Skocz do zawartości

Podłączenie do wodociągu z działki sąsiada


Recommended Posts

Chcę podłączyć się do wodociągu który biegnie wzdłuż drogi gminnej po działce sąsiada. Z gminy mam pozwolenie na przyłączenie i warunki przyłącza z wodociągów. Przyłączę będzie realizowane metodą przecisku pod drogą. Czy potrzebuję zgody sąsiada na wykonanie wykopu w celu wpięcia w wodociąg? jeżeli właścicielem wodociągu jest gmina. 

Link do komentarza

Gmina budowała wodociąg i każdy udostępniał częć swojej działki. Czyli właścicielem wodociągu jest gmina. Z tego co pamiętam to trzeba było gminie wyrazić zgodę na poprowadzenie wodociągu. O jakiejkolwiek umowie nie mam wiedzy. 

24 minuty temu, retrofood napisał:

Pytanie jak brzmi umowa pomiędzy sąsiadem i gminą. 

Gmina budowała wodociąg i każdy udostępniał częć swojej działki. Czyli właścicielem wodociągu jest gmina. Z tego co pamiętam to trzeba było gminie wyrazić zgodę na poprowadzenie wodociągu. O jakiejkolwiek umowie nie mam wiedzy. 

Link do komentarza
4 minuty temu, Pawełek1975 napisał:

 Z tego co pamiętam to trzeba było gminie wyrazić zgodę na poprowadzenie wodociągu. O jakiejkolwiek umowie nie mam wiedzy. 

Ale zgoda na poprowadzenie obejmuje również zgodę na wejście ekip do usunięcia ewentualnej awarii i coś tam jeszcze. Pytanie właśnie jak dokładnie brzmi ten zapis, bo być może jest też zgoda sąsiada na rozbudowę, czyli na wejście ekip w  celu rozbudowy. Jeżeli tego nie ma, to musi on teraz taką zgodę wyrazić. To dlatego zapis z okresu budowy wodociągu jest ważny.

Link do komentarza
1 godzinę temu, retrofood napisał:

Ale zgoda na poprowadzenie obejmuje również zgodę na wejście ekip do usunięcia ewentualnej awarii i coś tam jeszcze. Pytanie właśnie jak dokładnie brzmi ten zapis, bo być może jest też zgoda sąsiada na rozbudowę, czyli na wejście ekip w  celu rozbudowy. Jeżeli tego nie ma, to musi on teraz taką zgodę wyrazić. To dlatego zapis z okresu budowy wodociągu jest ważny.

Niestety nie wiem czy była zgoda na rozbudowę. Zatem pojadę do Urzędu Gminy, tam powinni chyba mi takiej informacji udzielić. Wolałbym uniknąć zgody sąsiada bo jest nieco problematyczny i niezbyt życzliwy. No ale jak nie będzie innego wyjścia to podejmę z nim rozmowę. Dziękuję za zainteresowanie tematem, jak sprawa się zakończy niebawem napiszę. 

Link do komentarza
40 minut temu, Pawełek1975 napisał:

 Zatem pojadę do Urzędu Gminy, tam powinni chyba mi takiej informacji udzielić.  

Kto zarządza wodociągiem? Jeśli nie ma zgody sąsiada, to dowiedz się, czy nie możesz zlecić wykonania przyłącza właśnie im. Wtedy oni brali by na siebie załatwienie zgody, a wtedy to jest inna rozmowa z sąsiadem.

Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...