Skocz do zawartości

Słabe ciśnienie wody w baterii termostatycznej Oltens Atran


Recommended Posts

Cześć, może ktoś z was miał podobny problem, chodzi o słabe ciśnienie wody w baterii termostatycznej Oltens Atran. Odkąd zamontowałem baterie tj. 4 miesiące temu, cały czas mam słabe ciśnienie wody. Na początku po kilku dniach użytkowania, odkręciłem baterie, ponieważ myślałem że przyczyną są zanieczyszczone sitka przy wlocie wody z rur, jednak sitka były czyste. I w sumie minęły już 4 miesiące a ciśnienie dalej jest słabe, są dni że wydaje się mocniejsze ale ogólnie wg. mnie nie jest takie jakie powinno być. Czy ktoś z was miał podobny przypadek? Co z tym zrobić? Zgłosić reklamację do producenta? 

Link do komentarza

Baterie termostatyczne zwykle charakteryzuje bardzo duży opór przepływu. Czy wcześniej była w tym miejscu inna bateria? Jeżeli tak, to czy ciśnienie wody było akceptowalne?

Jeżeli nie było jeszcze żadnej, to bez pomiarów można co najwyżej zrobić eksperyment - założyć inną baterię i zobaczyć jaki będzie strumień wody. 

Skąd pochodzi woda? Zasilanie jest z publicznej sieci, czy z własnej studni i hydroforu?

Link do komentarza
5 godzin temu, zales92 napisał:

Wcześniej nie było tam żadnej baterii.

Wyrzuć tę baterię, załóż standardową baterię prysznicową, bo najwyraźniej Ta termostatyczna ma za

 

6 godzin temu, Budujemy Dom - porady budowlane i instalacyjne napisał:

duży opór przepływu.

 

To, że dla innych, standardowych baterii

5 godzin temu, zales92 napisał:

 ciśnienie wody jest akceptowalne

nie oznacza, że to ciśnienie będzie akceptowalne dla baterii termostatycznej :bezradny:

 

Jak chcesz się pobawić, wymień na chwilę taką inną, standardową na tą "źle działającą" termostatyczną i sprawdź, czy tak będzie "dobrze działała", w co wątpię...

Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...