Skocz do zawartości

cena budowy domu i inne wazne pytania


Recommended Posts

Pytanko:czy? w województwie mazowieckim okolice Ostrołęki jest drogo w porownaniu do innych regionów Polski?chodzi ,mi tu o robocizne i materiały.i czy kosztorysy ktore sa podane w projektach to sa kosztorysy jesli buduje firma deweloperska ?bo jesli system gospodar czy to ile gdzies moze sie roznic cena?a i jeszcze ze pytanko jaki radzicie zbudowac mi dom do 140metrów kwadratowych z garazem tani w budowie,ciepły i ładny(na dole tylko salon ,kuchnia,hol,garaż,pom.gospodarcze a na gorze 3 pokoje)co byscie mi proponowali?i czym w takim domu grzac by było nei za drogo i w miare wygodnie?(gaz,olej odpada).bedzie solar na wode,wentylacja mechaniczna z odzyskiem ciepła,dach prosty. narazie skłaniam sie ku atosowi czy zna ktos ten dom badz budował?i czy moge zmienic materiła ktore sa w projekcie bez zgody ?czy to nei zaszkodzi domowi?prosze o rzetelne odpowiedzi z gory dziekuje mam nadzieje ze ten temat sie rozwinie i mi pomoze ,i takze innym budujacym
Link do komentarza
Cytat

Pytanko:czy? w województwie mazowieckim okolice Ostrołęki jest drogo w porownaniu do innych regionów Polski?chodzi ,mi tu o robocizne i materiały.i czy kosztorysy ktore sa podane w projektach to sa kosztorysy jesli buduje firma deweloperska ?bo jesli system gospodar czy to ile gdzies moze sie roznic cena?a i jeszcze ze pytanko jaki radzicie zbudowac mi dom do 140metrów kwadratowych z garazem tani w budowie,ciepły i ładny(na dole tylko salon ,kuchnia,hol,garaż,pom.gospodarcze a na gorze 3 pokoje)co byscie mi proponowali?i czym w takim domu grzac by było nei za drogo i w miare wygodnie?(gaz,olej odpada).bedzie solar na wode,wentylacja mechaniczna z odzyskiem ciepła,dach prosty. narazie skłaniam sie ku atosowi czy zna ktos ten dom badz budował?i czy moge zmienic materiła ktore sa w projekcie bez zgody ?czy to nei zaszkodzi domowi?prosze o rzetelne odpowiedzi z gory dziekuje mam nadzieje ze ten temat sie rozwinie i mi pomoze ,i takze innym budujacym


jesli chodzi o kosztorys w moim projekcie - to był on w sumie podobny do tego ile w rzeczywistości wydaliśmy. Czasami jest zaniżony lub zawyżony - zależy od biura projektowego - skąd biorą ceny itd.

A jeśli chodzi o sposób ogrzewania domu - to czytałam, żę te solary wcale nie sprawdzają się tak jak nam sie wydaje - i aby zapewniły nam wymaganą ilość energii musiałyby zajmować całą powierzchnię dachu.
A co miałeś na mysli pisząc, żę dach będzie prosty???
Link do komentarza
Cytat

Pytanko:czy? w województwie mazowieckim okolice Ostrołęki jest drogo w porownaniu do innych regionów Polski?chodzi ,mi tu o robocizne i materiały.i czy kosztorysy ktore sa podane w projektach to sa kosztorysy jesli buduje firma deweloperska ?bo jesli system gospodar czy to ile gdzies moze sie roznic cena?a i jeszcze ze pytanko jaki radzicie zbudowac mi dom do 140metrów kwadratowych z garazem tani w budowie,ciepły i ładny(na dole tylko salon ,kuchnia,hol,garaż,pom.gospodarcze a na gorze 3 pokoje)co byscie mi proponowali?i czym w takim domu grzac by było nei za drogo i w miare wygodnie?(gaz,olej odpada).bedzie solar na wode,wentylacja mechaniczna z odzyskiem ciepła,dach prosty. narazie skłaniam sie ku atosowi czy zna ktos ten dom badz budował?i czy moge zmienic materiła ktore sa w projekcie bez zgody ?czy to nei zaszkodzi domowi?prosze o rzetelne odpowiedzi z gory dziekuje mam nadzieje ze ten temat sie rozwinie i mi pomoze ,i takze innym budujacym


Jeśli jak napisałeś skłaniasz się ku temu projektowi to na stronie biura projektowego masz elementy jakie możesz zmienić w stosunku do projektu gotowego bez zgody autora projektu:
Dom ATOS "IGN-Projekty"
Zgadzam się z Marcyśką - dołączane kosztorysy są robione w oparciu o cenniki z zakresu 3-4 miesięcy ale generalnie wartość kosztorysów (nie ceny jednostkowe!!!) często pokrywa się z realnymi kosztami domu.
Czym grzać ? Wszystko kosztuje. Solary też. I módl się, żeby było dużo słonecznych dni w roku. Do ogrzeania c.w.u. wystarczą ci 2 panele 2m*2m (koszt ok 3-4 tyś.solary standardowe, 7-8 tyś. solary próżniowe-) a jeśli chcesz jeszcze ogrzewanie domu to zdecydowanie więcej - 6-7 paneli. Koszt. ok 20-30 tyś.
Pozdrawiam
Link do komentarza
sebo20 tak zapraszasz do odpowiedzi no to prosze. Buduje dom w zachodniopomorskim tu również jest drogo,jednak stan developerski w moim przypadku odpadał. Znacznie taniej jest systemem gospodarczym. Dom wybraliśmy malutki 116m z Archipelagu. Spełnia on wszystkie nasze oczekiwania. To znaczy duży salon 46m kuchnia jakieś 9,5, ubikacja i kotłownia z osobnym wejściem bo ogrzewać będziemy paliwem stałym(przy obecnej tehnice żaden kłopot). Na górze dwa pokoje po 11,6 i jeden pokoik 9,9 oraz łazienka 7,3. Dach duży ale prosty bez lukarn i okien połaciowych dość wysoki strych który może kiedyś przerobimy na sypialnię. Na chwilę obecną jesteśmy na etapie stawiania murów. Oszczędzamy na tym że nie płacimy deweloperowi 30% więcej za materiały i robociznę. Mamy dobrą i solidną ekipę. Pomagają nam w załatwienu wielu materjałów podaja ceny gzie i za ile widzieli i my tam jaedziemy i kupujemy lub oni to załatwiają. I tak małymi kroczkami do przodu. icon_smile.gif
Link do komentarza
A możę budownictwo drewniane w sytemie skandynawskim.


Zalety naszej technologii :
- możliwość realizacji dowolnego projektu
- ponad 15 letnie doświadczenie na rynku niemieckim oraz skandynawskim
- zgodność z normami DIN
- gwarancja jakości oraz trwałość konstrukcji - 30 lat gwarancji
- 1600-1800 zł netto +7%VAT m2 powierzchni użytkowej /nadzór budowlany, materiał, robocizna, adaptacja wybranego projektu pod kątem technologii, transport/

Budownictwo drewniane w systemie prefabrykacji / skandynawskie / to budownictwo które charakteryzujące się bardzo dobrymi właściwościami termoizolacyjnymi / niski poziom zapotrzebowania energetycznego budynku na cele grzewcze/, gdzie Uk = 0,20 [W/K*m2] /współczynnik przenikania, decyduje on o zapotrzebowaniu energetycznym budynku/, jesteśmy w stanie współczynnik ten ograniczyć do Uk = 0,16 - 013 [W/K*m2, poprzez zwiększenie grubości warstwy zewnętrznej styropianu z 6 cm do 12 lub 15 cm /inwestor ponosi tylko koszty związane z różnicy wynikającej zakupu ceny materiału w tym przypadku styropianu/ , dla przykładu tz budownictwo pasywne Passerhas /również realizowane na terenie UE przez naszą firmę / , charakteryzuje się współczynnikiem Uk = 0,08 [W/K*m2] gdzie zapotrzebowanie energetyczne budynku to zaledwie 15 KW /m2 w sezonie grzewczym , tak więc oferowane przez nas budynki to budownictwo bardzo energooszczędne /w standardzie/ przy Uk = 0,20 [W/K*m2].


Bardzo krótki czas wykonania inwestycji, proces produkcji do 2 tygodni, montaż na placu budowy około 4 tygodni i zależy od projektu.


meil inz.k.slaga @interia.pl
Link do komentarza
sebo20 tak zapraszasz do odpowiedzi no to prosze. Buduje dom w zachodniopomorskim tu również jest drogo,jednak stan developerski w moim przypadku odpadał. Znacznie taniej jest systemem gospodarczym. Dom wybraliśmy malutki 116m z Archipelagu. Spełnia on wszystkie nasze oczekiwania. To znaczy duży salon 46m kuchnia jakieś 9,5, ubikacja i kotłownia z osobnym wejściem bo ogrzewać będziemy paliwem stałym(przy obecnej tehnice żaden kłopot). Na górze dwa pokoje po 11,6 i jeden pokoik 9,9 oraz łazienka 7,3. Dach duży ale prosty bez lukarn i okien połaciowych dość wysoki strych który może kiedyś przerobimy na sypialnię. Na chwilę obecną jesteśmy na etapie stawiania murów. Oszczędzamy na tym że nie płacimy deweloperowi 30% więcej za materiały i robociznę. Mamy dobrą i solidną ekipę. Pomagają nam w załatwienu wielu materjałów podaja ceny gzie i za ile widzieli i my tam jaedziemy i kupujemy lub oni to załatwiają. I tak małymi kroczkami do przodu. icon_smile.gif. jaki to projekt i iel cie gdzie wyneisie?
Link do komentarza
sebo20 projekt to Hania I z Praowni Archipelag. Kosztorys jaki podają to pomiędzy 86 tyś a 97 tyś. Wszystko do sprawdzenia na ich stronie. Na materiałach już mam do przodu jakieś 3 tyś.a dopiero skończyliśmy fundamenty jeszcze trzeba je zsaypać tylko że za mokro na działce i facet który nam wozi piasek twierdzi że samochód się zakopie. Jednorazowo 26 ton a takich naczep potrzebujemy 7.
Link do komentarza
Cytat

Lara. W jakim mieście budujesz? Ja też jestem z Zachodniopomorskiego - Kołobrzeg. I właśnie szukam ekipy do stanu surowego.


Witaj bozak. Miło spotkać kogoś z Zachodniopomorskiego. Kołobrzeg piękne miasto i coraz bardziej się rozrasta. Ja buduję w Stargardzie. Ekipę mam naprwadę świetną. Jesienią zrobiliśmy bardzo skomplikowany fundament, potem przerwa a teraz idziemy z murami. Przykro ale Ci w tej sprawie nie pomogę. Ale zawsze możemy porozmawiać i wymienić się informacjami. Może założymy grupę? A jaki dom budujesz?
Link do komentarza
  • 3 miesiące temu...
Witam wszystkich. Zwracam się szczególnie do Lary ze względu na bliskie sąsiedztwo. My przymierzamy się do budowy w okolicach Szczecina. Chętnie skorzystam ze wszystkich podpowiedzi. Jesteśmy teraz na etapie wyboru projektu. Najistotniejsza kwestia oprócz tego aby dom był ładny i funkcjonalny musi być niedrogi.
Doradźcie proszę, na co zwrócić uwagę aby nie przesadzić. Na forum wyczytałem że dach najlepiej dwuspadowy.
Nam podoba się projekt w stylu takim:
http://dobredomy.pl/?id_project=83
Co o nim sądzicie, z czego zrezygnować, na co zwrócić uwagę.
Co głównie rzutuje na cenę domu?
Pozdrawiam
Link do komentarza
Witam,
Mam dwie uwagi; jakby się udało na strychu z jednego pokoju zrobić dwa byłyby fajne sypialnie dla dzieci. Lub gościnne. Nie za duże i jest kwestia zmiany położenia schodów żeby drugi pokój mógł mieć osobne wejście. Może to za dużo zmian? To coś na parterze w kształce twarzy z kreskówek to chyba taras? Bardzo mi się podoba - jest przestronny i duży. Ogólnie projekt jest na piątkę.
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...