Skocz do zawartości

Wentylacja w kuchni do okapu


Recommended Posts

Witam, mam problem z rozwiązaniem podłączenia okapu do wentylacji. Jak na poniższych zdjęciach zaznaczyłem wejście do okapu jest po drugiej stronie komina. W jaki sposób mogę to podłączyć mając na uwadze, że chciałbym pociągnąć szafki do sufitu lub najwyżej jak to byłoby możliwe. Jest macie podobne rozwiązanie to proszę o zdjęcia tutaj lub na maila g-i-n@wp.pl. pozdrawiam

Screenshot_20221215-193511_Adobe Acrobat.jpg

20221210_123046.jpg

Link do komentarza
3 minuty temu, podczytywacz napisał:

Kosztem kilku półek w szafkach - da się...

 

Pytanie właśnie czy kilka półek w szafkach czy podwiesić sufit i puścić to w suficie zakręcając dopiero nad szafka gdzie będzie okap. Szukam optymalnego rozwiązania która da możliwość zachowania jak najwięcej miejsca w szafkach.

Link do komentarza

Nie wolno za bardzo kręcić rurami wentylacyjnymi... nawet jak jest wentylator, to generalnie powietrze powinno iść do gory, a nie kręcić raz w górę, raz w dół,...

A podwieszenie sufitu tylko po to, żeby schować tam rurę, nie bardzo ma sens - stracisz przestrzeń na część szafek górnych...

Dowiedz się dokładnie do czego są przeznaczone te kanały...

 

Link do komentarza

Całkowicie się zaburzy układ wentylacji, jak włączysz wentylator okapu... pomimo nawietrzników w oknach - które najprawdopodobniej masz - silny odpływ wydmuchiwanego przez okap powietrza niewątpliwie spowoduje cofkę w kanale, który opisałeś jako "wentylacja grawitacyjna"

 

Wydaje mi się, że pozostanie praca okapu w trybie cyrkulacji...

 

 

Dowiedz się dokładnie do czego są przeznaczone te kanały...

Link do komentarza
1 godzinę temu, podczytywacz napisał:

Ale mi się to jakoś nie podoba...

W tych nowych domach przeważnie jest jednym kanałem nadmuch świeżego powietrza...

Ja w obrazki niezbyt wierzę. 

1 godzinę temu, grzegorz1980 napisał:

Pytanie właśnie czy kilka półek w szafkach czy podwiesić sufit i puścić to w suficie zakręcając dopiero nad szafka gdzie będzie okap. Szukam optymalnego rozwiązania która da możliwość zachowania jak najwięcej miejsca w szafkach.

Nie ma większego znaczenia, jak Ci wygodniej.

1 godzinę temu, podczytywacz napisał:

Nie wolno za bardzo kręcić rurami wentylacyjnymi... nawet jak jest wentylator, to generalnie powietrze powinno iść do gory, a nie kręcić raz w górę, raz w dół,...

Na takiej długości, z wentylatorem, nie ma znaczenia.

59 minut temu, podczytywacz napisał:

Całkowicie się zaburzy układ wentylacji, jak włączysz wentylator okapu... pomimo nawietrzników w oknach - które najprawdopodobniej masz - silny odpływ wydmuchiwanego przez okap powietrza niewątpliwie spowoduje cofkę w kanale, który opisałeś jako "wentylacja grawitacyjna"

Tak może być, poza tym nie wiemy nic o budynku, ani jego parametrach budowlanych, ani o otoczeniu..

Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...