Skocz do zawartości

Problematyczne ocieplenie zejścia do piwnicy


dedert

Recommended Posts

Jestem w trakcie budowy domu podpiwniczonego. Mam takie zejście do piwnicy na osobnych ławach w dylatacji z domem. Mury zejścia dolegają do styropianu, ale zapomniałem dać ocieplenia pomiędzy ławami domu a piwnicy, przez co w miejscu zaznaczonym czerwoną kreską beton dotyka do betonu i tworzy mostek termiczny. Teraz mam w planach ocieplić posadzkę zejścia ponieważ pod spodem jest glina a ławy mają wysokość ok 35 cm wysokości więc ocieplenie ma na celu zarówno zabezpieczyć ławy domu jak i zejścia przed wysadzinami oraz stworzyć ciągłość izolacji i usunąć mostek termiczny by nie przemarzało w piwnicy (dom będzie zasypany na ok 120 cm ale w miejscu zejścia będzie przecież otwarta przestrzeń). Druga sprawa to ten styk obu ław gdzie nie dałem ocieplenia. Co tu teraz zrobić? Tu jest też mostek (jak zaznaczone strzałką zieloną) bo od zewnątrz będzie zasypane (czyli zaizolowane) ale od środka już nie. Czy danie styropianu na ściany zejścia usunie problem (zaznaczone na niebiesko)? Na całą wysokość? Bo ocieplanie od strony ziemi już nic nie zmieni?

 

be9e9c6bb59d37eb.jpg

 

 

4081358e9972196d.jpg

 

Edytowano przez dedert (zobacz historię edycji)
Link do komentarza

Można zrobić ocieplenie od strony zejścia do piwnicy,łącznie z ławami. Czy to zejście do piwnicy będzie jakoś zamknięte?, czymś obudowane, czy będą to po prostu otwarte schody prowadzące w dół? Mostki termiczne na styku ław nie będą jakimś dramatem. W piwnicach zwykle utrzymuje się przecież niską temperaturę. 

Link do komentarza

No ale plyta zejścia ma płytkie fundamenty, na ok 35 cm wysokie. Więc nawet nie ma strefy przemarzania zachowanej i to samo z odcinkiem ławy piwnicy. Co prawda jest podsypka na 20 cm i poniżej glina ale to chyba nie uwzglednia się przy strefie przemarzania? Część ław zejścia wylana jest na glinie a część na podsypce piaskowej (koparka krzywo wykopała i nie chciało mi się pogłębiać).

Schody będą wyglądać mniej więcej tak. Dookoła mur zasypany na ok 120-150 cm.

 

a78dc64de36d908fmed.jpg

Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...