Skocz do zawartości

co na balkony


mattw

Recommended Posts

witam,

do wykonczenia w domu jednorodzinnym mam 3 balkony w stanie surowym, nie zadaszone.

co polecacie na wykonczenie?

 

Rozwazam aby wykonać lekką warstwę spadkową aby woda nie „stała” tylko spłynęła na zewnątrz → wykonać hydroizolację a na tą hydroizolację zamontować pływająca podłogę – płyty gresowe montowane na podstawkach.

 

czy jest cos lepszego?

jakie widzicie plusy minusy mojego rozwiazania?

 

dzieki z gory

Link do komentarza
1 godzinę temu, mattw napisał:

– płyty gresowe montowane na podstawkach.

 

czy jest cos lepszego?

 

To jest chyba najlepsze rozwiązanie w tym czasie, a tym bardziej na taras niezadaszony.

Koszty chyba wyższe niż tradycyjnego klejenia, ale trwałość zapewne bez porównania.

Widziałem w prywatnym super drogim i super wykonanym apartamentowcu pewnej znanej osoby w Juracie takie roswiązanie, więc chyba to też może o czymś świadczyć.

IMG_20220508_110104.thumb.jpg.1b41e1d7a8ef895750f5e43f1b6b1646.jpg

 

 

Edytowano przez demo (zobacz historię edycji)
Link do komentarza

swietnie, dzieki Panowie za potwierdzenie wyboru. mialem tez na mysli inne rozwiazanie a mianowicie uzycie srodkow zywicznych i choc nie wiem jak to z nimi bywa w praktycznym uzytkowaniu to jednak mam pewne obawy o zdrowie.

pozdrawiam.

 

ps

 

ktos z okolic Wejherowa podjalby sie wykonania? :) 

Link do komentarza
1 godzinę temu, mattw napisał:

a czy produkt jak 'WEBER Superflex 10' bedzie OK jako hydroizolacja, a na tą hydroizolację zamontowanie pływającej podłogi (gresy na smart podstawkach)??

Hydroizolacja 'WEBER Superflex 10' raczej do klejenia płytek, do uszczelnień między warstwowych (pod jastrychem), pod wentylowany brałbym  membrany hydroizolacyjne poliuretanowe, albo membrany PVC i EPDM.

Na smart podstawkach będzie mniej trwała, z czasem mróz skruszy jednak plastik. 

Jak Webera pragniesz to, 

https://www.pl.weber/search-content/content_type/product/activities/system-plynnych-membran-1331?rendered_item=poliuretan

Link do komentarza
2 godziny temu, animus napisał:

albo membrany PVC i EPDM.

chyba jednak zdecydujemy sie na membr PVC... dzieki ponownie ;)

 

wykonanie zostawie specjalistom, ale zastanawia mnie jak zabezpieczyc pachwine (laczenie podlogi balkonu ze sciana), obecnie jest polozony tynk, czy trzeba go usunac czy moze jest jakies inne rozwiazanie?? na fotce obecny stan... wiem wylozono go czyms dziwnym.
Nie chcialbym aby wygladalo jak na niektorych realizacjach jak pod linkiem: https://membux.pl/tarasybalkony/

 

20230322_164143 copy.jpg

Edytowano przez mattw (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
Dnia 9.04.2023 o 20:24, mattw napisał:

witam,

do wykonczenia w domu jednorodzinnym mam 3 balkony w stanie surowym, nie zadaszone.

co polecacie na wykonczenie?

 

Rozwazam aby wykonać lekką warstwę spadkową aby woda nie „stała” tylko spłynęła na zewnątrz → wykonać hydroizolację a na tą hydroizolację zamontować pływająca podłogę – płyty gresowe montowane na podstawkach.

 

czy jest cos lepszego?

jakie widzicie plusy minusy mojego rozwiazania?

 

dzieki z gory

Cokolwiek by nie było to i tak skucha. Zlikwidowałem balkon i to była najlepsza decyzja, szkoda było pieniędzy na robienie balkonu jego remontu i likwidacji kompletna porażka. 

Link do komentarza
14 minut temu, gawel napisał:

Cokolwiek by nie było to i tak skucha

dlaczego skucha, miales z nim jakies problemy?

 

1 godzinę temu, animus napisał:

A jak wygląda docieplenie tych balkonów? 

szczerze nie wiem, chcemy kupic ten dom i na chwile obecna tylko planuje. wygladaja jakby byly docieplone, 2 sa 'podwieszane' a 1 nad jadalnia.

20230322_151145.jpg

Link do komentarza
33 minuty temu, mattw napisał:

dlaczego skucha, miales z nim jakies problemy?

 

szczerze nie wiem, chcemy kupic ten dom i na chwile obecna tylko planuje. wygladaja jakby byly docieplone, 

20230322_151145.jpg

To najprawdopodobniej ocieplenie szczątkowe z mnóstwem mostków termicznych, kiedyś robiono sporo  błędów, najlepiej przejechać termowizją. 

Taki dom w tych czasach to do kąpielnego remontu, rozpierducha, rozebrać kominy, pakować WM, ocieplać jeszcze raz, odkopywać dom, okna drzwi przesuwać do zewnątrz  albo wymienić na 3 szyby, kuć skosy łączyć izolacje , poddasze rozpierducha izolacja z wełny x3 co tam jest, posadzki do kucia podlogowe, ogrzewanie, kupić pompę ciepła, fotowoltaika  i jeszcze pewno parę rzeczy nie licząc balkonów.   WSBhAqF.jpeg

5 minut temu, vlad1431 napisał:

Nie ma jak lastriko, 50 lat i nic go nie rusza.emoji6.png

:takaemotka:

Edytowano przez animus (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
15 godzin temu, animus napisał:

Taki dom w tych czasach to do kąpielnego remontu, rozpierducha, rozebrać kominy, pakować WM, ocieplać jeszcze raz, odkopywać dom, okna drzwi przesuwać do zewnątrz  albo wymienić na 3 szyby, kuć skosy łączyć izolacje , poddasze rozpierducha izolacja z wełny x3 co tam jest, posadzki do kucia podlogowe, ogrzewanie, kupić pompę ciepła, fotowoltaika  i jeszcze pewno parę rzeczy nie licząc balkonów

 

Nie wiem skad ty bierzesz te wszystkie detale potrzac na jedna sciane z zewnatrz, ten dom zostal oddany 2 lata temu :)

Balkony, sprawdzane w audycie - bez mostkow.

Panele w Polsce? powaznie? przeciez to sie nigdy nie zwroci. 

Link do komentarza
2 godziny temu, mattw napisał:

 

Nie wiem skad ty bierzesz te wszystkie detale potrzac na jedna sciane z zewnatrz, ten dom zostal oddany 2 lata temu :)

Balkony, sprawdzane w audycie - bez mostkow.

Panele w Polsce? powaznie? przeciez to sie nigdy nie zwroci. 

Moje zwrócą się do końca tego roku mam je od 2020 roku, 3 lata to tak długo? 

19 godzin temu, mattw napisał:

dlaczego skucha, miales z nim jakies problemy?

 

szczerze nie wiem, chcemy kupic ten dom i na chwile obecna tylko planuje. wygladaja jakby byly docieplone, 2 sa 'podwieszane' a 1 nad jadalnia.

20230322_151145.jpg

Miałem pomimo 2 warstwy spadkowej i zaszpachlowania całego balkonu silkaflexem którym uszczelnia się baseny i było to w 2004 roku koszt 2 tys samego kleju i klejenia na to kafli oraz fugowania tez tym samym materiałem wytrzymało to w sumie ok 15 lat i zaczęło podciekać. Trzeba sobie zadać pytanie ile razy i w jakim celu ten balkon będzie używany i po prostu obciąć i dupy sobie nie zawracać. Możesz oczywiście robić sobie nadzieje ale finał jest z góry przesadzony. 

Link do komentarza
1 godzinę temu, gawel napisał:

Moje zwrócą się do końca tego roku mam je od 2020 roku, 3 lata to tak długo? 

Panele to jest moim zdaniem indywidualna inwestycja, krojona pod indywidualne potrzeby.
Z czystej ciekawosci, jakiego systemu, kiedy i w ilu % go uzywasz? koszt pokryles w calosci czy z doplata? ile?

2 godziny temu, animus napisał:

Popatrz na ten słup na pierwszym planie.

slup jak slup, co w nim zlego? mi nie przeszkadza. wiesz krytykujesz (moze i pozytywnie) ale na tym sie Twoja opinia konczy, chetnie poslucham, moze mnie przekonasz?

2 godziny temu, animus napisał:

A wygląda, że ukończono go w 2000 roku.

jest poprostu nie wykonczony... moze pochwal sie swoim?

 

Link do komentarza
37 minut temu, mattw napisał:

slup jak slup, co w nim zlego? 

To  golas bez izolacji, a to że podpiera nie symetrycznie świadczy że brak izolacji od wewnątrz podcienia, a to wszystko jest na zewnątrz. 

qLZdZ0Z.png

37 minut temu, mattw napisał:

jest poprostu nie wykonczony.

Do remontu panie, ja to piszę dla pana w dobrej wierze, takie domy, dokładnie tego projektu budowałem w 2000 roku.   

Bryla trudna do ocieplenia zwłaszcza, że  ma podcień i wykusz  i jeszcze garaż był zrośnięty w projekcie z domem. 

Ja bym takiego, konkretnie chodzi o  bryłę,  nie kupił i nie wybudował sobie. :bezradny:

Edytowano przez animus (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
20 minut temu, animus napisał:

Do remontu panie, ja to piszę dla pana w dobrej wierze

dlatego napisalem o pozytywnej krytyce, dzieki za porady, kazda opinia jest wazna, nie podlega to dyskusji ;)

 

21 minut temu, animus napisał:

takie domy, dokładnie tego projektu budowałem w 2000 roku

kojarzy pan co to za projekt/nazwa domu moze byc?

Link do komentarza
3 godziny temu, mattw napisał:

Panele to jest moim zdaniem indywidualna inwestycja, krojona pod indywidualne potrzeby.
Z czystej ciekawosci, jakiego systemu, kiedy i w ilu % go uzywasz? koszt pokryles w calosci czy z doplata? ile?

slup jak slup, co w nim zlego? mi nie przeszkadza. wiesz krytykujesz (moze i pozytywnie) ale na tym sie Twoja opinia konczy, chetnie poslucham, moze mnie przekonasz?

jest poprostu nie wykonczony... moze pochwal sie swoim?

 

używam ciągle w 100% koszt całkowity 18 tys, Nie rozumiem pytania o system ?

Link do komentarza
1 godzinę temu, mattw napisał:

mam: Gracjan w lustrze ;)

 

Dnia 15.04.2023 o 22:00, mattw napisał:

szczerze nie wiem, chcemy kupić ten dom i na chwile obecna tylko planuje. 

Ten balkon  łukowaty pamiętam, tam robiłem chyba dwa.

 

Ja bym szukał parterowki, a garaż może być ostatecznie przyklejony do domu, ale oddzielony izolacją cieplną jako dylatacja.

 

Link do komentarza
11 godzin temu, gawel napisał:

używam ciągle w 100% koszt całkowity 18 tys, Nie rozumiem pytania o system ?

System: na mikroinverterach czy klasyczny falownik? firma, rozmiar- 4-6-10KW? 18K- koszt calkowity czy po dotacjach, wliczajac instalacje??

 

 

10 godzin temu, animus napisał:

Ja bym szukał parterowki,

tez myslalem o parterowce ale za duzo miejsca zajmuje a chce sie skupic na uprawie/chodowli jedzenia na wlasne potrzeby ;) 

Link do komentarza
10 godzin temu, mattw napisał:

System: na mikroinverterach czy klasyczny falownik? firma, rozmiar- 4-6-10KW? 18K- koszt calkowity czy po dotacjach, wliczajac instalacje??

 

 

tez myslalem o parterowce ale za duzo miejsca zajmuje a chce sie skupic na uprawie/chodowli jedzenia na wlasne potrzeby ;) 

posiadam normalny falownik , moc instalacji 6,17 kWp, część paneli na dachu , część na gruncie.  instalacja wraz z robocizną kosztowała mnie18 tys. 

Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...