Skocz do zawartości

Kształtowa czy płaska blachodachówka?


Recommended Posts

Witam wszystkich na forum Budujemy Dom! Mam pewne rozterki dotyczące wyboru pomiędzy blachodachówką płaską a falistą jako pokryciem dachowym dla mojego przyszłego domu. Chciałbym skorzystać z Waszej wiedzy i doświadczenia w tej kwestii.

Czy którykolwiek z Was zdecydował się na zastosowanie blachodachówki płaskiej lub falistej? Co skłoniło Was do wyboru konkretnego rodzaju blachodachówki?

Jakie były Wasze doświadczenia z wybranym pokryciem dachowym? Czy blachodachówka spełniła Wasze oczekiwania pod względem trwałości, estetyki i łatwości montażu?

Czy moglibyście podzielić się zaletami i potencjalnymi wadami obu rodzajów blachodachówek, których doświadczyliście podczas budowy Waszych domów?

Bardzo będę wdzięczny za Wasze opinie i rady.

Link do komentarza

Dzień dobry,

Jeśli chodzi o jakość blachodachówki, istotną rolę odgrywa powłoka ochronna. Powłoka ta odpowiada za trwałość, odporność na warunki atmosferyczne, i estetykę. Ważne jest, aby wybrać wysokiej jakości powłokę ochronną, (np. PURMAT z gwarancją do 50 lat), która zapewni długotrwałą ochronę przed korozją i utrzymanie estetycznego wyglądu dachu przez wiele lat.
Kształt blachodachówki, czy to płaski czy falisty, ma znaczenie estetyczne i może wpływać na ogólny wygląd budynku. Jednakże, jeśli chodzi o funkcjonalność i trwałość, powłoka ochronna jest czynnikiem decydującym. Przy wyborze blachodachówki, warto również zwrócić uwagę na inne czynniki, takie jak cena, czy sposób montażu - trochę inaczej montuje się blachodachówkę PŁASKA czy REGLE niż np. FIORD czy TIGRA.

 

O powłokach ochronnych więcej na stronie firmowej Blachy Pruszyński:

=> https://pruszynski.com.pl/produkt/powloki-ochronne/

Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...