Skocz do zawartości

Co zrobić z działką czyli poszukiwania specjalisty ds. warunków zabudowy


mewpew

Recommended Posts

Mam kilka działek i szukam kogoś kto się zna na warunkach zabudowy, żeby (oczywiście odpłatnie) mógł doradzić mi w kwestiach warunków zabudowy, a także czy to co planuje na tych działkach zrobić jest realne. I tutaj pytanie czy są zewnętrzne (nie gmina, starostwo itp) podmioty zajmujące się czymś takim? Od kilku dni bezskutecznie przetrząsam Google, stąd post w akcie desperacji.

Link do komentarza
1 godzinę temu, Swierol napisał:

Ja bym poszukał jakiegoś miejscowego architekta  

 

Od architekta obawiam się odpowiedzi, żeby mu czterech liter nie zawracać. Prędzej już osoby, które w okolicy spełniają na budowach obowiązki kierowników budów. Oni te realia mają na co dzień.

Link do komentarza
Dnia 31.01.2023 o 23:54, retrofood napisał:

 

Od architekta obawiam się odpowiedzi, żeby mu czterech liter nie zawracać. Prędzej już osoby, które w okolicy spełniają na budowach obowiązki kierowników budów. Oni te realia mają na co dzień.

Nie będę się upierał przy swoim ale Ty też nie masz 100% racji. Kierownik kieruje samą budową a nie procesem przygotowawczym. To architekt czy biuro architektoniczne mają w swojej ofercie ogarnianie WZ, pozwoleniania na budowę i pomoc w jej zakończeniu.

Właściciel biura architektonicznego, w którym ja robiłem projekt był odpowiedzialny za konstrukcję budynku a tylko przy okazji był kierownikiem budowy.

Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
 • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

 • Najnowsze posty

  • ja po redakcji, bo szarża...
  • Mam jeszcze jedno pytanie. Jakie rozwiązanie zawierał projekt, jak zgodnie z nim miała wyglądać wentylacja kotłowni? Bardzo wątpię, żeby miało to być tak, jak to wykonano. A w takiej sytuacji to wykonawca i kierownik budowy ewidentnie nie wywiązali się ze swoich obowiązków. Przecież kierownik jest po to, żeby pilnować realizacji zgodnie z projektem. Jeżeli coś jest zmieniane to ma on natomiast pilnować, żeby wszystko odbyło się zgodnie z przepisami i zasadami wiedzy technicznej. 
  • Dzień dobry,  Mam prośbę czy ktoś by mógł mi pomóc ponieważ nie mogę uzyskać odpowiedzi. Sytuacja wygląda następująco. Mam działkę na której chce postawić dom który w pierwszym założeniu miał być drewniany i letniskowy (zgłoszenie 21 dni) ale okazało się że nie będę mogła go sprzedać w przyszłości (takie niby są przepisy) To nie ma być docelowe miejsce mojego życia.... Wstępnie chce mieć coś własnego. W przyszłości chce kupić coś np nad morzem a ten dom letniskowy sprzedać. Do czego zmierzam po rozmowie z architektami i kierownikami budowy wszyscy mnie namawiają na dom mieszkalny którego nie chciałem budować. Myślę że chcą na mnie zarobić strasząc mnie że nie będę mógł sprzedać domu letniskowego drewnianego na zgłoszenie (21 dni zgłoszenie nie po jednym dniu). Czy ktoś może mi pomóc i wyjaśnić co najlepiej mam zrobić ? 
  • Dziękuję! O coś takiego mi chodziło. Mam nadzieję, że to rozwiąże spór.
  • I tu masz calkowita racje, ale... Wszak o tym domku z serduszkiem mowie od samego zalozenia tego watku . I on bedzie, ale dopiero, jak budowa bedzie zakonczona. Wtedy wybiore ostateczna lokalizacje, zeby potem nie zalowac, ze ten dolek pod wychodek moglby byc z pol metra w inna strone. Poza tym, budowa trwa, panowie wywijaja roznymi materialami w rozne strony, domek z serduszkiem moglby teraz troche przeszkadzac. A tak w ogole, to mam zamiar obsadzic go wiciokrzewem, ale podobno na wiciokrzewach bardzo lubia mieszkac mszyce. Ale to zabawa na przyszlosc 
 • Popularne tematy

×
×
 • Utwórz nowe...