Skocz do zawartości

Historia edycji

PawelRemont

PawelRemont

Mam mieszkanie w bloku z 53 roku. Budynek z cegły, elewacja z betonu imitującego kamień. Elewacja nagrzewa się przez co w lato potrafi być bardzo gorąco. Ściany od południa mają 2 grubości - część 60cm (część nośna) a część około 25cm (wypełnienie między konstrukcją nośną), Mam więc pewnego rodzaju wnęki w ścianie od południa. Rozważam aby te wnęki zaizolować od środka, jako, że na termoizolację budynku nie mamy co liczyć ponieważ budynek jest zabytkiem. Czym byście to zaizolowali i w jakiej grubości? Myślałem o bloczkach Multipooor 6-10cm. Co sądzicie? Dodam, że we wnękach (w cieńkich ścianach) jest okno, a ja sam planuję także montaż klimatyzacji mono, więc zależy mi na ograniczeniu kosztów energii elektrycznej. Dodam też, że w zimę jest ciepło w mieszkaniu bo sam pion CO grzeje i mieszkanie znajduje się pomiędzy innymi mieszkaniami. Potrzebuję izolacji od ciepła, nie zimna. 

PawelRemont

PawelRemont

Mam mieszkanie w bloku z 53 roku. Budynek z cegły, elewacja z betonu imitującego kamień. Elewacja nagrzewa się przez co w lato potrafi być bardzo gorąco. Ściany od południa mają 2 grubości - część 60cm (część nośna) a część około 25cm (wypełnienie między konstrukcją nośną), Mam więc pewnego rodzaju wnęki w ścianie od południa. Rozważam aby te wnęki zaizolować od środka, jako, że na termoizolację budynku nie mamy co liczyć ponieważ budynek jest zabytkiem. Czym byście to zaizolowali i w jakiej grubości? Myślałem o bloczkach Multipooor 6-10cm. Co sądzicie? Dodam, że we wnękach (w cieńkich ścianach) jest okno, a ja sam planuję także montaż klimatyzacji mono, więc zależy mi na ograniczeniu kosztów energii elektrycznej.

×
×
  • Utwórz nowe...