Skocz do zawartości

Wyłączenie z produkcji rolnej a przyszły podatek


girribaldi

Recommended Posts

Witam,

Jestem właścicielem działki która ma 0,1003ha w ewidencji gruntów widniała jako (RIVa-0,0107ha i PsIII-0,0896ha). W toku budowy musiałem wyłączyć z produkcji rolnej działkę na co mam prawomocną decyzję Starostwa wyłączającą gruntu z produkcji rolnej o powierzchni 0,0500ha - gleby PsIII. Po wybudowaniu domu oddałem do użytku. Ku mojemu zdziwieniu gmina żąda podatku od nieruchomości (w części dotyczącej działki 0,1003ha jako tereny mieszkaniowe B). Ktoś mi to wytłumaczy ? (skoro podstawą obliczenia podatku jest ewidencja gruntów a w ewidencji gruntów wyłączyłem jedynie 500m2 a nie całą działkę ?) Chyba że coś trzeba jeszcze gdzieś złożyć albo upomnieć się o coś ?

 

Link do komentarza

Wyłączenie dotyczyło gruntu III klasy , a 500 m2 to powierzchnia zwolniona od opłaty i należności rocznych, które są bardzo kosztowne  (co z pozostałością 396m2 gruntu III klasy bo należna jest opłata). Cała działka   po  zmianie użytkowania objęta jest  podatkiem gruntowym jako grunt budowlany, a nie rolny (inne stawki za m2).  

Edytowano przez Budujemy Dom - budownictwo i instalacje (zobacz historię edycji)
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...