Skocz do zawartości

Podłoga tarasu


Recommended Posts

dzień dobry,

 


Nad schodami głównego wejścia do domu znajduje się sufit (nie znam fachowych nazw) betonowy, który jest jednocześnie podłogą tarasu. Nad tarasem nie ma nim żadnego daszku, Prawdopodobnie przesiąkł i podczas odwilży odrywają się małe kawałki, spadające na schody, dodatkowo kropelkami kapie też z niego woda kilku miejscach. Czy istnieje jakieś, chociaż tymczasowe, rozwiązanie problemu spadania tych mały elementów?  Mam na myśli użycie jakiejś zaprawy, czy cokolwiek. 

 

z góry dziękuję za odpowiedź. 

Link do komentarza

Załatanie od spodu da efekt NAPRAWDĘ TYMCZASOWY... i wyrzucisz kasę w błoto...

Dopóki nie naprawisz i nie doszczelnisz tego tarasu od jego górnej powierzchni, z doszczelnieniem połączenia ze ścianą - po niedługim czasie znowu będzie kapać...

Jak bardzo dużo spadają kawałki tynku, można pomyśleć o tymczasowym powieszeniu pod tym betonowym sufitem naciągniętej plandeki za 15 - 20 zł... a na wiosnę zrobić taras...

Link do komentarza

Pęknięcia są tylko w warstwie tynku, czy są głębsze w samym betonie (konstrukcji)?

Na pierwszym zdjęciu widać pionowe pękniecie poniżej rynny. Czy ono jest tylko w tynku, czy w samym betonie również? Widoczne na tym zdjęciu sople tworzy woda cieknąca po zewnętrznej krawędzi tarasu, po okapie, czy to woda przeciekająca przez pęknięcia w samej płycie?

Przy okazji robienia zdjęć tarasu od góry proszę sprawdzić czy jest tam w ogóle spadek podłogi od ściany domu na zewnątrz. Na zdjęciach wygląda to tak jakby przy ścianie domu wody przeciekało wyjątkowo dużo.

Link do komentarza

Jak widać cały taras dziurawy i odłazi na całego tynk.

Niestety odkryte tarasy w naszym klimacie wytrzymają kilkanaście lat a potem potrzebny generalny remont.

Jak chcesz mieć spokój na dłużej i nie wykluczone że na zawsze, to porządna stała membrana izolacyjna a nie żadne capulety uszczelniające, które pod wpływem długotrwałego działania na nie kleju do płytek ulegną spękaniom i całkowitej degradacji.

Po wykonaniu porządnej izolacji żadne tam klejenie płytek tylko system wentylowanego kładzenia kafli, jeśli już muszą być kafle, lub deska kompozytowa, albo nawet sztuczna trawa, jak nie chcesz mieć nieustającej roboty z odpadającymi kaflami lub łuszczącymi się fugami.

Edytowano przez demo (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
  • 1 miesiąc temu...

Wow :icon_eek:... nieciekawie wygląda... d zbrojenie na wierzchu...

Nie ma możliwości żeby nie przeciekał...

 

Drzwi wyjściowe na taras są na jakiej wysokości ponad powierzchnią tarasu?

 

Te druty musisz zamalować farbą antykorozyjną - po obdrapaniu,  oczyszczeniu i odtłuszczeniu... potem wylewka i na nią ciężka hydroizolacja...

Wykończenie takie, jakie sugeruje demo...

 

Link do komentarza
  • 1 miesiąc temu...

W tym wypadku nie obejdzie się bez odpowiedniej hydroizolacji. Tak jak wspomniał kolega wyżej, najlepszym rozwiązaniem będzie porządna membrana, jednak materiały dobierz w zależności od tego na jaki rodzaj wykończenia balkonu się zdecydujesz ponieważ inne produkty sprawdzą się lepiej pod płytki (dobrze w tym wypadku się sprawdzą hydroizolacje mineralne lub hybrydowe), natomiast pod płytki na dystansach powinieneś użyć materiałów odpornych na promieniowanie UV jak np. Turbotec 2K+ lub Aquafin 2K/M-Plus membrany PVC, TPO lub EPDM (najlepsze, ale też najdroższe). Zawsze też możesz zrobić wykończenie tarasu z żywicy poliuretanowej i wtedy masz dwa w jednym (czyli hydroizolacje i wykończenie w postaci żywicy). 

 

Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

  • Najnowsze posty

    • To błąd i nieznajomość tematu. Beton jest ok Jak dasz samą folię na chudziaka to po kilku latach zgnoisz styropian, stracisz izolacyjność cieplną posadzki. Większe rachunki za ogrzewanie wyrównają sknerstwo, czyli  brak papy, pozorna  oszczędność na papie termozgrzewalnej, dyfuzja  ci dokopie.   To daj samą folię bez styropianu, wtedy zaoszczędzisz już na maxa. Jak dziecko we mgle.    
    • Powinien Pan wnieść do sądu wniosek o przywrócenie posiadania tegoż przejazdu. Bez znaczenia czy był on prawny, czy bezprawny – naniesiony na mapy, czy nie – szereg lat używany jako przejazd stanowi o posiadaniu, a jego zagrodzenie daje Panu prawo żądania przywrócenia stanu poprzedniego.
    • I przegród "ruchomych".  Bo najwięcej ciepła spiernicza "powierzchniami wspólnymi". Chociażby klatką schodową. Drzwiami i oknami.
    • Nie tylko wylewka oddaje wilgoć, ale i przyjmuje. Chociażby z powietrza. A jeśli położyłeś na nią styropian w folii, to na folii się skrapla i nie odparowuje. Stąd kształt mokrej plamy. Kiedy to robiłeś, znaczy chudziak i wylewkę? Czy ten piasek pod chudziakiem był suszony?
    • Jeżeli istniejąca izolacja i kołki przeniosą ciężar następnej warstwy to ok. Klasa A – domy jednorodzinne zużywające rocznie mniej niż 63 kWh energii na m2 oraz bloki i kamienice z wynikiem poniżej 59 kWh.   Zastosowanie wentylacji mechanicznej z odzyskiem ciepła – dzięki temu można uniknąć „uciekania” ciepła przez wentylację, co może powodować duże straty na ogrzewaniu,   Dodać odatkową izolację przegród zewnętrznych, lub wykonanie ocieplenia materiałem o bardzo dobrych parametrach (w przypadku budynków nieocieplonych) – czasami wystarczy ocieplić stropodach wełną lub wybrać styropian grafitowy, aby znacznie zmniejszyć zapotrzebowanie roczne,   Dodać instalację fotowoltaiczną na dachu – to jeden ze skuteczniejszych sposobów na obniżenie współczynnika EP nawet o 30%, a zaletą takiej inwestycji jest mała inwazyjność i możliwość przeprowadzenia prac nawet, gdy wszystkie prace budowlane i wykończeniowe zostały zrealizowane.   Wymiana stolarki itd.   Trzeba zrobić Audyt, czyli dowiadujemy się jak jest teraz, a następnie doprojektować zmiany, które wpłyną na polepszenie  klasyfikacji energetycznej tego budynku.
  • Popularne tematy

×
×
  • Utwórz nowe...