Skocz do zawartości

Recommended Posts

Dobry wieczór. Jestem w trakcie remontu i dzisiaj elektryk poinformował mnie, że zrobił dziurę na skrzynkę rozdzielczą o rozm. 60x25x10 cm (wys,szer., GL) w ścianie nosnej 24 cm. Nie daje mi to spokoju. Czy jest to bezpieczne? Do tej pory korki były na zewnątrz, nad wejściem. Bardzo proszę o opinie. Może niepotrzebnie się martwię...

Link do komentarza
46 minut temu, Anna Michalik napisał:

 Do tej pory korki były na zewnątrz, nad wejściem.  

 

No i dalej tam być nie mogą. 

ROZPORZĄDZENIE MINISTRA INFRASTRUKTURY1) z dnia 12 kwietnia 2002 r. w sprawie warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie (Tekst jednolity  https://isap.sejm.gov.pl/isap.nsf/download.xsp/WDU20220001225/O/D20221225.pdf ) mówi:

§ 183. 1. W instalacjach elektrycznych należy stosować:

1) złącza instalacji elektrycznej budynku, umożliwiające odłączenie od sieci zasilającej i usytuowane w miejscu dostępnym dla dozoru i obsługi oraz zabezpieczone przed uszkodzeniami, wpływami atmosferycznymi, a także ingerencją osób niepowołanych;

2) ...

 

Natomiast kwestia wykonania wnęki w ścianie nośnej na rozdzielnicę elektryczną nie powinna wywoływać żadnych negatywnych skutków, ale nie można tego ocenić nie widząc ściany ani nie wiedząc z czego i gdzie jest wykonana. Daj zdjęcia. Sądzę jednak, że elektryk nie pierwszy budynek spotyka i wie co robi. Nie powinno być problemów.

Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...