Skocz do zawartości

Zacieki na elewacji w nowym domu


Recommended Posts

Dzień dobry, budynek nowy, parterowy z piętrem plus poddasze nieużytkowe, ocieplone.Wybudowany pod koniec 2021. Budynek ogrzewany od listopada 2022. Temperatura wew. 22 stopnie.Elewacja wykonywana od lipca i ostatecznie oddana w październiku 2022. Na elewacji powstały żółte zacieki od strony północnej i zachodniej, idące spod podbitki. W mojej ocenie zacieki powstały po znacznych opadach śniegu. Wcześniej ich nie było. Wilgotność w domu na poziomie około 50 procent.  Od czego powstały zacieki i jak je zniwelować???? Bardzo proszę o opinię. 

C87A25B0-653A-4255-A821-BB4AE903E1A2.jpeg

FC615171-1DCA-454D-86AA-A7F49EE13BE4.jpeg

0D67B81C-7682-4C5D-B83F-453F9ADADB69.jpeg

73F24AEE-C99E-4D9D-B631-46D6BB8A3CAC.jpeg

Link do komentarza

Masz tam dostęp do tej części nieużytkowej? Z tego co widzę jest kratka wentylacyjna w ścianie szczytowej, więc teoretycznie skraplanie można byłoby wykluczyć, ale tak to wygląda, że się akurat w tym miejscu wykrapla i cieknie po elewacji.

Wysłane z mojego SM-A520F przy użyciu Tapatalka

Link do komentarza
3 minuty temu, vlad1431 napisał:

  tak to wygląda, że się akurat w tym miejscu wykrapla i cieknie po elewacji. 

 

Też może być. Jeszcze będą dni zimne, trzeba by to obejrzeć z bliska.

31 minut temu, M-m napisał:

Dach pokryty blachodachówką. Pan od dachu powiedział, że nie ma zastrzeżeń do pokrycia .  

Bo w lecie nie ma z tym problemu. Chyba, ze jak niegdyś, na dachu urośnie mech. Wtedy występują takie same zjawiska, jak zimą przy śniegu i odwilży, nawet przy nachyleniu połaci dachu powyżej 45 stopni. Woda nie ma drogi na dół więc się zbiera i włazi we wszelkie szczeliny. Nawet te wydawałoby się pod górkę.

Ja sprawy nie przesądzam, wskazuję tylko możliwe przyczyny.

Bo z takimi zetknąłem się w realu, to nie jest wydumane.

Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...