Skocz do zawartości

jak zabezpieczyc dom przed złodziejem jaki alarm


sebo20

Recommended Posts

Nie mam dobrych wieści dla Ciebie....
Pieski eliminuje się w 1 minutę...
Do tego - bezgłośnie!

Recepty tu nie podam!

Zatrudnienie STRÓŻA (dziadka-emeryta-niedołęgi nawet) zmienia kwalifikację prawną czynu z małej szkodliwości społecznej na zagrożenie zdrowia i życia.
Różnica to kilka do kilkunastu latek odsiadki, jakby co...

Biedne pieski...

DOBRZE postawiony alarm nie jest zawodny.
Zawodny jest jego właściciel, bo "zapomina" załączyć to cholerne badziewie, bo jak wraca - to mu coś wyje i dzwonią i przyjeżdżają i płacić trzeba...

Adam M.
Link do komentarza
  • 3 tygodnie temu...
Tez polecam satel, w firmie jest ca-10. Tego akurat nie polecam choć nigdy z nim nie było żadnych problemów. Po prostu integra ma dużo większe możliwości, łatwiejsze łączenie z internetem, czujki bezprzewodowe itp "ułatwienia"
Dla tego jakbym teraz kupował to bym wziął satel integra icon_smile.gif

I druga sprawa trzeba dostroić czujność czujek. Miałem taki problem ze były tak czułe ze uruchamiały się bez potrzeby i wiadomo ochrona dzwoniła niepotrzebnie icon_sad.gif
Link do komentarza
  • 1 rok temu...
Cytat

jaki alaram wybrac?ile gdzie kosztuje?i jakei zabezpieczenia by czuc sie bezpiecznym w swoim domu


Ja mam PLC2011B0 jako alarm - centralka alarmowa + elementy inteligentnego domu i był to jeden z niewielu produktów z jakich jestem zadowolony.
Ostatnio dali nawet API dla programistów, w postaci pliku DLL i przykładowej aplikacji do Delphi, C++ i C#
Link do komentarza
  • 5 tygodnie temu...
  • 1 miesiąc temu...
Cytat

Ostatnio coraz bardziej są popularne czujki gazu usypiającego, czyli zabezpieczenie na metodę "na śpiocha"




Czy mógłbyś napisać coś więcej na temat tych czujek ? Często zdarzają się poważne powikłania zdrowotne po tym gazie...

A poza tym to oczywiście centrala alarmowa satel integra, dla przykładu: Integra 128. Możesz też dołożyć do zwykłych czujek kamerki ukryte w czujkach - zawsze to dodatkowe zabezpieczenie dla tych "sprytniejszych"...
Link do komentarza
  • 1 rok temu...
  • 1 rok temu...
Idealnych zabezpieczen nie ma, ale to nie znaczy że trzeba złodziejowi ułatwiac włamanie. Ja w swoim domu zainwestowałam w dobre drzwi i okna antywłamaniowe, a gdy wyjezdzam na dłużej to zostawiam w domu włączoną fotopułapkę
Link do komentarza
Cytat

Szczerze mówiąc to warto zainwestować w system monitoringu an terenie swojej posesji,sprawdza się znakomicie. co do alarmów to niestety często bywaj zawodne i przed wyborem trzeba się dobrze zastanowić nad konkretną firmą. A w moim przypadku rolę obronną pełnią dwa duże psy:)

Jeśli system alarmowy jest zainstalowany zgodnie z zasadami, a jego instalacje poprzedziła analiza zagrożeń i w związku z tym czujki są poprawie dobrane i zainstalowane tam gdzie powinny to alarm domowy na pewno wykryje intruza.
Żeby to zrobić trzeba posiadać odpowiednią wiedzę, gdyby systemy alarmowe nie były skuteczne nie byłyby instalowane.
To samo tyczy się monitoringu, byle kamera nie może być zamontowana.
Jeśli dobierze się dobry model kamery i poprawnie się ja ustawi, sprawdzi działanie to sprawca zostanie rozpoznany.

 

Cytat

Rozglądam się za alarmem... Zaproponowano mi taki zestaw - centrala Satel Versa 5-KLCD, czujka - Crow Swan Quad... całość z robocizną jakieś 1500 zł plus kable. Co wy na to?


Versa to dobry system alarmowy.

 

 

Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...