Skocz do zawartości

Droga na "gębe"


Recommended Posts

Witam.
Mam pytanko.. mam sąsiada który obok mnie ma działkę i rzuca się do mnie że zrobiłem ogrodzenie nie wlaściwie gdyż jego zdaniem 5 cm wszedłem na jego działkę no ale mniejza z tym... ten superowy sąsiad będzie zaczynał w tym roku budowę domu na tej działce i problem taki że nie ma do tej działki drogi tzn jest ale ma ona 1.8 metra.. dziadki dawniej się dogadały na tzw gębę i jeździ po mojej działce.. gdybym zagrodził zgodnie z tym co pokazują kamienie graniczne to ta droga ma wtedy 1.8 metra. Moje pytanie brzmi.. jest jakieś tam nowe prawo budowlane 2023.. droga według starego prawa ma mieć minimum 3 metry by dostać pozwolenie.. czy w tej kwestii coś się zmieniło? Czy mając drogę 1.8 m może się budować? Co w takiej sytuacji zrobić najlepiej ? Przesunąć ogrodzenie i zmniejszyć drogę do szerokosci 1.8 m? Dogadać się nie ma szans... jak to wygląda prawnie ? Co w takiej sytuacji najlepiej zrobić ?

Link do komentarza
1 godzinę temu, KubalaKKS napisał:

  Co w takiej sytuacji najlepiej zrobić ?

sprawdzić mapy w geodezji, żeby wiedzieć na pewno na czym się stoi.

Mapy były digitalizowane i przy tej okazji "zatwierdzono" (piszę w cudzysłowie, bo to się odbyło bez podstawy prawnej) szereg drobnych niuansów, takiego typu właśnie, jak zwyczajowa droga. Wydzielając ją z działki macierzystej. I to bez względu na układ kamieni granicznych. Dlatego najpierw sprawdź co masz w papierach.

Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...