Skocz do zawartości

Naprawa drewnianego parkietu


Recommended Posts

Oczyścić klepki ze starego kleju. Oczyścić podłoże ze wszystkiego co jest luźne. Zagruntować podłoże gruntem do murów i betonu. Przykleić klepki tej mozaiki na nowo. 

Jednak jeżeli to odpada masowo, to prościej będzie zdjąć wszystkie klepki, oczyścić i zagruntować podłoże, a potem położyć nową posadzkę, np. panele lub mozaikę podobną do obecnej. Lepsze to nie będzie, ale z przyklejaniem małych lamelek obecnej mozaiki to straszna dłubanina przy większej ilości. 

Link do komentarza
20 godzin temu, wladek1703 napisał:

  Chciałbym to na nowo przykleić bo się wszystko rusza. Nie mam żadnego doświadczenia. Proszę o rady

 

A ile masz czasu na to zadanie? Bo zanim nauczysz się robić to właściwie, minie kilka miesięcy co najmniej. Więc jeśli masz czas to próbuj,

 

48 minut temu, Budujemy Dom - porady budowlane i instalacyjne napisał:

Oczyścić klepki ze starego kleju. Oczyścić podłoże ze wszystkiego co jest luźne. Zagruntować podłoże gruntem do murów i betonu. Przykleić klepki tej mozaiki na nowo. 

 

Zanim się pomyśli o klejeniu, to klepki trzeba przebrać i posortować, a potem jeszcze policzyć ile brakuje. W powiększeniu widać, że część nie nadaje się do powtórnego wykorzystania. 

I pytanie zasadnicze. Klepki są mocno zużyte, co widać na zdjęciu powiększonym. Co to za pomieszczenie i jak bardzo zależy ci na jakości podłogi po naprawie?

Link do komentarza

Dziękuję za odpowiedzi. Mieszkanie wynajmowane kilkanaście lat.To efekty dawnego zalania.  Czyszczenie tego to rzeczywiscie dłubanina. Dzisiaj się o tym przekonałem. Nie ma to sensu

6 godzin temu, retrofood napisał:

Co to za pomieszczenie i jak bardzo zależy ci na jakości podłogi po naprawie?

Jest to korytarz. Chciałbym to naprawić najmniejszym kosztem bo w przyszłości i tak planuje wymianę calej podłogi. Jakość też bez znaczenia, aby się nie ruszało. Ułożyłem to jako tako ale stare deseczki już nie pasują idealnie. 

 

Link do komentarza
  • 2 tygodnie temu...

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...