Skocz do zawartości

Masa szpachlowa gotowa (w wiaderku) a masa szpachlowa rozrabiana z wodą


Recommended Posts

Na łączenia płyt GK w suficie podwieszanym użyłem masy szpachlowej polimerowej Śmig C-50, w wiaderku, gotowej do użycia, tzw. wysychającej. Chciałem użyć kleju do płyt G-K ale ostatecznie zrezygnowałem. 

Moje pytanie to :

Czy na tego śmiga, jako warstwę ostatnią, wyrównującą, powinienem użyć gładzi szpachlowej również w wiaderku, gotowej do użycia, tzw. wysychającej, czy też mogę użyć standardowej gładzi, takiej rozrabialnej z wodą bo to dwa różne materiały o różnych sposobach twardnienia i nie wiem czy będą się dobrze łączyć.

Tego śmiga z wiaderka strasznie się nakładało więc jeśli gładzie gotowe do użycia, również są takie paskudne w użytku, to wolałbym ich już nie stosować.

Link do komentarza

Jak tym zacząłeś to trzymaj się jednego producenta żeby oczka się nie robiły. 

 

1. PRZYGOTOWANIE PODŁOŻA

Przed rozpoczęciem spoinowania należy odpowiednio przygotować powierzchnię styków płyt. Płyty powinny być trwale przymocowane do konstrukcji nośnej, suche, pozbawione pyłu, kurzu. Ostre krawędzie należy sfazować, odpylić i zagruntować Gruntem Uniwersalnym ŚMIG K-15. W narożnikach i kątach obsadzić kątowniki.

2. WYPEŁNIANIE

Przestrzeń pomiędzy krawędziami należy wypełnić masą C-50 za pomocą szpachelki, trzymając ją pod kątem umożliwiającym dokładne wciśnięcie masy w szczelinę. Pozostawić do wyschnięcia. Po 24 godzinach nałożyć kolejną warstwę masy C-50.

3. WYGŁADZANIE

Ostateczne wygładzenie z powierzchnią płyty należy wykonać po całkowitym wyschnięciu zaprawy, poprzez szlifowanie siatką poliwęglanową lub papierem ściernym nr 80-150. Celem ułatwienia procesu szlifowania do wykonania warstwy wykończeniowej zaleca się stosować gładź szpachlową ŚMIG A-2 lub A-6.

4. KOLEJNA WARSTWA

Jeżeli powierzchnia pierwszej warstwy nie jest idealnie równa zaleca się miejscowe uzupełnienie, bądź nałożenie cieńszej warstwy masy. Przed nałożeniem kolejnej warstwy gładzi, a także przed rozpoczęciem prac malarskich koniecznie należy usunąć pył z powierzchni lub związać go z podłożem.

5. WYKAŃCZANIE

Przed nałożeniem kolejnej warstwy zaprawy, a także przed rozpoczęciem prac malarskich należy usunąć pył lub związać go Gruntem Uniwersalnym K-15. Dla uzyskania odpowiedniej jakości powłok malarskich zaleca się także wyrównanie chłonności płyt i spoin poprzez pokrycie całości Gruntem ŚMIG K-15

Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...