Skocz do zawartości

rura z kotła dwufunkcyjnego do rozdzielacza


cordi

Recommended Posts

Witam.
Czy można zastosować rurę pex/al/pex do połączenia dwufunkcyjnego kotła gazowego z rozdzielaczem do c.o., opcjonalnie c.w.u. Na początku myślałem o rurze Cu ale przecież temp. na wyjściu z pieca nie będzie przekraczc 70*C. Proszę o opinie na ten temat.
Pozdrawiam.
Link do komentarza
Cytat

Witam.
Czy można zastosować rurę pex/al/pex do połączenia dwufunkcyjnego kotła gazowego z rozdzielaczem do c.o., opcjonalnie c.w.u. Na początku myślałem o rurze Cu ale przecież temp. na wyjściu z pieca nie będzie przekraczc 70*C. Proszę o opinie na ten temat.
Pozdrawiam.


Przy obecnych wymaganiach ochrony cieplnej budynków temperatura na wyjściu pieca nie powinna przekraczać 50-60 stopni czyli można użyć każdego materiału instalacyjnego dopuszczonego do handlu,należy pamiętać że im wyższa temp na piecu tym mniejsza żywotność instalacji z tzw plastiku. Bob
Link do komentarza
Zgadza się.Wykonałem dziesiątki takich połączeń z rur z tworzywa.
Miedź daję się przy kotle węglowym.
Cytat

Witam.Jestem w trakcie montażu pieca i doszedłem do wniosku z chydraulikiem że do rozdzielacza jedziemy mosiądzem drogo ale dobrze tym bardziej ze bede montował grzejniki aluminiowe


Chyba miedzią?
A tak w ogóle to dlaczego?kocioł jest węglowy?bo jeśli nie,to miedź jest bez sensu.Za drogo.
A już zupełnie nie rozumiem tego zdania;
Cytat

do rozdzielacza jedziemy mosiądzem drogo ale dobrze tym bardziej ze bede montował grzejniki aluminiowe


Zakładając,że mosiądz jest pomylony z miedzią,to znaczyło by że miedź jest lepsza do grzejników aluminiowych?W pewnych warunkach jest bardzo szkodliwa.
Gdyby jednak nie było pomyłki i te rury miały by rzeczywiście być z mosiądzu,to już w ogóle nic nie rozumiem.Po co?To już stalą było by i trwale i zdecydowanie taniej.
Link do komentarza
  • 3 tygodnie temu...
Cytat

Witam.Jestem w trakcie montażu pieca i doszedłem do wniosku z hydraulikiem że do rozdzielacza jedziemy mosiądzem ? icon_biggrin.gif drogo ale dobrze tym bardziej ze bede montował grzejniki aluminiowe


Jakaś masakra się szykuje.Bez znajomości rzeczy nie należy łączyć rur miedzianych z grzejnikami aluminiowymi/grozi korozja kontaktowa/Bob icon_biggrin.gif
Link do komentarza
Cytat

Jakaś masakra się szykuje.Bez znajomości rzeczy nie należy łączyć rur miedzianych z grzejnikami aluminiowymi/grozi korozja kontaktowa/Bob icon_biggrin.gif


Mam nadzieję,że powyższe jest zwykłym nieporozumieniem.Korozja kontaktowa w instalacji miedzianej i grzejn. aluminiowych jest prawie nie możliwa do osiągnięcia,bo złączki będące w sprzedaży nie dają możliwości kontaktowego połączenia pomiędzy tymi metalami.
Co najwyżej może zachodzić reakcja pomiędzy tlenkami tych metali krążącymi w wodzie.
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...