Skocz do zawartości

piec kaflowy


Recommended Posts

  • 1 rok temu...
Cytat

Też bym chciała wiedzieć, ja chcę postawić dwa piece, kuchenny i pokojowy.


Chodzi o dobrego , czy taniego ? A co do ceny... ,z tego co wiem , zawsze to jest sprawa indywidualna.To jest tel. do dobrego zduna , nie wiem ile bierze , ale widziałem jego robotę. 076 8339950
Link do komentarza
  • 2 tygodnie temu...
Cytat

Chodzi o dobrego , czy taniego ? A co do ceny... ,z tego co wiem , zawsze to jest sprawa indywidualna.To jest tel. do dobrego zduna , nie wiem ile bierze , ale widziałem jego robotę. 076 8339950


A skąd ten zdun jest?Warm.-maz. województwo?Jak daleko może dojechać w celu postawienia pieca?
Link do komentarza
  • 1 miesiąc temu...
Na aukcjach internetowych ogłaszają się właściciele pieców kaflowych szukający chętncyh do ich rozebrania i zabrania. Tak więc na pewno pozbycie się pieca nie jest problemem, choć pioruństwo ciężkie niemiłosiernie.
Mieliśmy na działce takie cuś. Ponieważ wizualnie mi się nie podobało, rozebraliśmy. Kafle miały zostac wykorzystane jako element dekoracyjny obudowy kominka, który powstał w miejsu pieca, ale nie pasowały do mojej koncepcji wystroju wnętrza, więc leżą w garażu, żal wyrzucić, bo nawet ładne.
Link do komentarza
  • 1 miesiąc temu...
To ja polecam coś takiego:

Kominki piece piecyki
Poradnik omawia stosowane obecnie w krajach północnoeuropejskich urządzenia do indywidualnego ogrzewania pomieszczeń mieszkalnych. Przedstawia dane techniczne i użytkowe różnych kominków, a także pieców kaflowych, żeliwnych, stalowych itp. Książka jest przeznaczona dla osób zainteresowanych wyborem, instalacją własnych urządzeń grzewczych, głównie w domach jednorodzinnych.

DSC01446.jpg

Link do komentarza
Znalazłem jeszcze coś takiego "Kominki, piece, piecyki ". Nie znam tej pozycji więc przytaczam notkę:
Poradnik dla wszystkich, którzy myślą o zainstalowaniu kominka w domu. Omawia stosowane obecnie w krajach północnoeuropejskich urządzenia do indywidualnego ogrzewania pomieszczeń mieszkalnych. Przedstawia dane techniczne i użytkowe różnych kominków, a także pieców kaflowych, żeliwnych, stalowych itp. Książka jest przeznaczona dla osób zainteresowanych wyborem, instalacją własnych urządzeń grzewczych, głównie w domach jednorodzinnych.

"Jesienią i zimą palę codziennie w ponadstuletnim kominku Z trzema kanałami dymowymi i nowoczesnym wkładem żeliwnym, dzięki czemu część oddawanego bezpośrednio do otoczenia ciepła jest akumulowana w masywnej obudowie. W razie potrzeby palę również w znajdującym się na piętrze piecu kaflowym, który daje przyjemne ciepło i wyraźnie odciąża elektryczny grzejnik konwekcyjny. Podczas każdego sezonu grzewczego zużywam około 10 m3 drewna brzożowego. W czasie świąt Bożego Narodzenia tradycyjnie rozpalam w starym piecu chlebowym, w którym mieści się 12 dutych bochenków. Wypiekany w ten sposób chleb ma niepowtarzalny smak, jakiego nie da się uzyskać w piekarniku elektrycznym."

DSC01446.jpg

Link do komentarza
To ja dorzucę jeszcze jedną:

OPIS:
W ciągu ostatnich kilku lat obserwujemy rozkwit różnych stylistyk i wzorów w projektowaniu kominków, a także coraz większą uniwersalność ich zastosowania. Obecnie dostępne są już bardzo atrakcyjne modele, pasujące do każdego typu mieszkania i wystroju wnętrza. Tabogato ilustrowana książka przedstawia typy kominków instalowanych wewnątrz domu oraz na zewnątrz i stanowi nieocenione źródło informacji, a także porad na temat różnorodnych materiałów ( kamień, marmur, drewno, cegła, metal, sztukateria, kafelki, itp.) i stylów (rustykalny, miejski, klasyczny, nowoczesny, minimalistyczny, itp.). Pokazuje wyjątkowe piękno tego rodzaju konstrukcji oraz ich praktyczną funkcję na tle współczesnej architektury i aranżacji wnętrz.

DSC01446.jpg

Link do komentarza
  • 2 lata temu...
Witam, posiadam piec kaflowy, który wymagał małego remontu wraz z przeczyszczeniem. Konieczne było rozebranie kilkunastu kafli i teraz zastanawiam się w jakich proporcjach trzeba zmieszać glinę z wodą tak aby po wyschnięciu nie popękało w wyniku temperatury.

W kafle są wkładane kawałki cegły szamotowej, więc dodatkowo trzymają ciepło.

wiem, że mógłbym zrobić próbę na kilku cegłach ale chciałbym dowiedzieć się jak to jest przedstawiane w literaturze, a nie chcę kupować całej książki dla takiej drobnostki, bo pieca od nowa stawiać nie będę.

Będę wdzięczny za pomoc.
Link do komentarza
  • 9 miesiące temu...
  • 2 miesiące temu...
Cytat

dzięki bogu, że wraca moda na piece kaflowe - one są cudowne. Szkoda tylko, że tyle ich zostało zniszczonych i w ogóle. Na szczęście niektórzy producenci produkuja piece jak za starych czasów,np Kornak, mi się ten podoba



Piec kaflowy posiadający dużą masę akumulacyjną i emitujący CIEPŁO w długi okresie czasu to zupełnie inne grzanie ... Takie PROMIENIOWANIE jak ze SŁOŃCA to najzdrowszy i najprzyjemniejszy sposób ogrzewania naszych domów .
Oczywiście pisząc o piecach kaflowych mam na myśli paleniska opalane DREWNEM icon_cool.gif

DSC01446.jpg

Link do komentarza
  • 1 miesiąc temu...
Cytat

dzięki bogu, że wraca moda na piece kaflowe - one są cudowne. Szkoda tylko, że tyle ich zostało zniszczonych i w ogóle. Na szczęście niektórzy producenci produkuja piece jak za starych czasów,np Kornak, mi się ten podoba



Moda wraca i faktycznie taki piec robi wrażenie, zwłaszcza, że rzadko je się spotyka. A co do niszczenia - wielu wypadkach to było nieuzasadnione, ale często udawało się "zbunkrować" piękne kafle i teraz za niemałe pieniądze można je kupić. Ale z drugiej strony, ich bezpieczeństwo mogłoby stanąć pod znakiem zapytania.
Link do komentarza
Obecnie proponujemy klientom budowę pieców kaflowych opalanych DREWNEM , są to paleniska ekologiczne i bezpieczniejsze od opalanych węglem .
Kafle produkowane współcześnie posiadają wiele wzorów ODTWORZENIOWYCH , jest to propozycja dla ludzi lubiących klasykę , także nowoczesne wzornictwo daje wiele ciekawych możliwości zarówno co do formy jak i kolorów szkliw .

DSC01446.jpg

Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...