Skocz do zawartości

Skrzynka energetyczna a budowa domu.


Recommended Posts

Witam.

Jestem współwłaścicielem działki ( którą planujemy podzielić) na której w tym momencie buduje się drugi jej współwłaściciel.

Ostatnio składał wniosek o postawienie skrzynki elektrycznej aby móc podłączyć budowany dom. Ja jeszcze nie podjąłem większych kroków w kwestii budowania swojego ( wolę poczekać aż dokonamy jej podziału) . Wstępnie uzgodniliśmy gdzie będę chciał stawiać dom. Tyle wstępu a teraz poroblem:

Podpisałem zgodę na postawienie skrzynki ( gdyż pokazano mi gdzie ma stać i miało to dla mnie sens) nie mniej Zakład energetyczny wybrał inną jej lokalizację. Znajdującą się po stronie działki która po podziale będzie moja. Niedaleko granicy przy miejscu w którym chciałbym w przyszłości się budować (obecnie stoi tam mały domek/rudera, rozmawiałem z urzędem gminy i dostałem informację, że gdy złożę odpowiedni wniosek to bez problemu dostanę zezwolenie aby go przebudować i powiekszyć. ) Aby to zrobić będę musiał również wylać nowe fundamenty i tu pojawia się pytanie: Czy w ogóle będę mógł to zrobić jeśli zakład energetyczny obok postawi skrzynkę ( a współwłaściciel przecież będzie musiał gdzieś poprowadzić kabel do swojego domu)  Ew. Jak daleko od skrzynki mogę rozpoczynać budowę? I czy potym jak już podpisałem zgodę (myśląc że skrzynka będzie w innym miejcu) mogę jakkolwiek oponować przed tą lokalizacja jej postawienia? 

Link do komentarza

Z punktu widzenia zakładu energetycznego to jedna działka i wspólna budowa.

Takie problemy będą się mnożyć, dopóki działka nie zostanie podzielona (do wszelkich formalności potrzebni są wszyscy współwłaściciele; wszyscy będą też właścicielami rozpoczętej budowy, nawet jak będzie ją prowadził tylko jeden z nich; co, jeśli będzie potrzebny jakiś kredyt?).

 

Link do komentarza

Proponuję interweniować teraz, gdy jeszcze nie ma skrzynki ze złączem. Obecnie zmiana położenia raczej nie powinna być problemem. O ile w zakładzie energetycznym trafi się ktoś rozsądny to da si ustalić z nim lokalizację skrzynki podwójnej i wykonanie na obecnym etapie jednego przyłącza od linii odpowiednio grubszym przewodem.

Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...