-2-c-dom-mieszkalny-caloroczny Jak plan zagospodarowania przestrzennego na to pozwala to można stawiać.

Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
 • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

 • Najnowsze posty

  • To jest okno fix, czy jest za nim balkon? Chyba nie...
  • Mam taki problem w mieszkaniu - spod okna było czuć, że lekko wlatuje powietrze. Majster stwierdził, że jak przyjdzie podłoga, to problemu nie będzie. Podłoga już jest, jednak teraz jest bardzo zimno w pokoju, a podłoga przy oknie (fragment zaznaczony) jest też zimna, dużo zimniejsza niż w innych pomieszczeniach. Co teraz można z tym zrobić? Podłoga weszła pod ościeżnice okienną, tak że z chyba jak już to odciąć 2 cm, uszczelnić (ale czym?) i włożyć tam listwę przypodłogową? Jest to budynek 17 piętrowy, nowe budownictwo. W innych pokojach tego problemu nie mam
  • Mam zestaw wc - misa bezkołnierzowa Koło, stelarz Geberit. Myślałem, że jak wezmę coś "markowego" to będzie ok, a jednak zawsze chlapie przy spłukiwaniu, pomimo opuszczania klapy. W innym mieszkaniu mam bezkołnierzową misę i stelarz z Omniresa i nic nie chlapie. To jak to jest - chlapanie jest wynikiem wadliwego produktu, czy montażu? Jeśli produktu, to nie robią testów jakościowych czy co? Ja tego nie montowałem, a majster. Nie wiem, czy wszystko zrobił prawidłowo. Mam tu jeszcze jakąś możliwość podziałania z tym? Czytając internet natknąłem się na 3 rozwiązania: a) Misa ma określone parametry spłukiwanej wody i trzeba wyregulować ciśnienie wody w stelażu. Z tego rozumiem, że mniej wody będzie przelewane do misy b) Trzeba dodać kryzę na wlocie do misy (konieczność demontażu misy) c) Do regulatorów spustowych w gebericie (do koszyczka) włożyć regulator przepływu. Geberit produkuje to do końca 2023, teraz rozwiązaniem na to będzie wymiana całego zaworu Podpowiecie czy któraś z tych opcji ma sens? Zestaw: https://www.leroymerlin.pl/ceramika-lazienkowa/wc/zestawy-podtynkowe/zestaw-podtynkowy-wc-geberit-unifix-modo,p446857,l1646.html  
  • ktoś coś? zima idzie, znów zimne ściany mam
  • Updeate nowy. Bez zmiany - wszystko jest okej. Nic nie skrzypi, nie łapie wilgoci, dobrze jest ocieplone.   Chciałem podziękować wszystkim którzy uczestniczyli w temacie. Jestem wdzięczny, mega przydały mi się Wasze podpowiedzi, pomoce i otucha, bo nie wierzyłem że dam sobie z tematem radę i będzie po jakimś dłuższym czasie okej. Córunia wdzięczna za pokój
 • Popularne tematy

×
×
 • Utwórz nowe...