Skocz do zawartości

Historia edycji

VacoSQ

VacoSQ

Witam. Jako, że od pół roku jestem właścicielem pompy ciepła w swoim domu jednorodzinnym i chciałbym założyć klimakonwektory w dwóch pomieszczeniach oraz ograniczyć straty ciepła na instalacji C.O na której założona jest otulina poliuretanowa i to tak bardzo na słowo honoru postanowiłem, że przeprowadzę jej modernizację. Pierwszą rzeczą o jakiej już wiem to to iż na rurkach doprowadzających wodę muszę zamontować otulinę po całej długości z kauczuku, aby na tym odcinku nie skraplała się woda oraz wilgoć nie szła w ściany. Drugim problemem jest fakt, że jest to budynek 20 letni i "fachowcy" którzy ocieplali miedziane rury na instalacji centralnego ogrzewania nie ocieplili tych rur w ścianach więc tu pojawia się moje pytanie, jak rozwiązać ten problem? Jako, że chciałbym ograniczyć straty ciepła maksymalnie to zapewne chciałbym przeprowadzić taką modernizację na całej instalacji więc czy osoba, która się tego podejmie musi kuć każdą ścianę? Jak to tak naprawdę profesjonalnie miałoby wyglądać? Dodam tylko, że każde ogrzewane pomieszczenie ogrzewane jest w postaci grzejnika, podłogówka jest tylko w jednym małym pomieszczeniu w łazience. Prosiłbym o pomoc i poradę.

VacoSQ

VacoSQ

Witam. Jako, że od pół roku jestem właścicielem pompy ciepła w swoim domu jednorodzinnym i chciałbym założyć klimakonwektory w dwóch pomieszczeniach oraz ograniczyć straty ciepła na instalacji C.O na której założona jest otulina poliuretanowa i to tak bardzo na słowo honoru postanowiłem, że przeprowadzę jej modernizację. Pierwszą rzeczą o jakiej już wiem to to iż na rurkach doprowadzających wodę muszę zamontować otulinę po całej długości z kauczuku, aby na tym odcinku nie skraplała się woda oraz wilgoć nie szła w ściany. Drugim problemem jest fakt, że jest to budynek 20 letni i "fachowcy" którzy ocieplali miedziane rury na instalacji centralnego ogrzewania nie ocieplili tych rur w ścianach więc tu pojawia się moje pytanie, jak rozwiązać ten problem? Jako, że chciałbym ograniczyć straty maksymalnie to zapewne chciałbym przeprowadzić taką modernizację na całej instalacji więc czy osoba, która się tego podejmie musi kuć każdą ścianę? Jak to tak naprawdę profesjonalnie miałoby wyglądać? Prosiłbym o pomoc i poradę.

×
×
  • Utwórz nowe...