Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam mma pytanie.  Czy jest możliwość zmienienia miejsca toalety ? Nie będzie z tym problemu ? Chodzi o to że tą obok salonu bym przeniósł do garazu w nośnej ściśnie drzwi zrobił w garażu w lewym górnym rogu i toaletę taka sama jak na projekcie a tam gdzie jest w projekcie toaleta po prostu bym powiększył spizarnie. Następna sprawa ta sccina nośna w salonie mala przy wyjściu z doalety  można by było ja zlikwidować? Ona jest pewnie na antresole i strop żelbetonowy a ja bym Dal strop  drewniany i raczej zrezygnowal z antresoli .Na zdj widać co i jak

source.png

orca-image--96638041.jpeg

Link do komentarza
6 godzin temu, podczytywacz napisał:

Przy "dobrej" zabawie towarzystwa czasem bliskość toalety ratuje sytuację...

Nie no za blisko ona jest praktycznie jak da się kanapę 3m to raptem 1.5m od kanapy do drzwi toalety to zdecydowanie za blisko . Myślałem żeby coś zrobić kolo schodów. Pomniejszyć lekko kotłownie z jednej strony na wc i zamiast zelbetonowych schodów dać zwykle rozkładane bo strop bd zmieniany na drewniany. Ale ogólnie sam nie wiem jak To ugryzc

 

5 godzin temu, retrofood napisał:

Gorzej jeśli będzie mocno akustyczna.

Pustaki silka będę murowal sobie  plus jakby toaleta była bez zmian dałbym plyty akustyczne w wc , jeśli na żaden pomysl nie wpadnę 

Link do komentarza

Skoro strop będzie zmieniany, to rozumiem, że jesteśmy na etapie wprowadzania zmian do projektu.

Jeśli na górze będzie tylko strych - graciarnia (bo wystarczą rozkładane schody), to przeniósłbym schody do garażu i zrobił tanie, drewniane, jak strop.

Wc w miejscu schodów, ewentualnie zabierze kawałek kotłowni.

Zamiast spiżarni i wc większa kuchnia, bo te 8 m2 to mało, a taka spiżarnia (2 skrzydła drzwi i trochę półek na jednej ścianie) to przerost formy nad treścią.

Link do komentarza
7 godzin temu, Budujemy Dom - działka i dom napisał:

Skoro strop będzie zmieniany, to rozumiem, że jesteśmy na etapie wprowadzania zmian do projektu.

Jeśli na górze będzie tylko strych - graciarnia (bo wystarczą rozkładane schody), to przeniósłbym schody do garażu i zrobił tanie, drewniane, jak strop.

Wc w miejscu schodów, ewentualnie zabierze kawałek kotłowni.

Zamiast spiżarni i wc większa kuchnia, bo te 8 m2 to mało, a taka spiżarnia (2 skrzydła drzwi i trochę półek na jednej ścianie) to przerost formy nad treścią.

Spizarnia na napoje , wody ,słoiki ,warzywa ,tp starczy:d co do schodów to nie za bardzo ponieważ nad kuchnią antresole chce zrobić.  A salon otwarta przestrzeń.  Jo i oczywiście nie schody żelbetonowe  tylko jakieś zwykle Ala spirala czy coś takiego . 

2-projekt-domu-wymarzony-5---rzut-strychu_7899843.png

Edytowano przez Napalmikk (zobacz historię edycji)
Link do komentarza

Masz bardzo duży salon którego funkcje dałoby się upchnąć na o wiele mniejszej przestrzeni. To potem ma przełożenie na wciskanie pomieszczeń typu wc w przypadkowych miejscach. A przy rodzinie 2+2 przydałyby się w zasadzie dwie łazienki. 
Wc kosztem garażu bez problemu da się zrobić. Starczy ścianka działowa (ocieplona od strony garażu) i dodatkowy otwór w ścianie nośnej na drzwi, co wymaga tylko doprojektowania nadproża. 

 

Dla mnie wadą tego projektu jest lokalizacja garażu - w środku bryły, którą będzie wychładzać.

 

Wolałabym w tym kierunku:

orca-image--96638041.thumb.jpeg.9d096c884ebdcad39654371e3a5a8906.jpeg

Link do komentarza
13 godzin temu, Elfir napisał:

Masz bardzo duży salon którego funkcje dałoby się upchnąć na o wiele mniejszej przestrzeni. To potem ma przełożenie na wciskanie pomieszczeń typu wc w przypadkowych miejscach. A przy rodzinie 2+2 przydałyby się w zasadzie dwie łazienki. 
Wc kosztem garażu bez problemu da się zrobić. Starczy ścianka działowa (ocieplona od strony garażu) i dodatkowy otwór w ścianie nośnej na drzwi, co wymaga tylko doprojektowania nadproża. 

 

Dla mnie wadą tego projektu jest lokalizacja garażu - w środku bryły, którą będzie wychładzać.

 

Wolałabym w tym kierunku:

orca-image--96638041.thumb.jpeg.9d096c884ebdcad39654371e3a5a8906.jpeg

Na salonie dużym mi zalezalo . I układ względem słońca.  Tam nic nie chce zmienić.  Kuchnia jest fajnie od wchodu . Zrezygnuje z czesci garazu z prawej strony i zrobię garderobę a tam gdzie garderoba to prysznic z wc w sypialni w prawym dolnym rogu .  A co do toalety kolo salonu to chyba ja wstawię kolo schodów i trochę zabierze kotłowni bo inaczej tego nie wiedzę przynajmniej ja 🤣

Link do komentarza
30 minut temu, Napalmikk napisał:

Na salonie dużym mi zalezalo . I układ względem słońca.  Tam nic nie chce zmienić.  Kuchnia jest fajnie od wchodu . Zrezygnuje z czesci garazu z prawej strony i zrobię garderobę a tam gdzie garderoba to prysznic z wc w sypialni w prawym dolnym rogu .  A co do toalety kolo salonu to chyba ja wstawię kolo schodów i trochę zabierze kotłowni bo inaczej tego nie wiedzę przynajmniej ja 🤣

 

A Ty jesteś projektantem czy przyszłym inwestorem? Bo jeśli to drugie, to na zmiany projektu istniejącego musisz mieć zgodę jego autora.

Link do komentarza
1 godzinę temu, Elfir napisał:

ale w czym ci ta antresola przeszkadza? Przecież schody mogą wyjść w kierunku kuchni/spiżarni/wiatrołapu - tam raczej nie będziesz miał sufitu do więźby?

Antresola będzie na kuchni/wiatrolapie i do ścianki tej małej nosnej przed wc co jest w salonie na 1 zdj 

Edytowano przez Napalmikk (zobacz historię edycji)
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...