Skocz do zawartości

Pergola


Recommended Posts

Proszę o pomoc przy pergoli chodzi mi o postawienie kantówek przy budynku czy trzeba przykręcać kantówki do ściany wtedy bym użył tuleje dystansowe bo jest styropian czy zrobić fundament przy ścianie i osadzić kantówki na fundamencie chodzi mi o to żeby nie psuć elewacji a zarazem była stabilna konstrukcja.

Druga rzecz czy taki mój pomysł jest dobry co sądzicie o wyborze materiałów i sposobie mocowania, który ma wymiary szer.3,5m dł.6,5m wys przy bud 2,6m wys z przodu 2,3m (spadek 30cm) kantówki (słupy)14x14, krokwie 7x14 wraz z zabudowaniem dachu, poliwęglanem komorowym dymionym, wraz z orynnowaniem, do tego oczywiście fundament z cementu z przodu pergoli a przy budynku przykręcony do kostki cementowej natomiast gdyby okazało się że konstrukcja była by niestabilna to wtedy przykręciłbym do ściany budynku.

dziękuje za odpowiedz

Link do komentarza
26 minut temu, diablos napisał:

Proszę o pomoc przy pergoli chodzi mi o postawienie kantówek przy budynku czy trzeba przykręcać kantówki do ściany wtedy bym użył tuleje dystansowe bo jest styropian czy zrobić fundament przy ścianie i osadzić kantówki na fundamencie chodzi mi o to żeby nie psuć elewacji a zarazem była stabilna konstrukcja.

Sam sobie odpowiadasz. Więc elewacji nie psuj. Postaw na słupkach fundamentowych z wykorzystaniem 300_300_productGfx_618.jpg

 

28 minut temu, diablos napisał:

  kantówki (słupy)14x14, krokwie 7x14  

 

To są wymiary przeciwpancerne, sądzisz, że wojna rozleje się z Ukrainy i na Polskę? Mam takiego typu konstrukcję z kantówki 5 x 7 cm, stoi już 20 lat i żadne burze jej nie straszne. Więc przemyśl, czy nie szkoda drewna.

A konstrukcje tego typu stabilizuje się stężeniami (mogą być ozdobne), a nie pogrubianiem elementów konstrukcyjnych.

 

 

Link do komentarza
  • 4 miesiące temu...

Pergole drewniane znacznie lepiej spiszą się, jako wolnostojące. Drewno niestety wymaga malowania co rok lub dwa, co jest dużo mniej wygodne, gdy jego elementy przykręcone są do elewacji. Przy budynku znacznie lepiej sprawdzi się pergola tarasowa z aluminium. Nie trzeba jej malować, nie rdzewieje i nie jest praktycznie wrażliwa na warunki atmosferyczne. Jeśli oceni się cały cykl życia produktu, to jest to też rozwiązanie, w dłuższej perspektywie czasu, tańsze niż pergola drewniana. 
 

Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...