Skocz do zawartości

Modernizacja skosów poddasze


Recommended Posts

Panowie szukam pomysłu na wykończenie skosów na poddaszu. Obecnie mam takie stare płyty mdf które łączyło się na pióro-wpust - było to robione kilkanaście lat temu i tylko malowane na biało w ostatnich latach.

 

Nie chciałbym tego rozbierać, myślałem nad jakimiś tańszymi panelami winylowymi aby przykleić ale nie jestem nadal przekonany. Są jakieś inne pomysły co z tym zrobić?

 

skosy.thumb.jpg.2f58fd1ad80e8942600e0b0a5f85a07b.jpg

Link do komentarza

Hehe poprawiłeś mi humor :)

Ogólnie właśnie nie wiem co tam zastosować.

 

Mały szkic jak to planowo ma wyglądać:

szkic.png.6e32d4f5abbf49c35ac0339ca5a2b619.png

 

mam problem tylko z tą częścią z panelami mdf - tam są skosy i ścianki pionowe.

Sprawdzałem w sklepie panele ścienne pcv (te wielkie formaty plastikowe) ale druk jest słaby i kiepsko to będzie wyglądać. Sprawdziłem także panele pcv te długie na 270 i szerokie na 20-30cm ale to znów plastik fantastik.

 

 

Link do komentarza

Kwestia wykończeniówki to raczej rzecz gustu, a nie techniki. I tutaj nie umiem doradzać. Chociaż ja sam jakoś plastik staram się odrzucać. Toleruję jedynie taki, który przynajmniej udaje, że plastikiem nie jest. Na przykład elementy z napylonym metalem. Chociaż na YT widziałem w wykonaniu chińskim panele plastikowe udające dobrze rzeźbioną boazerię, ale musiałbym ją pomacać, żeby zaakceptować. 

Nie zamykaj tematu, może ktoś będzie miał lepszy pomysł?

Link do komentarza
2 godziny temu, krzysiek_web napisał:

No tak to jest jakieś wyjście tyle że wykończenie w postaci tapety lub zwykłego malowania na gładzi też nie za bardzo mi odpowiada.

Nikt Ci nie każe tego zwyczajnie pomalować. Co myślisz o farbach strukturalnych? Albo okrasić lamelami... Można wrócić też do rozkwitu prl' u i przytrzaskać boazerię. 

Link do komentarza
44 minuty temu, drzanudz napisał:

 Można wrócić też do rozkwitu prl' u i przytrzaskać boazerię. 

 

Tylko w razie nie dawać wtedy płyt g/k pod spodem. :icon_biggrin:

Natomiast wracając do płyt... szwagier kiedyś robił zleceniodawczyni konstrukcję 3 poziomową z płyt g/k w sypialni. Ja tam montowałem oświetlenie. Ładnie było...

Link do komentarza

 

1 godzinę temu, drzanudz napisał:

Nikt Ci nie każe tego zwyczajnie pomalować. Co myślisz o farbach strukturalnych? Albo okrasić lamelami... Można wrócić też do rozkwitu prl' u i przytrzaskać boazerię. 

 

Co do farb strukturalnych to efekt jest ładny ale widziałem to u znajomych i szczerze to lepiej wygląda tylko na zdjęciach dlatego idę bardziej w surowy beton - dla ściany tej największej (wzdłuż drzwi). Chodzi mi tutaj o efekt jakby tynkowania ale takiego niedokładnego, aby było widać ślady np. zaciągniętego materiału itd.

 

Dla skosów boazeria surowa deska + malowanie tego na biało aby było widać słoje drewna (jako ciemniejsze smugi) kiedyś to widziałem na zdjęciu i wyglądało dość dobrze - jest to pomysł no i prawdziwe drewno. W innym pokoju właśnie jest położona taka boazeria tyle że ma zwykłe bezbarwne lakierowanie, ładnie się to komponuje ale w obecnym pokoju chcę coś nowoczesnego czyli kolory biały/czarny/szary itd. 

 

1 godzinę temu, retrofood napisał:

Natomiast wracając do płyt... szwagier kiedyś robił zleceniodawczyni konstrukcję 3 poziomową z płyt g/k w sypialni. Ja tam montowałem oświetlenie. Ładnie było...

 

Fajnie to wygląda wiem jeszcze jak użyjemy listwy ledowe wzdłuż ale nie planuję dodawać na tej ścianie elektryki.

Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...