Skocz do zawartości

Szerokości i wysokości otworu na drzwi wewnętrzne


Recommended Posts

Cytat

Mam pytanie odnośnie szerokości i wysokości otworu na drzwi wewnętrzne – ościeżnica drewniana, czy to jest znormalizowane czy każda firma ma inną grubość ościeżnicy?
Jeżeli ktoś zna znormalizowane wymiar to proszę o podanie.
Drzwi:
- 60
- 70
- 80
- 90



rozmiary ościeżnic nie są jednakowe - róznice są niewielkie, te które osobiście mierzyłem w markecie budowlanym różniły się o maks. 3-4 cm
otwory na drzwi zrobiłem o 10 cm szersze niż rozmiar ościeżnicy (wszystkie drzwi wewnętrzne u mnie mają 80 cm, otwory zrobiłem 90 cm, szerokość moich ościeżnic wynosi 89 cm), było ciasno, ale udało się zamontować
Link do komentarza
Cytat

Mam pytanie odnośnie szerokości i wysokości otworu na drzwi wewnętrzne – ościeżnica drewniana, czy to jest znormalizowane czy każda firma ma inną grubość ościeżnicy?
Jeżeli ktoś zna znormalizowane wymiar to proszę o podanie.
Drzwi:
- 60
- 70
- 80
- 90


Cze.Szerokość otworu w murze to dla ,,60"-71cm,dla ,,70"-81cm itd,wysokość najlepiej przyjąć 215cm.To są bezpieczne wymiary ,najwyżej dokupisz maskownice.Najlepiej wybrać drzwi wcześniej /nie musisz kupować/ i masz wymiary.Pozdro icon_biggrin.gif
Link do komentarza
Cytat

Mam pytanie odnośnie szerokości i wysokości otworu na drzwi wewnętrzne – ościeżnica drewniana, czy to jest znormalizowane czy każda firma ma inną grubość ościeżnicy?
Jeżeli ktoś zna znormalizowane wymiar to proszę o podanie.
Drzwi:
- 60
- 70
- 80
- 90


Drewniane przylgowe ościeżnice to otwór np ,,80"-s 91cm,h-207-209cm.Wysokość mierzona od powierzchni wykonanej podłogi np paneliBob icon_biggrin.gif
Link do komentarza
Drzwi:
- 60
- 70
- 80
- 90
[/quote]

Witam

Określ jeszcze czy mają to być ościeżnice regulowane czy też stałe. Pod Stałe Wymiary są następujące
- drzwi "60" wymiar otworu szer 710mm wys 2075 mm
- drzwi "70" wymiar otworu szer 810mm wys 2075 mm
- drzwi "80" wymiar otworu szer 910mm wys 2075 mm
- drzwi "90" wymiar otworu szer 1010mm wys 2075 mm

Są to wymiary pod ościeżnice PORTA
Na wysokość jest to otwór od gotowej podłogi (drzwi powinny być montowane na samym końcu budowy/remontu)

Wymiary otworów pod regulowane ościeżnice

- drzwi "60" wymiar otworu szer 680mm wys 2060 mm
- drzwi "70" wymiar otworu szer 780mm wys 2060 mm
- drzwi "80" wymiar otworu szer 880mm wys 2060 mm
- drzwi "90" wymiar otworu szer 980mm wys 2060 mm

Przy regulowanych trzeba jeszcze określić grubość ściany na której mają być zamontowane ościeżnice, chodzi tutaj o wymiar gotowego muru, z tynkami i ewentualnymi płytkami w łazience.

W razie pytań dotyczących drzwi PORTA proszę pytać icon_smile.gif
Link do komentarza
Cytat

Ja zawsze wole szersze drzwi. Jak taskasz meble do domu to z wąskimi są zawsze problemy


Masz rację, z tymi drzwiami, ale czasem to nie drzwi są głównym problemem - jeśli chodzi o wniesienie mebli do pokoi. Gdy my wnosiliśmy kanape do pokoju a góre - jeszcze nie mieliśmy skończonych schodów (nie było balustrady). w drzwi się zmieściła bez problemu, ale gdy teraz chcieliśmy kanapę wyrzucić i kupić inną okazało się iż balustrada uniemożliwia to... i co teraz z tą kanapą?? Przez okno też się nie zmieści...
Link do komentarza
Cytat

Masz rację, z tymi drzwiami, ale czasem to nie drzwi są głównym problemem - jeśli chodzi o wniesienie mebli do pokoi. Gdy my wnosiliśmy kanape do pokoju a góre - jeszcze nie mieliśmy skończonych schodów (nie było balustrady). w drzwi się zmieściła bez problemu, ale gdy teraz chcieliśmy kanapę wyrzucić i kupić inną okazało się iż balustrada uniemożliwia to... i co teraz z tą kanapą?? Przez okno też się nie zmieści...



Pociąć ją na szczapy i zużyć w kominku. (chyba że jest z pianki to wtedy nie radzę). A poważnie to innego roziązania niż tymczasowe rozłożenie na części nie widzę.
Link do komentarza
  • 1 rok temu...
Cytat

Drzwi:
- 60
- 70
- 80
- 90


Witam

Określ jeszcze czy mają to być ościeżnice regulowane czy też stałe. Pod Stałe Wymiary są następujące
- drzwi "60" wymiar otworu szer 710mm wys 2075 mm
- drzwi "70" wymiar otworu szer 810mm wys 2075 mm
- drzwi "80" wymiar otworu szer 910mm wys 2075 mm
- drzwi "90" wymiar otworu szer 1010mm wys 2075 mm

Są to wymiary pod ościeżnice PORTA
Na wysokość jest to otwór od gotowej podłogi (drzwi powinny być montowane na samym końcu budowy/remontu)

Wymiary otworów pod regulowane ościeżnice

- drzwi "60" wymiar otworu szer 680mm wys 2060 mm
- drzwi "70" wymiar otworu szer 780mm wys 2060 mm
- drzwi "80" wymiar otworu szer 880mm wys 2060 mm
- drzwi "90" wymiar otworu szer 980mm wys 2060 mm

Przy regulowanych trzeba jeszcze określić grubość ściany na której mają być zamontowane ościeżnice, chodzi tutaj o wymiar gotowego muru, z tynkami i ewentualnymi płytkami w łazience.

W razie pytań dotyczących drzwi PORTA proszę pytać icon_smile.gif




ten pierwszy wymiar który podałeś stosuje się nie tylko do ościeżnic stałych ale także regulowanych prestige
te drugi wymiar jest do płaskiej regulowanej Porta-System napopulkarniejszej w tej chwili na rynku sporo deweloperów w nowych budynkach przygotowuje otwory właśnie pod ten wymiar.
Maks otwór do "80" jkaki spotkałem to 92 na 211 drzwi drewniane robione przez stoalrza ale toego rozmwiązania bym nie polecał. jeśłi chodzi o sama wysokość to stanowczo za dużo, fabryki robią pod wymiary portowskie a stolarz zawsze może się dostosować.
Pozdrawiam
Link do komentarza
  • 7 lata temu...
Dnia 19.03.2008 o 09:20, solarez napisał:

Drzwi:
- 60
- 70
- 80
- 90
[/quote]

Witam

Określ jeszcze czy mają to być ościeżnice regulowane czy też stałe. Pod Stałe Wymiary są następujące
- drzwi "60" wymiar otworu szer 710mm wys 2075 mm
- drzwi "70" wymiar otworu szer 810mm wys 2075 mm
- drzwi "80" wymiar otworu szer 910mm wys 2075 mm
- drzwi "90" wymiar otworu szer 1010mm wys 2075 mm

Są to wymiary pod ościeżnice PORTA
Na wysokość jest to otwór od gotowej podłogi (drzwi powinny być montowane na samym końcu budowy/remontu)

Wymiary otworów pod regulowane ościeżnice

- drzwi "60" wymiar otworu szer 680mm wys 2060 mm
- drzwi "70" wymiar otworu szer 780mm wys 2060 mm
- drzwi "80" wymiar otworu szer 880mm wys 2060 mm
- drzwi "90" wymiar otworu szer 980mm wys 2060 mm

Przy regulowanych trzeba jeszcze określić grubość ściany na której mają być zamontowane ościeżnice, chodzi tutaj o wymiar gotowego muru, z tynkami i ewentualnymi płytkami w łazience.

W razie pytań dotyczących drzwi PORTA proszę pytać :icon_smile:

 

Link do komentarza

 

6 minut temu, ktpr napisał:

Proszę o informację - mam otwór do drzwi łazienkowych dokładnie: szer 780mm wys 2060 mm, grubość ściany 115mm. 

Tak więc jeżeli kupię drzwi PORTA "70" z ościeżnicą regulowaną będą odpowiednie. 

Dziękuję za radę.

Dnia 19.03.2008 o 09:20, solarez napisał:



Są to wymiary pod ościeżnice PORTA
Na wysokość jest to otwór od gotowej podłogi (drzwi powinny być montowane na samym końcu budowy/remontu)

Wymiary otworów pod regulowane ościeżnice

- drzwi "70" wymiar otworu szer 780mm wys 2060 mm


Przy regulowanych trzeba jeszcze określić grubość ściany na której mają być zamontowane ościeżnice, chodzi tutaj o wymiar gotowego muru, z tynkami i ewentualnymi płytkami w łazience.

 

:91_thumbsup:

Link do komentarza
  • 6 miesiące temu...
Dnia 2.09.2017 o 11:46, Michał Zubaszewski napisał:

Witam. chcialem zapytac jakie drzwi do lazienki na otwor 71 cm. stałe czy regulowane ? nie wiem jaka to roznica z tad moje zapytanie

Tabelka z wymiarami jest trochę wyżej. Do takiej szerokości otworu pasują drzwi "60" a regulowana to jest ościeżnica i jej dobór od zależy od grubości ściany.

Link do komentarza
  • 4 tygodnie temu...

Dzień dobry, 

mam szerokość otworu na drzwi 80 cm, ze względu na małą przestrzeń w pomieszczeniu drzwi muszę  zrobić 60 cm. 

Jak zauważyłam opaski maskujące do drzwi przede wszystkim są dostępne o szerokości 6 cm, czy są dostępne opaski 10 cm? Czy może ktoś z Państwa jest w stanie tu polecić miejsce gdzie można kupić takie opaski do białych drzwi? Czy 6 cm może wystarczy tylko co z pozostałymi 4 cm po każdej stronie?

 

Link do komentarza
1 godzinę temu, Kas napisał:

Dzień dobry, 

mam szerokość otworu na drzwi 80 cm, ze względu na małą przestrzeń w pomieszczeniu drzwi muszę  zrobić 60 cm. 

Jak zauważyłam opaski maskujące do drzwi przede wszystkim są dostępne o szerokości 6 cm, czy są dostępne opaski 10 cm? Czy może ktoś z Państwa jest w stanie tu polecić miejsce gdzie można kupić takie opaski do białych drzwi? Czy 6 cm może wystarczy tylko co z pozostałymi 4 cm po każdej stronie?

 

Można kupić takie opaski bez problemu na allegro

Cytat

OPASKA MASKUJĄCA DO WYKOŃCZENIA OŚCIEŻNIC DRZWIOWYCH

 

DOSTĘPNE INNE SZEROKOŚCI:

30 , 40 , 60 , 70 , 80 , 90 mm

, albo zwrócić sie do jakiegoś stolarza aby je wykonał na zamówienie. Są to opaski wykonane z drewna surowego

3204e0984f28b909dcdecaad8654

i trzeba sobie samemu pomalować na żądany kolor. Nie sądzę aby malowanie sprawiło większy problem.

Link do komentarza
4 godziny temu, Kas napisał:

mam szerokość otworu na drzwi 80 cm

Czyli szerokość otworu masz ponad 88cm,

 

4 godziny temu, Kas napisał:

muszę  zrobić 60 cm

Więc szerokość otworu musisz zmniejszyć o 20 cm na całej grubości ściany, na całej wysokości tego otworu, żeby uzyskać otwór o szerokości 68 do 70 cm.

I co Ty kombinujesz z jakimiś opaskami maskującymi :icon_eek::icon_rolleyes:?

Musisz zamurować część szerokości otworu, wykończyć powierzchnię ściany wokół otworu i po zamontowaniu ościeżnicy, spokojnie obłożysz tę ościeżnicę typowymi, sześciocentymetrowymi opaskami - bez szukania innych, szerszych!

Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...