Skocz do zawartości

Nowa podłoga OSB - czy montować folie paroizolacyjną


Recommended Posts

Chciałbym wyremontować pomieszczenia na piętrze w przedwojennym budynku gdzie stropy są drewniane z polepą. Podłogi na piętrze są drewniane (stan drewna bardzo dobry), ale za to bardzo nierówne i chciałem je podnieść i wyrównać na kratownicy drewnianej z dodatkowo pomocą M systemu od Atlas. A na to położyć płyty OSB lub MFP 22mm. W przestrzeń pomiędzy płytą, a starą podłogą chciałem rozłożyć wełnę mineralną. Zastanawiam się czy w takim przypadku powinienem użyć folii paroizolacyjnej pod wełnę?
Pomieszczenia na dole to lokale usługowe, ogrzewane, bez wilgoci i dość często wietrzone.

Będę wdzięczny za pomoc :)

Link do komentarza

Nie dawałbym folii w takiej podłodze. Pokrycie jej płytą drewnopochodną też jest bardzo ryzykowne. Taka płyta praktycznie uniemożliwia oddawanie wilgoci, tworzy warstwę nieprzepuszczalną.

Jaka jest dokładnie budowa tej podłogi? Czy to deski na legarach? Jak jest wentylowana przestrzeń pod deskami? W bardzo starych budynkach ta przestrzeń podpodłogowa często łączy się z kanałem wentylacyjnym w kominie, a wloty powietrza są za zapewnione dzięki szczelinom przy listwach przyściennych.

Link do komentarza

Tak, są to deski na legarach. Pomiędzy legarami jest jakaś polepa + piasek na wierzchu, a pod nią znowu jakieś deski. Pod legarami jest odeskowanie by ta polepa i piasek nie poleciała na dół. I na legarach podłoga drewniana. 

Co do wentylacji to trudno powiedzieć czy jakaś tam jest. Jedyne co mogę z pewnością powiedzieć, że pod deskami jest ok 5-8 cm przestrzeni do tego piachu / polepy. Kanałów wentylacyjnych nie zaobserwowałem. W tym budynku kiedyś było dużo pieców kaflowych (można ten budynek uznać za a'la kamienice), które zostały rozebrane X lat temu a razem z nimi pozbyto się nadmiarowych kominów

Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...