Skocz do zawartości

Recommended Posts

Jakie czynniki powinienem wziąć pod uwagę przy wyborze pokrycia dachowego z blachy stalowej, takiej jak ocynkowana lub powlekana? Jakie są różnice między nimi?

Jaki model blachodachówki będzie najlepszy na dach kopertowy domu remontowanego typu kostka z PRL?

Link do komentarza

Przy wyborze pokrycia dachowego z blachy stalowej ocynkowanej, warto wziąć pod uwagę kilka czynników, takich jak:

Wytrzymałość - warto wybrać model blachy, który ma odpowiednią grubość nie cieńszą niż 0,50 mm (wszystkie blachodachówki Blachy Pruszyński, mają nominalną grubość 0,50 mm rdzenia + powłoki lakierniczne) oraz właściwości mechaniczne, aby dach był odporny na wiatr, opady oraz inne czynniki zewnętrzne.

Estetyka - warto wybrać kolor i fakturę blachy, która będzie pasować do stylu budynku oraz otoczenia (połysk, lub struktura matu gruboziarnistego, np. PURMAT).

Czas trwałości - warto wybrać blachę, która jest trwała i nie wymaga częstej konserwacji (PURMAT z gwarancją do 50 lat).

Blachy Pruszyński oferuje różne modele blach, różniące się właściwościami i zastosowaniem. Różnice między modelami mogą obejmować grubość blachy, rodzaj powłoki, wygląd oraz właściwości termoizolacyjne.

W przypadku dachu kopertowego domu remontowanego typu kostka z PRL, dobrym wyborem może być model blachodachówki PŁASKA lub PŁASKA PLUS. Jest to blacha o prostym kształcie, która świetnie pasuje do dachów o nietypowej konstrukcji, takiej jak dach kopertowy. Płaska blachodachówka dobrze współgra z budynkami o klasycznym stylu, takimi jak domy z lat 70-tych.

 

____________________________________________

Blachodachówki panelowe - Blachy Pruszyński

=> https://pruszynski.com.pl/produkt/pokrycia-dachowe/blachodachowka-panelowa-modulowa/

 

blachodachowki_panelowe_ns.thumb.jpg.ff4a0a4ab9ce119291a794c4aeeb1fd3.jpg

 

Link do komentarza
1 godzinę temu, Ekspert Pruszyński napisał:

  (wszystkie blachodachówki Blachy Pruszyński, mają nominalną grubość 0,50 mm rdzenia + powłoki lakierniczne) oraz właściwości mechaniczne, aby dach był odporny na wiatr, opady oraz inne czynniki zewnętrzne. 

 

Czy grad też zalicza się do tych "czynników zewnętrznych", na które dachy mają być odporne?

Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...