Skocz do zawartości

Zamknięcie/wyłączenie ogrzewania podłogowego.


Recommended Posts

Dnia 20.04.2023 o 00:04, Anita Szczerba napisał:

Dzień dobry.
Wynajmuję mieszkanie, nigdy wcześniej nie miałam do czynienia z ogrzewaniem podłogowym. Dlatego chciałabym wiedzieć którym pokrętłem/pokrętłami całkowicie skręcę/wyłączę ogrzewanie podłogowe. 

IMG_3551.jpeg

Dwa czerwone pokrętła na zworach kątowych, po prawej góra i dół. 

Link do komentarza

Lepiej zamknąć tylko jeden z tych zaworów odcinających po prawej stronie. Tak aby utrzymać swobodne połączenie z wodą w pozostałej części instalacji. 

Zastanawia mnie natomiast do czego mają służyć te dwie głowice termostatyczne z lewej strony. Najpewniej reagują na zmiany temperatury, ale w szafce z rozdzielaczem.

Link do komentarza

Przepraszam wszystkich za brak mojej odpowiedzi, jednak pierwszy raz dodałam post na tej platformie i jeszcze nie „ogarnęłam” jak to wszystko tutaj działa. 
Odpowiadając ogólnie jest to nowy blok, wybudowany w 2020 roku. 
Nie mam niestety dostępu do pieca, a właściciel sam nie wie jak skręcić ogrzewanie… 

Bardzo dziękuję wszystkim za odpowiedzi i pomoc. 

Link do komentarza
  • 2 tygodnie temu...

Lepiej tylko jeden. Żeby uniemożliwić krążenie, ale zachować połączenie z resztą instalacji. Po zakręceniu obu pętle zostają całkowicie odcięte. Wtedy stygnąca w nich woda zmniejsza swoją objętość i powoduje powstanie podciśnienia. Żeby je wyrównać może zostać zassane do instalacji powietrze, nawet mikroskopijnymi nieszczelnościami. Nie będzie tego dużo, ale jednak. 

Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...