Skocz do zawartości

Wyłączenie z produkcji rolnej a przyszły podatek

girribaldi

Recommended Posts

Witam,

Jestem właścicielem działki która ma 0,1003ha w ewidencji gruntów widniała jako (RIVa-0,0107ha i PsIII-0,0896ha). W toku budowy musiałem wyłączyć z produkcji rolnej działkę na co mam prawomocną decyzję Starostwa wyłączającą gruntu z produkcji rolnej o powierzchni 0,0500ha - gleby PsIII. Po wybudowaniu domu oddałem do użytku. Ku mojemu zdziwieniu gmina żąda podatku od nieruchomości (w części dotyczącej działki 0,1003ha jako tereny mieszkaniowe B). Ktoś mi to wytłumaczy ? (skoro podstawą obliczenia podatku jest ewidencja gruntów a w ewidencji gruntów wyłączyłem jedynie 500m2 a nie całą działkę ?) Chyba że coś trzeba jeszcze gdzieś złożyć albo upomnieć się o coś ?

Wyłączenie dotyczyło gruntu III klasy , a 500 m2 to powierzchnia zwolniona od opłaty i należności rocznych, które są bardzo kosztowne  (co z pozostałością 396m2 gruntu III klasy bo należna jest opłata). Cała działka   po  zmianie użytkowania objęta jest  podatkiem gruntowym jako grunt budowlany, a nie rolny (inne stawki za m2).  

Edytowano przez Budujemy Dom - budownictwo i instalacje (zobacz historię edycji)

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

• Najnowsze posty

• [url=https://botlab.su/parsing-sajtov/463-parsing-google-luchshie-metody-i-instrumenty-sbora-dannykh]Парсинг google[/url]!! [/u] Важно помнить, что использование парсинга Google должно быть в рамках законов и правил использования данных. Неправильное использование парсинга может привести к негативным последствиям. Теперь, когда вы знаете о парсинге Google больше, вы можете использовать этот мощный инструмент для получения нужной информации и оптимизации вашего бизнеса. Основные принципы и инструменты парсинга Google Основная идея парсинга Google заключается в извлечении нужной информации из HTML-кода страницы поисковика. Но для этого необходимы специальные инструменты и знания. Рассмотрим основные принципы и инструменты, которые помогут вам успешно осуществлять парсинг Google. 1. Выбор языка программирования: для парсинга Google можно использовать различные языки программирования, такие как Python, PHP, JavaScript и другие. Один из самых популярных языков – Python, благодаря своей простоте и большому количеству библиотек для парсинга. 2. Использование API Google: Google предоставляет различные API для разработчиков, которые позволяют получать нужные данные без необходимости парсить HTML-код страниц. Использование API может быть более надежным и удобным способом для получения данных с Google. 3. Использование библиотек для парсинга: существует множество библиотек, которые помогают вам парсить HTML-код страницы Google. Некоторые из них: Beautiful Soup, lxml, Selenium и другие. Они предоставляют удобные функции и методы для работы с HTML-кодом. 4. Анализ структуры HTML-кода: перед тем, как начать парсить страницу Google, важно изучить ее структуру. Знание структуры HTML-кода поможет вам определить нужные элементы и правильно составить парсер. 5. Работа с регулярными выражениями: регулярные выражения – мощный инструмент для работы с текстом. Они позволяют искать определенные шаблоны и извлекать нужные данные из HTML-кода страницы Google. Теперь, когда вы знакомы с основными принципами и инструментами парсинга Google, вы готовы начать осуществлять парсинг и получать необходимые данные. Успешного вам парсинга! Если вас интересует парсинг товаров с Яндекс.Маркет, вы можете ознакомиться с нашей статьей: [url=https://botlab.su/parsing-internet-magazinov/383-parsing-televizorov-c-yandex-market]Парсинг Yandex Market[/url]. [url=https://www.rvsitesinhomer.com/rv-sites/all-dried-in-for-winter/#comment-3301]Наполнение интернет-магазина[/url] 80a6e32
    • Ale ten ktoś kto miałby udzielić takiej służebności chyba niekoniecznie musi się zgodzić. My sprzedaliśmy hektar gruntu rolnego lata temu za grosze, bo nie było widoków na drogę. Żaden z sąsiadów nie chciał się zgodzić na sprzedaż kawałka działki. Kumpel obok tej działki ma taką samą sytuację, a ten geodeta, który był przekonany że drogę sobie załatwi, do dziś jej nie załatwił. Próbował nas namówić, żebyśmy naszą drogę sprzedali gminie, a on sobie pociągnie dalej tą drogę do tej kupionej działki, to jest około 500m, także nie wiem jakie to koszty, ale napewno spore, podejrzewam, że gmina pewnie by to sfinansowała, ale w ten sposób pod domem mielibyśmy ruch całą dobę. Wysłane z mojego SM-A520F przy użyciu Tapatalka
    • A ja zauważyłem, że na trocinach lepiej trawa rośnie, ciekawe nie? Wysłane z mojego SM-A520F przy użyciu Tapatalka
    • Komentarz dodany przez Ola: Korzystam z centralnego odkurzacza od ok 14, 15 lat. Od początku doradzononam kupic pokrowiec na węża aby nie rysować , nie uszkodzić rurą kantów schodów , ościeżnic drzwi czy mebli , pokrowiec obowiązkowo od samego początku musi być. Pan namawiał do zainstalowania w kuchni szufelki, ale odmówiłam, bo montaż jej nic nie daje, i tak trzeba by było pozamiatać zmiotka i podsunąć śmieci pod szufelkę. Opcji o której piszecie z wyciąganym wężem nam nie zaproponowano , może wtedy jeszcze ich firma elektrolux nie miała, ale gdyby była to bym taką dokupiła. Zamierzam kupić nową szczotkę bo stara już ciężko chodzi i hałasuje , córka na nią narzeka przy odkurzaniu, nie ma już tej płynnej jazdy po podłodze. Raz tylko mieliśmy awarię , serwis wymienił nam metalową obręcz na końcówce węża która wkłada się do gniazda w ścianie. Generalnie warto było wydać pieniądze na instalację i jednostkę centralną, nie ma żadnych dodatkowych kosztów typu wymiana i zakup worków .
    • Mając 14 lat doświadczenia z eksploatacji takiego układu, już wiemy, że zamiast automatycznych szufelek lepiej sprawdziłyby się kasety podszafkowe z wężami - mówią Kasia i Kuba, Członkowie Klubu Budujących Dom, którzy odkurzacz centralny użytkują od 2006 r. Pełna treść artykułu pod adresem: https://budujemydom.pl/instalacje/centralne-odkurzanie/a/90975-moj-odkurzacz-centralny-ma-14-lat-zauwazam-wady
  • Popularne tematy

• Utwórz nowe...