Skocz do zawartości

Zakup domku - dom do oceny


Recommended Posts

Dzień dobry. Planuje zakup bliźniaka. Póki co jedynie się rozglądam. Jeśli jest taka możliwość to prosiłbym, aby Państwo "rzucili okiem" i ocenili co sądzą na temat jakości wykonania jednego z domów który oglądałem. Dopiero będę zagłębiał się w ten temat, więc prosiłbym o opinie. W załączniku zdjęcia. 

dom1.pdf

Link do komentarza

Wyjątkowo niechlujna robota, w wielu miejscach niezgodna ze sztuką:

- fatalna murarka, krzywe ściany próbują prostować ociepleniem, w jednej ścianie zmieszane elementy z betonu komórkowego i silikatów, a to zupełnie różne materiały;

- brak jakichkolwiek izolacji fundamentów;

- dach ocieplany wełną przed zrobieniem tynków. Zresztą wełna układana bez paroizolacji gniłaby nawet później. Jak to jest w projekcie? Jest tam w ogóle jakiś kierownik budowy? dziennik budowy? Jak będzie wykończony ten dach tam, gdzie zamontowano haki pod rynny?

- niefachowo i niedbale układane ocieplenie - bez przesunięcia płyt, z wielkimi szparami, bez przewiązania na rogach;

- przy tym wszystkim nieszczelny montaż okien to już drobiazg, ale czy pod oknem na piętrze zmieszczą się warstwy podłogi? - tak żeby można otworzyć skrzydło?

Podsumowując - radzę poszukać czegoś innego.

Edytowano przez Budujemy Dom - działka i dom (zobacz historię edycji)
Link do komentarza

Jeśli chodzi o ocieplenie wełną i właściwie całe piętro to i tak chciałbym to rozbierać i zrobić to prawidłowo. Podobnie z ociepleniem na zewnątrz. Kierownik budowy jest, dziennik budowy również (jeszcze nie widziałem, póki co jedynie wiem to z opowieści). Projekt dopiero dostanę w mailu. Skrzydło powinno się otwierać bez problemu. Dziś byłem tam jedynie, aby wstępnie zerknąć jak to wygląda. Wizualizację wrzucam w załączniku. Czy biorąc pod uwagę stosunkowo atrakcyjną cenę jak na lokalizację warto byłby dalej w to brnąć czy usterki które są widoczne na pierwszy rzut oka - raczej dyskwalifikują tą nieruchomość i szkoda na to czasu? 

IMG_9630.jpg

IMG_9629.jpg

Link do komentarza

Ciekawe dzieło ... Tu zaczęte,

nie skończone,

tam dłubnięte,

zostawione

a gdzie indziej spi***olone. 

Wierszem wyszło...

 

Przyglądnij się temu słupowi koło okna z jednego z pierwszych zdjęć. Czy tylko nie dolany, czy popękany. A poza tym, długa łata z poziomicą i winkiel. Posprawdzaj te ściany, czy nie będą na Ciebie tynkarze kląć... I sam też będziesz, jeśli się okaże że masz tynku w jednym miejscu kilka mm. a w innym 3 cm.  To co na chłopski rozum możesz wymyślić to posprawdzaj, a co nie wiesz, niech obejrzy jakiś niezależny kierownik budowy. 

Edytowano przez drzanudz (zobacz historię edycji)
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...