Skocz do zawartości

Różnica między panelami a gresem - jak zniwelować?


Recommended Posts

Cześć, będę kładł panele winylowe o grubości 5 mm. Do tego specjalny podkład dedykowany winylom, którego maksymalna grubość to 2,2 mm. Grubszych nie ma. Chciałem wziąć 5 mm ale dowiedziałem się że przy tak grubym podkładzie zamki w winylach mogą pękać. Dlatego odpada taki podkład.

 

Problem polega na różnicy poziomów między łazienką a panelami. Gres w łazience to ok. 10 mm plus klej czyli jakieś 14 mm łącznie. Panele z podkładem to łącznie 7,2 mm. Różnica między gresem a panelami to jak widać ok. 7 mm. Dużo. Co można zrobić, żeby ta różnica była jak najmniejsza? Czy coś dać jeszcze poza podkładem, coś co podniesie poziom? Zaznaczam, że mieszkanie jest w stanie deweloperskim z gołą wylewką.

Link do komentarza

Tak jak pisałem wszystko zależy od możliwości technicznych. Nie wyobrażam sobie sytuacji że ktoś w nowym budownictwie kładzie panele na parterze gdzie w łazience ma np. gres.

Jeżeli zdecydowałeś się na winyle pamiętaj aby wybrać te z najgrubszą warstwą ścierną.

 

Wracając jednak do tematu to pozostaje jak już wcześniej zauważono wylewka, grubsze podkłady piankowe w dłuższej mierze będą nietrwałe.

 

PS. Zastanów się nad wersją paneli laminowanych. Tam jest większe pole manewru w grubości "deski", AC5 można spotkać także do 12mm + dodatkowo podkład. Takie "lepsze/droższe" laminowane też już mają chociaż troszkę lepsze zabezpieczenie przed wodą.

 

PS2. Pod winyle można pomyśleć (aby całość podnieść) także o cienkiej płycie osb.

Edytowano przez krzysiek_web (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
7 godzin temu, krzysiek_web napisał:

Tak jak pisałem wszystko zależy od możliwości technicznych. Nie wyobrażam sobie sytuacji że ktoś w nowym budownictwie kładzie panele na parterze gdzie w łazience ma np. gres.

Czekaj, czemu? Mamy mieszkanie na parterze. Będziemy kłaść panele w całym mieszkaniu a w łazience gres. Z jakiego powodu tak nie powinno się robić?

Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...