Skocz do zawartości

Jaki styropian wygłuszający?


Recommended Posts

Hej, nie wiedziałem za bardzo na które forum dokładnie to wrzucić więc zarzucam tutaj. 

Potrzebuje się dowiedzieć jaki dokładnie styropian wybrać wygłuszający. 

Będę go kleił w środku pomieszania w którym będzie stała perkusja, chciałbym żeby wygluszenie było tak mocne jak to tylko możliwe w rozsądnej cenie. 

Poza styropianem na drzwiach będzie pianka akustyczna. 

 

 

Link do komentarza
3 godziny temu, Luke napisał:

Hej, nie wiedziałem za bardzo na które forum dokładnie to wrzucić więc zarzucam tutaj. 

Potrzebuje się dowiedzieć jaki dokładnie styropian wybrać wygłuszający. 

Będę go kleił w środku pomieszania w którym będzie stała perkusja

Tu raczej styropianem akustycznym niczego się nie osiągnie, do dźwięków powietrznych nie najlepiej się on sprawdza. 

Pianka PUR jest rozwiązaniem o wiele lepszym, taki np. natrysk pianką,  najtańsza prawdopodobnie jest wełna mineralna szklana. 

Link do komentarza
Dnia 22.05.2023 o 00:39, animus napisał:

Tu raczej styropianem akustycznym niczego się nie osiągnie, do dźwięków powietrznych nie najlepiej się on sprawdza. 

Pianka PUR jest rozwiązaniem o wiele lepszym, taki np. natrysk pianką,  najtańsza prawdopodobnie jest wełna mineralna szklana. 

Okej, czyli mogę przykleić zwykły styropian. 
A tą piankę to muszę natryskiwać wszędzie czy tylko w niektórych miejscach? 
Wkoło drzwi,  na drzwiach oraz wkoło okna planuję przykleić pianki wygłuszające. 
Jak mogę jeszcze wygłuszyć to pomieszczenie żeby dźwięki za bardzo z niego nie wychodziły?
Czy grubość styropianu ma w tym przypadku znaczenie czy nie ważne jak gruby nie będzie pochłaniał dźwięków?
image.png.ea3d9548727d66b8bce7744365a5baf8.png

Link do komentarza

Standardowe rozwiązanie to ścianka szkieletowa z pokryciem płytami gips.- kart. i wypełnieniem wełną mineralną.  Na drzwiach sprawdza się także gruba kotara.

Standardowe rozwiązanie to ścianka szkieletowa z pokryciem płytami gips.- kart. i wypełnieniem wełną mineralną.  Na drzwiach sprawdza się także gruba kotara.

Link do komentarza
Dnia 23.05.2023 o 13:34, Luke napisał:

Okej, czyli mogę przykleić zwykły styropian. 
A tą piankę to muszę natryskiwać wszędzie czy tylko w niektórych miejscach? 
Wkoło drzwi,  na drzwiach oraz wkoło okna planuję przykleić pianki wygłuszające. 
Jak mogę jeszcze wygłuszyć to pomieszczenie żeby dźwięki za bardzo z niego nie wychodziły?
Czy grubość styropianu ma w tym przypadku znaczenie czy nie ważne jak gruby nie będzie pochłaniał dźwięków?
 

Styropian się nie  nadaje.

Pianka PUR ma tą przewagę, że  jest samonośna i  nie ma stelaża  który w paru miejscach trzeba kotwić ze ścianą nośną i w tych miejscach  powstają mostki akustyczne.  

Grubość warstwy ma znaczenie im grubsza tym lepiej.

Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

  • Najnowsze posty

    • To błąd i nieznajomość tematu. Beton jest ok Jak dasz samą folię na chudziaka to po kilku latach zgnoisz styropian, stracisz izolacyjność cieplną posadzki. Większe rachunki za ogrzewanie wyrównają sknerstwo, czyli  brak papy, pozorna  oszczędność na papie termozgrzewalnej, dyfuzja  ci dokopie.   To daj samą folię bez styropianu, wtedy zaoszczędzisz już na maxa. Jak dziecko we mgle.    
    • Powinien Pan wnieść do sądu wniosek o przywrócenie posiadania tegoż przejazdu. Bez znaczenia czy był on prawny, czy bezprawny – naniesiony na mapy, czy nie – szereg lat używany jako przejazd stanowi o posiadaniu, a jego zagrodzenie daje Panu prawo żądania przywrócenia stanu poprzedniego.
    • I przegród "ruchomych".  Bo najwięcej ciepła spiernicza "powierzchniami wspólnymi". Chociażby klatką schodową. Drzwiami i oknami.
    • Nie tylko wylewka oddaje wilgoć, ale i przyjmuje. Chociażby z powietrza. A jeśli położyłeś na nią styropian w folii, to na folii się skrapla i nie odparowuje. Stąd kształt mokrej plamy. Kiedy to robiłeś, znaczy chudziak i wylewkę? Czy ten piasek pod chudziakiem był suszony?
    • Jeżeli istniejąca izolacja i kołki przeniosą ciężar następnej warstwy to ok. Klasa A – domy jednorodzinne zużywające rocznie mniej niż 63 kWh energii na m2 oraz bloki i kamienice z wynikiem poniżej 59 kWh.   Zastosowanie wentylacji mechanicznej z odzyskiem ciepła – dzięki temu można uniknąć „uciekania” ciepła przez wentylację, co może powodować duże straty na ogrzewaniu,   Dodać odatkową izolację przegród zewnętrznych, lub wykonanie ocieplenia materiałem o bardzo dobrych parametrach (w przypadku budynków nieocieplonych) – czasami wystarczy ocieplić stropodach wełną lub wybrać styropian grafitowy, aby znacznie zmniejszyć zapotrzebowanie roczne,   Dodać instalację fotowoltaiczną na dachu – to jeden ze skuteczniejszych sposobów na obniżenie współczynnika EP nawet o 30%, a zaletą takiej inwestycji jest mała inwazyjność i możliwość przeprowadzenia prac nawet, gdy wszystkie prace budowlane i wykończeniowe zostały zrealizowane.   Wymiana stolarki itd.   Trzeba zrobić Audyt, czyli dowiadujemy się jak jest teraz, a następnie doprojektować zmiany, które wpłyną na polepszenie  klasyfikacji energetycznej tego budynku.
  • Popularne tematy

×
×
  • Utwórz nowe...