Skocz do zawartości

Konstrukcje stalowe, drzwi loftowe... dlaczego tyle kosztują i czy można samodzielnie?


Recommended Posts

Chcę wykończyć mieszkanie w stylu industrialnym. 

Widzę, że drzwi loftowe kosztują 4-7k zł i zastanawiam się skąd ta cena? Przecież 2m profilu zamkniętego 20x40 kosztuje 15zł x 8m = 60zł. Do tego szkło powiedzmy 500 zł. Do tego zawiasy i pochwyt powiedzmy 340 zł. I 100 zł na farbę. Szacuję 1000 zł na materiały. Skąd więc ceny rzędu 4k+? Taka marża? Jest aż tyle pracy? Jest to aż tak trudny proces technologiczny? Powiedźcie mi czemu to tyle kosztuje.

Chcę też zrobić kilka regałów, konstrukcji meblowych w loftowym stylu. Szkielet stalowy wypełniony szkłem, drewnem i blachą perforowaną lub siatką cięto ciągnioną. Nie skończyłem jeszcze projektu wiec nie mam wycen ale stawiam że wycenią mnie podobnie conajmniej 400% wartości materiałów, mimo że tutaj praca wydaje się być dość prosta. Widziałem ceny mebli industrialnych i są horendalne. 4000 za jakąś szafkę nie wielką? Szaleństwo. Przecież to jest zespawanie kilku profili zamkniętych, szlifowanie i malowanie. Przecież to nie jest żadna większa filozofia. 

Czemu to jest takie drogie? Czy jest to uzasadnione jakimiś procesami technologicznymi o których nie wiem?

I ostatnie pytanie: czy mogę sobie taką szafkę/regał konstrukcji stalowej wykonać samodzielnie o ile będę umiał spawać. I czym wtedy spawać? - jaką metodą? Profile pewnie stalowe? Czy zwykłe ręczne malowanie będzie adekwatne? Czy może oni wielkie meble malują proszkowo? Czy te malowanie proszkowe jest dużo lepsze? (trwalsze?)

Link do komentarza
2 godziny temu, PawelRemont napisał:

I ostatnie pytanie: czy mogę sobie taką szafkę/regał konstrukcji stalowej wykonać samodzielnie o ile będę umiał spawać.

Oczywiście że możesz, może nawet wtedy będzie wyglądać jeszcze bardziej loftowo. :)

Najlepiej wklej jakąś fotkę żeby było jasne o jaki typ mebli Ci chodzi, bo z samego opisu wiemy wszystko i nic.:icon_mrgreen:

Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...