Skocz do zawartości

Jaki styropian wygłuszający?


Recommended Posts

Hej, nie wiedziałem za bardzo na które forum dokładnie to wrzucić więc zarzucam tutaj. 

Potrzebuje się dowiedzieć jaki dokładnie styropian wybrać wygłuszający. 

Będę go kleił w środku pomieszania w którym będzie stała perkusja, chciałbym żeby wygluszenie było tak mocne jak to tylko możliwe w rozsądnej cenie. 

Poza styropianem na drzwiach będzie pianka akustyczna. 

 

 

Link do komentarza
3 godziny temu, Luke napisał:

Hej, nie wiedziałem za bardzo na które forum dokładnie to wrzucić więc zarzucam tutaj. 

Potrzebuje się dowiedzieć jaki dokładnie styropian wybrać wygłuszający. 

Będę go kleił w środku pomieszania w którym będzie stała perkusja

Tu raczej styropianem akustycznym niczego się nie osiągnie, do dźwięków powietrznych nie najlepiej się on sprawdza. 

Pianka PUR jest rozwiązaniem o wiele lepszym, taki np. natrysk pianką,  najtańsza prawdopodobnie jest wełna mineralna szklana. 

Link do komentarza
Dnia 22.05.2023 o 00:39, animus napisał:

Tu raczej styropianem akustycznym niczego się nie osiągnie, do dźwięków powietrznych nie najlepiej się on sprawdza. 

Pianka PUR jest rozwiązaniem o wiele lepszym, taki np. natrysk pianką,  najtańsza prawdopodobnie jest wełna mineralna szklana. 

Okej, czyli mogę przykleić zwykły styropian. 
A tą piankę to muszę natryskiwać wszędzie czy tylko w niektórych miejscach? 
Wkoło drzwi,  na drzwiach oraz wkoło okna planuję przykleić pianki wygłuszające. 
Jak mogę jeszcze wygłuszyć to pomieszczenie żeby dźwięki za bardzo z niego nie wychodziły?
Czy grubość styropianu ma w tym przypadku znaczenie czy nie ważne jak gruby nie będzie pochłaniał dźwięków?
image.png.ea3d9548727d66b8bce7744365a5baf8.png

Link do komentarza

Standardowe rozwiązanie to ścianka szkieletowa z pokryciem płytami gips.- kart. i wypełnieniem wełną mineralną.  Na drzwiach sprawdza się także gruba kotara.

Standardowe rozwiązanie to ścianka szkieletowa z pokryciem płytami gips.- kart. i wypełnieniem wełną mineralną.  Na drzwiach sprawdza się także gruba kotara.

Link do komentarza
Dnia 23.05.2023 o 13:34, Luke napisał:

Okej, czyli mogę przykleić zwykły styropian. 
A tą piankę to muszę natryskiwać wszędzie czy tylko w niektórych miejscach? 
Wkoło drzwi,  na drzwiach oraz wkoło okna planuję przykleić pianki wygłuszające. 
Jak mogę jeszcze wygłuszyć to pomieszczenie żeby dźwięki za bardzo z niego nie wychodziły?
Czy grubość styropianu ma w tym przypadku znaczenie czy nie ważne jak gruby nie będzie pochłaniał dźwięków?
 

Styropian się nie  nadaje.

Pianka PUR ma tą przewagę, że  jest samonośna i  nie ma stelaża  który w paru miejscach trzeba kotwić ze ścianą nośną i w tych miejscach  powstają mostki akustyczne.  

Grubość warstwy ma znaczenie im grubsza tym lepiej.

Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...