Skocz do zawartości

Buduję pergolę i mam pytanie chcę przymocować belkę 14x14x650cm do elewacji


Recommended Posts

Dzień dobry,
buduję pergolę i mam pytanie chcę przymocować belkę 14x14x650cm do elewacji mam zrobione ocieplenie ze styropianu o grubości 20cm jaka powinna być długość kotwy i grubość? chcę dać tulejki dystansowe żeby z czasem belka się nie uginała oczywiście ta belka będzie też podparta trzema słupkami po długości ściana jest z cegły dziuawki i drugie pytanie jak głęboko wpuścić kotwę w ścianę aby dobrze się trzymało? 
dziękuje za odpowiedzi

Link do komentarza
1 godzinę temu, diablos napisał:

Dzień dobry,
buduję pergolę i mam pytanie chcę przymocować belkę 14x14x650cm do elewacji mam zrobione ocieplenie ze styropianu o grubości 20cm jaka powinna być długość kotwy i grubość? chcę dać tulejki dystansowe żeby z czasem belka się nie uginała oczywiście ta belka będzie też podparta trzema słupkami po długości ściana jest z cegły dziuawki i drugie pytanie jak głęboko wpuścić kotwę w ścianę aby dobrze się trzymało? 
dziękuje za odpowiedzi


Czy musisz mocować pergolę do ściany?
14x14 cm to sporo, jeszcze masz zamiar wesprzeć to słupkami pod belką. Pewnie pozostałe słupki zamierzasz dać o podobnym przekroju. 
Ja zrobiłem wprawdzie nie pergolę ale "zadaszony" ( cudzysłów bo dachu nie ma tylko sporo belek o mniejszym przekroju) taras nie przymocowany do ściany. Wszystkie słupki pionowe i belki poziome mają 9x9 cm.. Do poziomej belki podczepione są dwie jednoosobowe huśtawki. I jest OK.

Aha, taras ma 6mx4.5 m.

Link do komentarza
  • Redakcja changed the title to Buduję pergolę i mam pytanie chcę przymocować belkę 14x14x650cm do elewacji

Zakotwienie zależy od grubości warstwy izolacyjnej i grubości oraz rodzaju muru.

Na początek dam link do filmu z montażem pergoli. https://budujemydom.pl/irbj/filmy/94275-montaz-drewnianej-konstrukcji-zadaszenia-tarasu-verona

Tutaj faktycznie jest belka. Instrukcja szczegółowa montażu na stronie producenta. Na stronie 3 są śruby i okucia -> https://woodandarch.pl/instrukcje/Verona3,5.pdf

 

Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...