Skocz do zawartości
Róża Ocean Niebo Wiosna Betoniarka Jajoszczypiorny Bruk Wrota Hadesu Purpurowy obłęd Smok
Zaloguj się, aby obserwować  
Picolo

Przyłącze wodne

Recommended Posts

Witam!
Chciałbym sie dowiedzieć jak wymóc na zakładzie wodno-kanalizacyjnym naprawę lub wymianę "zasuwy" lub zaworu odcinającego dopływ wody do posesji.
Pokrewny temat był już poruszany, ale w moim przypadku sytuacja wygląda następująco:
- przed kilku laty na wniosek o kradzieży wody zakład wodno-kanalizacyjny zakręcił zasuwę wodną do mojej posesji
- po uregulowaniu spraw prawnych dot. posesji zwróciłem się do ww. zakładu (w międzyczasie przejęło te obowiązki inne przedsiębiorstwo) o przywrócenie dostawy wody, co zostało potwierdzone. Po przyjeździe ekipy spróbowano odkręcić zasuwę, ale woda nie popłynęła...

Jakie było moje zdziwienie, jak się dowiedziałem, że w międzyczasie zrobiono modernizację sieci wodociągowej i pominięto moją posesję! Przyłącze od nitki głównej sieci wg. zakładu jest moją własnością i dlatego:
Zaproponowano mi wykonanie nowego planu przyłącza i wykonanie wszystkich prac na mój koszt!
Nie mogąc się z tym pogodzić zarządziłem własne małe "śledztwo". Wynikiem tego była wiadomość, że:
1. nie dokonano modernizacji
2. zasuwa została zerwana, co stwierdził pracownik ww. zakładu wezwany przeze mnie w celu sprawdzenia nitki wodnej
3. woda jest za zasuwą!

Cała sytuacja trwa już cztery miesiące i powoli już nie wiem, co robić! Jakie mam prawa i możliwość zmuszenia zakładu wodno-kanalizacyjnego do naprawy zasuwy, którą sam USZKODZIŁ!!
Niestety nie udało mi się nic uzyskać w tej sprawie... Proszę o pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przyłącze wodociągowe prawdopodobnie zostało wykonane "na dziko" zatem formalnie nie istnieje. W takiej sytuacji zakład wodociągów nie przejął go do eksploatacji i naprawa uszkodzeń należy do właściciela posesji. Istotne więc jest ustalenie jak formalnie zostało wykonane przyłącze (warunki przyłączenia, odbiór powykonawczy, umowa o dostawę wody) i w tych dokumentach (jeśli są) powinny znaleźć się ustalenia co do zasad jego użytkowania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cytat

Przyłącze prawdopodobnie zostało wykonane "na dziko" zatem formalnie nie istnieje. W takiej sytuacji zakład wodociągów nie przejął go do eksploatacji i naprawa uszkodzeń należy do właściciela posesji. Istotne więc jest ustalenie jak formalnie zostało wykonane przyłącze (warunki przyłączenia, odbiór powykonawczy, umowa o dostawę wody) i w tych dokumentach (jeśli są) powinny znaleźć się ustalenia co do zasad jego użytkowania.


Przyłącze istnieje w rejestrach od 50 lat, umowa o dostawę wody była uregulowana. Nie zostały przeprowadzone żadne próby "dzikiej" modernizacji itp. Był tylko problem z lokatorami, którzy nieuczciwie korzystali z dostaw wody.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Istotne są więc ustalenia zawarte w umowie przyłączeniowej. Z reguły zakład wodociągowy odpowiada za odcinek przyłącza od sieci do wodomierza, ale niekiedy warunki umowy mogą być inne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

 • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

 • Najnowsze posty

  • Gość Agata
   Jak dla mnie samozamykacz, to najlepsza rzecz, którą zastosowałam w drzwiach w furtce. Nie cofam się już sprawdzić czy ją zamknęłam itd. Bardzo się cieszę, że fachowcy, u których zamawiałam i którzy montowali u mnie okna i drzwi (ODB Kielce), mi ten pomysł doradzili.
  • Firma Acero Parapety specjalizuje się w usługach związanych z obróbkami blacharskimi, parapetami oraz sprzedażą moskiter i rolet. Do kanonu oferty zaliczyć można obróbki blacharskie, parapety wewnętrzne i zewnętrzne, parapety wykonane z różnego rodzaju materiałów takich jak aglomarmur, płyt drewnopochodnej oraz parapety PCV, aluminiowe i stalowe. Szczegóły usługi dostępne są pod niniejszym linkiem: http://acero.info.pl/
  • demo, czyli zastosować w trepie podtoczenie frezem, żeby ten kołnierz schował się w desce.   Budujemy Dom - budownictwo i instalacje Konstrukcja jest z profila zamkniętego 100x50 Jeżeli mówimy o tym czy da się wejść pod schody to tak. Da się, chociaż dostęp do pierwszych trzech schodów będzie problematyczny.   Nie wiem czy dobrze Pana zrozumiałem, mówi Pan żeby zastosować takie blaszki jak na rysunku, a miedzy blaszkę a trepa dać podkładkę filcową, która zapobiegnie skrzypieniu ?
  • Tu nie ma czarnej magii, tylko fizyka budowli. Każdy, co budował wie, że budynek musi po zamieszkaniu najpierw wyschnąć, co odbywa się kosztem ogrzewania. Stąd w pierwszych latach wyższe koszty ogrzewania. Ponieważ sezon grzewczy w naszej strefie klimatycznej trwa 6 miesięcy, przyjeliśmy takie okno czasowe by ujednolicić statystystyczną informację o zużyciu energii dla wszystkich domów opomiarowanych. W praktyce różnie to bywało, jedni grzali dlużej inni krócej, a jeszcze inni nie grzali wcale. Wszystko zależy od budynku, jego położenia, nasłonecznienia i potrzeb mieszkańców.   Co do wysokości kosztów ogrzewania, to wynikają one z tego, że budynek ma tylko 12 cm izolacji do gruntu. System grzewczy, to ogrzewanie podłogowe za pomocą folii grzewczych. Podobny budynek w pobliżu Wrocławia zużył w ostatnim sezonie grzewczym energii za ok. 2000 zł. Tam jest 20 cm styropianu do gruntu! Więc można taniej, tylko należy zastosować odpowiednią izolację.   Ogrzewanie gazem, to nie tylko sam gaz, ale jeszcze prąd elektryczny, serwis, konieczność wymiany pieca po kilku latach i ewentualne naprawy. To też są koszty ogrzewania. Gazu sobie sami nie wyprodukujemy, ale już z prądem, to inna sprawa.
  • Mój znajomy robił ogrzewanie podłogowe z energii słonecznej. Domek podobnej wielkości tylko on założył panele o mocny ponad 20 kW, ale dużo nie zapłacił, chwali sobie firmę Solartime teraz w chacie nie tylko ma prąd darmo, ale i ogrzewanie. Dom marzeń a oszczędności, jakie ma z tego powodu są ogromne. Trzeba tylko pamiętać by dobrze wylewkę ocieplić, bo inaczej sporo ciepła będzie uciekać do ziemi. 
 • Popularne tematy

×
×
 • Utwórz nowe...