Skocz do zawartości

Kolektor słoneczny


Tomsven

Recommended Posts

Witam serdecznie,

 

Adaptuje poddasze na osobne mieszkanie. Dom zasilany jest przez tradycyjny kocioł zasypowy na paliwa stałe i zbiornik CWU bodajże 140l. W lecie palenie na ciepła wodę jest problematyczne z wiadomych względów. Myślałem o kolektorze słonecznym do zasilania tylko mieszkania na poddaszu (2 osoby) np

 

https://allegro.pl/oferta/kolektor-sloneczny-cisnieniowy-150-atest-pzh-13390837821?fromVariant=12414244256

 

1. Czy taka instalacja mogła by być zamontowana jako wspomaganie CO ? Czy musiałby to być osobny układ ?

2. Czy taki kolektor z powyższego linku by wystarczył ?

3. Czy ktoś ma taką instalacje i mógłby się wymienić doświadczeniami ? 

4. Jakie dodatkowe koszty oprócz samego kolektora trzeba było by wziąć pod uwagę ? 

 

Link do komentarza

Przede wszystkim układ z takim kolektorem i zbiornikiem ciśnieniowym powinien być koniecznie wyposażony w naczynie wzbiorcze. Ja dla pewności dołożyłbym jeszcze drugi zawór bezpieczeństwa. Przecież tu nie mamy kontroli nad tym jak bardzo wzrośnie temperatura w zasobniku, a wraz z nią również ciśnienie. Taki układ bez naczynia wzbiorczego będzie poddany ciagłym dużym naprężeniom w wyniku nagrzewania i stygnięcia wody. 

To jest osobny układ do przygotowywania ciepłej wody użytkowej (do mycia). Zupełnie odrębny od centralnego ogrzewania. Kotłem wody tu nie nagrzejemy.

Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...