Skocz do zawartości

Okucia okienne w wielkiej płycie z lat 70


Recommended Posts

Wątpię w możliwość kupna... Kiedyś takie blaszki można było znaleźć pod śmietnikami w demontowanych i wyrzucanych oknach... Teraz takie "śmiecie" muszą wywieźć na PSZOK (Punkt Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych) - możesz do najbliższego się udać i popytać pracowników, czy nie rzuciło im się w oczy takie okno - może za "datek" wykręcą, albo udostępnią do wykręcenia blaszki... Blaszkę taką w ostateczności można zrobić samemu - na podstawie innej, nie wyrobionej blaszki zrobić szablon z tekturki i wyciąć/wypiłować  z blachy nową...  Natomiast z bolcem będzie problem, bo trzeba dostać się do całej listwy w ramie...

Link do komentarza
1 godzinę temu, braborg napisał:

Czy jest możliwość kupna gdzieś takich elementów?

Tak jak wyżej. Marne szanse. Ja w starym mieszkaniu załatwiałem okucia w firmie, która obsługiwała zlecenia Spółdzielni Mieszkaniowej. Oni mieli takie, odzyskane pewnie ze złomu. Ale moja żona pracowała w administracji i wyceniała remonty, więc chłopaki stawali na głowie, żeby dla niej znaleźć. Ty też możesz spróbować pójść tą drogą, Może właśnie od takiej firmy czegoś się dowiesz? 

Link do komentarza
3 godziny temu, braborg napisał:

Będę musiał zacząć "polowanie".

 

Poszukaj w necie okuć okiennych, może coś dobierzesz? Tylko spróbuj gdzieś na starym odczytać markę.

Ja kupowałem kiedyś okna używane do budynku gospodarczego i w jednym zamykanie mi się rozsypało. Element w który wchodzi klamka był mocno wyrobiony i się rozsypał. Ale znalazłem w necie podobne. Na razie klamka działa.

Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...