Skocz do zawartości

klej do płyt G-K i sufit podwieszany


rett

Recommended Posts

Znajomy skończył remont u siebie i zostało mu kilka worków kleju do klejenia płyt G-K.

 

Czy mogę ten klej wykorzystać u siebie do spoinowania i zatapiania pasków siatki w miejscach łączenia płyt G-K na suficie podwieszanym, który mam zamiar właśnie u siebie zaczynać ? Czy jest on dość mocny na tego rodzaju miejsca, zastosowania ?

 

 

Link do komentarza

Ja klejem do płyt uzupełniałem ubytki, które mi powstawały przy klejeniu płyt do ścian. Jest mocny, nic nie pęka. Tylko nie wiem czy jego konsystencja pozwoli na dość gładkie wykańczanie spoin na suficie bo do szlifowania jest tragiczny a wiadomo, że na suficie wszystko będzie widać.. Ja kleiłem Bonderem z atlasu

Edytowano przez Swierol (zobacz historię edycji)
Link do komentarza

Dla ścisłości dodam, że mówię tu nie o jakichś piankach itp. ale o kleju do klejenia płyt G-K bezpośrednio na ścianę. Wygląda jak gips budowlany albo coś na bazie gipsu w workach ok. 20 kg.

 

27 minut temu, Swierol napisał:

Tylko nie wiem czy jego konsystencja pozwoli na dość gładkie wykańczanie spoin na suficie bo do szlifowania jest tragiczny

 

Nie chcę tego jako warstwy jedynej i ostatniej ale jako coś wstępnego, w czym zatopię siatkę albo fizelinę i na co jeszcze przyjdzie warstwa do szlifowania.

Link do komentarza

Możesz śmiało zastosować , klej jest twardszy i mocniejszy od gipsów takich jak np. Vario czy Uniflot do tego dedykowanych.

 

Tylko uprzednio na wszystkie łączenia grunt.

I musisz to zrobić schludnie , bo usunięcie jakich cycków zostawionych spod pacy to potem koszmar.

Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...