Skocz do zawartości

Czym zaizolować fundamenty?


Recommended Posts

Fundamenty malowałem dysperbitem, następnie styrbitem 2000 przykleiłem styrodur (po wcześniejszym zmatowieniu go, ponieważ ciężko sie przykleja, zwłaszcza klejami), na to klej siatka klej i kubełki jako ochrona przy zasypywaniu ziemi (górę kubełków przyczepiłem listwami plastikowymi dostępnymi w markecie).
Link do komentarza
Cytat

Fundamenty malowałem dysperbitem, następnie styrbitem 2000 przykleiłem styrodur (po wcześniejszym zmatowieniu go, ponieważ ciężko sie przykleja, zwłaszcza klejami), na to klej siatka klej i kubełki jako ochrona przy zasypywaniu ziemi (górę kubełków przyczepiłem listwami plastikowymi dostępnymi w markecie).



czyli na styropian nałożyłeś siatkę i klej ale nie malowałeś ponownie???
i powiedz mi jak wystawiłeś folie kubełkowa powyżej gruntu jeśli tak to jak ozdobisz cokół przykleisz do samej foli kamyczki, płytki i???
Link do komentarza
Cytat

czyli na styropian nałożyłeś siatkę i klej ale nie malowałeś ponownie???
i powiedz mi jak wystawiłeś folie kubełkowa powyżej gruntu jeśli tak to jak ozdobisz cokół przykleisz do samej foli kamyczki, płytki i???



Malowałem tylko tą część, która jest w gruncie, to co wystaje ponad, nie malowałem dysperbitem, zostawiłem zaciągnięte klejem. Trochę powyżej gruntu zostawiłęm folie kubełkową (cokół mam wysoki, ok. 50 cm.), ponieważ podsypię żyznej ziemi do krawędzi folii. A cokół robię z tynku akrylowo-żywicznego i będę miał pewność, że mi się nie odklei za kilka lat płytka czy inny kamyk.
Link do komentarza
  • 4 miesiące temu...
Cytat

Jestem na etapie izolowania fundamentów i zastanawiam się czym najlepiej zaizolować.Papa termozgrzewalna ,folia kubełkowa, Dyserbit?




ale nie piszesz , jaki jest cel tej izolacji, jakie warunki wodne panują wokół - i czy to ma być pionowa, czy pozioma izolacja.
Bo ta pionowa nie zawsze jest niezbędna.
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...