Skocz do zawartości
AktywForum
Zbieraj punkty i wymieniaj na nagrody!

sprawdź punkty

Drzwi przesuwne na poddaszu


Kampu76

Recommended Posts

 • 2 tygodnie temu...
Dnia 18.01.2023 o 17:17, Kampu76 napisał:

Czołem, planuje zamontować w garderobie drzwi przesuwane. Żonie zaproponowała w stylu retro tego typu https://homeno.pl/systemy-drzwi-przesuwnych - czy ktoś ma i użytkuje, jakieś większe problemy? Ktoś coś może doradzić, ewentualnie jaki inny system można zastosować do drewnianych drzwi? 

Możliwości jest wiele. Mechanizmy różnią się w zasadzie tylko wzorem górnych okuć. Ponieważ wszystko jest montowane na ścianie, nie powinno być problemów z regulacją systemu jezdnego. Ważna jest waga drzwi. Z litego drewna będą na pewno ciężkie, ale najbardziej pasujące do stylu retro.

fot. allegro

allegro4.jpg

allegro3.jpg

Link to postu

W przypadku drzwi przesuwnych z systemem naściennym trzeba pamiętać, że dla wygody codziennego użytkowania powinniśmy mieć możliwość otwierania skrzydła na całą szerokość - nie powinny go blokować żadne sprzęty domowe czy meble (należy pozostawić wolne miejsce na ścianie).

Okucia takich drzwi oraz szyny często są w kolorze czarnym bądź srebrnym – ich kolor warto zgrać z okuciami mebli i innymi elementami wyposażenia. Drzwi tego typu często stosuje się we wnętrzach w stylu retro lub loftowym.

System jest tańszy i łatwiej go zamontować, niż drzwi przesuwne chowane w kasecie.

Link to postu

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
 • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

 • Najnowsze posty

  • taryfy zostały spłaszczone, ale jest jeszcze jedna ciekawsza sprawa proponuję zerknąć na ceny na TGE https://tge.pl/energia-elektryczna-otf?dateShow=27-01-2023&dateAction=prev   ktoś ma ochotę skomentować?  
  • Wykonawcy mieli do wykończenia łazienkę w stanie deweloperskim. Płytki miały 120x60. Na wszystkie zgłoszone wady: - odstępstwa 1.5 cm od projektu (np. wnęka na kabinę prysznicową) - ubytki w płytkach - głuche płytki w środku - szpary na łączeniu płaszyzn ściany, przez co silikon ma 8mm usprawiedliwiają tym, że dostali krzywe płytki. Stwierdzili, że wszystkie płytki tego formatu są proste, a ja mam jakieś banany (przykładali np. płytkę do płytki i widać było szparę 1mm). Nie jestem techniczny, ale z tego co zdążyłem się zorientować, to takie coś jest absolutnie w normie - wszystkie płytki są krzywe - a ewentualne nierówności gubi się klejem i systemami poziomującymi. Gdy im o tym powiedziałem, to wręcz wybuchli twierdząc, że klejem się nie wyrównuje takich krzywizn. No i jestem w sytuacji, gdzie 5m2 łazienki kosztowało mnie 20k netto, a mam porobione silikony 8mm. Nie jestem techniczny w tych sprawach i wygląda na to, że dałem się zrobić w jelenia. Póki co jeszcze wszystkiego nie skończyli (nie ma wszystkich płytek na podłodze, fug, zamontowanej niektórej armatury, grzejników itd.), a chcą pieniądze za całość, bo "ma zus do zapłacenia i obiecuje, że w lutym przyjdzie porobić brakujące rzeczy, bo jego słowo jest droższe od pieniędzy ". Swoją drogą ciekawe co mnie jego zus ma interesować, skoro robi bez umowy i faktur.. Co robić z takimi ludźmi? Rozmawiać się z nimi nie da, bo to ja jestem już tym najgorszym, bo nie chcę zapłacić ostatniej raty (bo czekam aż skończą). Ciągłe manipulowanie, kłamstwa itd. Nie jestem w stanie znaleźć kogoś na szybko na ich miejsce, ale też nie zamierzam im zapłacić póki nie poprawią. Mam 1 sprawdzoną osobę techniczną która przyszła i stwierdziła że wiele rzeczy to fuszerka, a z tymi płytkami to gadają głupoty, jednak ta osoba nie chce się wykłócać i nie przyjdzie w ich obecności. Co radzicie robić w takiej sytuacji? Na zdjęciu zabudowa stelaża wc.. łazienka za 20k netto!!! Jest ktoś w stanie polecić kogoś z Poznania, kto przyjdzie i zrobi "przegląd" w ich obecności?
  • Tak na wypadek gdyby winda nie działała.
  • Ewentualnie stolik w takim kolorze? 
 • Popularne tematy

×
×
 • Utwórz nowe...